Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 11 Апр 2021, 9:55

Bexim написа:Нищо й няма на колата от стоенето. И аз я гледах - на обява само..
Търсете удара отзад, не в мехатроника. :mhihi:
Даже на снимките си личи задния капак как ляга отляво и отдясно. Доста некачествено са го направили.

Тя и отпред има нещо нередно. Броня с пръскалки, ключ за светлини с авто без ръчно регулиране и рефлекторни фарове. Освен, ако в Америка е възможна комбинация за Е9Х.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от zzafirov » 13 Апр 2021, 14:55

Здравейте,

по принцип си харесвам много М47-то, но тази много ме грабна и пиша с молба за мнение: https://www.cars.bg/view.php?id=5e38348 ... 0f215f20a2

Моята е на 252 000 км., проверени в дилърството като я взимах, а за тази виждам 2018г., че е била на около 200 000 и се чудя, има ли смисъл за малко по-новия мотор да доплатя разликата в цената?

Edit: Поставям този въпрос, защото не съм карал N47 и моля, който има опит с двата, да се включи. Поддръжката не ме интересува, а само дали от към динамика и разход е толкова по-добър, че да дам едни 3-4000 лв. още за по-нова кола.
Последна промяна zzafirov на 16 Апр 2021, 16:18, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ivoaudi » 13 Апр 2021, 20:44

Предполагам, че някой колега ще ме цапне през пръстите, ама която те възбужда бе, човек. И в живота е същото, после просто си плащаме..
Ако много умуваш и питаш родителите си, някой просто ще я забърше!
Последна промяна ivoaudi на 15 Апр 2021, 11:27, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Доходи и поддръжка на е90 328i

Мнение от ritobis » 14 Апр 2021, 23:32

Здравейте колеги, искам да ви попитам за мнения и впечатления относно въпросния мотор 328i - 234кс, понеже съм си харесал ей тази (https://www.cars.bg/offer/5f3e890d79ab9b07ad7e1e65) но във форума масово се пише за 320д и 330д и почти не намирам информация. Та, възникват няколко въпроса у мен.
1. Пъргава ли е колата с този мотор на това купе, макар че не няма турбо? (сравнявам го с Мазда 3, 150кс, бензин) :D
2. Слаби страни, какво да гледам при евентуален оглед?
3. Разход(приблизително) в София, магистрално при 140км/ч?
4. Вярно ли е се кара само със 100 октана бензин?
5. Тук знам че е много условно, но все пак, според вас, дали с 4000лв месечен доход съм за такава кола (досега немски премиум не съм поддържал)?

Също така, не съм спрял на конкретния модел, приемам и други предложения за подобни автомобили(седани или купета), за предпочитане бензинови, като бюджета ми е до 16к лв. Ще бъда много благодарен на отзовалите се. :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Доходи и поддръжка на е90 328i

Мнение от exc » 15 Апр 2021, 9:07

ritobis написа:Здравейте колеги, искам да ви попитам за мнения и впечатления относно въпросния мотор 328i - 234кс, понеже съм си харесал ей тази (https://www.cars.bg/offer/5f3e890d79ab9b07ad7e1e65) но във форума масово се пише за 320д и 330д и почти не намирам информация. Та, възникват няколко въпроса у мен.
1. Пъргава ли е колата с този мотор на това купе, макар че не няма турбо? (сравнявам го с Мазда 3, 150кс, бензин) :D
2. Слаби страни, какво да гледам при евентуален оглед?
3. Разход(приблизително) в София, магистрално при 140км/ч?
4. Вярно ли е се кара само със 100 октана бензин?
5. Тук знам че е много условно, но все пак, според вас, дали с 4000лв месечен доход съм за такава кола (досега немски премиум не съм поддържал)?

Също така, не съм спрял на конкретния модел, приемам и други предложения за подобни автомобили(седани или купета), за предпочитане бензинови, като бюджета ми е до 16к лв. Ще бъда много благодарен на отзовалите се. :angel:

328i е версия само за Северна Америка. В Европа варианта е 325/330. Кодът на мотора е N52, без директно впръскване, което отговаря на въпрос 4 - не е нужно да се кара само със 100 октана. От всички версии/ревизии, този вариант е най-удачен. Европейските версии са с доста проблеми, които тук повечето са изчистени.
Тук не се говори много, защото не се предлагат много такива в България, а и в Европа. Пък и дизелите от това поколение са сполучливи и масови, затова се карат доста такива.
Има колеги, които имат/имали са такива, те ще кажат по-подробно в детайли за разход, вървеж и проблеми.
На въпрос 5 - да, мисля, че си за такава кола и няма да имаш проблем с поддръжката. В кръга на шегата, за една заплата ще и направиш основен ремонт. :) Все пак, всичко зависи от конкретната бройка.
Може да прегледаш тази тема:
viewtopic.php?f=112&t=273827
Повече се отнася за Евро вариантите, но има и за Американските.
Конкретната кола е внос от Канада, добре е оборудвана. Проблемът на този внос, особено когато не го правиш лично е, че почти всички коли са внесени с удар, а при по-голяма част от тях удара е доста сериозен. :) Но най-вече гледай да не е давена (въпреки, че не може вече да се регистрират такива).
Задължително вземи ВИН и го пусни в Гугъл, в доста случаи излизат снимки от търга. А най-добре си плати Carfax, там вече излиза всичко за колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Доходи и поддръжка на е90 328i

Мнение от Leon » 15 Апр 2021, 9:23

ritobis написа:Здравейте колеги, искам да ви попитам за мнения и впечатления относно въпросния мотор 328i - 234кс, понеже съм си харесал ей тази (https://www.cars.bg/offer/5f3e890d79ab9b07ad7e1e65) но във форума масово се пише за 320д и 330д и почти не намирам информация. Та, възникват няколко въпроса у мен.
1. Пъргава ли е колата с този мотор на това купе, макар че не няма турбо? (сравнявам го с Мазда 3, 150кс, бензин) :D
2. Слаби страни, какво да гледам при евентуален оглед?
3. Разход(приблизително) в София, магистрално при 140км/ч?
4. Вярно ли е се кара само със 100 октана бензин?
5. Тук знам че е много условно, но все пак, според вас, дали с 4000лв месечен доход съм за такава кола (досега немски премиум не съм поддържал)?

Също така, не съм спрял на конкретния модел, приемам и други предложения за подобни автомобили(седани или купета), за предпочитане бензинови, като бюджета ми е до 16к лв. Ще бъда много благодарен на отзовалите се. :angel:

Колата е супер, но ще е малко куца с авомат+х-драйв. Разход 14-16 в голям град, 8-9 извънградско. Даваш ли газ, скача пропорционално. Доходът ти е достатъчен, ако не попаднеш на някакъв тотален боклук. Моторът е много по-добър от европейските (писал съм по темите подробности). Гледай за ръжда. Накратко е това.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.02.2019

Re: Доходи и поддръжка на е90 328i

Мнение от mrtnko » 15 Апр 2021, 11:02

ritobis написа:Здравейте колеги, искам да ви попитам за мнения и впечатления относно въпросния мотор 328i - 234кс, понеже съм си харесал ей тази (https://www.cars.bg/offer/5f3e890d79ab9b07ad7e1e65) но във форума масово се пише за 320д и 330д и почти не намирам информация. Та, възникват няколко въпроса у мен.
1. Пъргава ли е колата с този мотор на това купе, макар че не няма турбо? (сравнявам го с Мазда 3, 150кс, бензин) :D
2. Слаби страни, какво да гледам при евентуален оглед?
3. Разход(приблизително) в София, магистрално при 140км/ч?
4. Вярно ли е се кара само със 100 октана бензин?
5. Тук знам че е много условно, но все пак, според вас, дали с 4000лв месечен доход съм за такава кола (досега немски премиум не съм поддържал)?

Също така, не съм спрял на конкретния модел, приемам и други предложения за подобни автомобили(седани или купета), за предпочитане бензинови, като бюджета ми е до 16к лв. Ще бъда много благодарен на отзовалите се. :angel:


Колега колата изглежда доста прилично за цената си.
От 3 години карам е92 със същият мотор, внос от Канада.
1. Пъргавината й не е от най-впечатляващите, но на мен лично ми допада. Звукът от редовият шестак е доста приятен. 4х4 системата, прави колата доста стабилна (сравнявам спрямо чисто задно на е90 320d)
2. Задължителна смяна след покупка на комплект филтри и масло за автомата - препоръчвам ти ОЕМ на BMW. По-долу ще напиша цени на части и труд които направих наскоро за основни компоненти.
3. Разход градско в София - зимата/лято около 13.5 +/- някой литър и в зависимост от цолажа на гумите; Разход извънградско с 4 човека на 140 км. - 10.5 (пак зависи от гуми, климатик и тн.)
4. Не забелязвам коренна разлика при каране с различен октан на бензина.
5. Ще ти бъде достатъчен.

Прилагам и списък на оферта (части и труд) от скорошен ремонт (23.10.2020 г.) за информация:
Описание Количество ед. цена обща ст-ст
Ролка канален ремък 1 40 лв. 40 лв.
Демпферна ролка на алтернатора 1 70 лв. 70 лв.
Пистов ремък 1 44 лв. 44 лв.
Ролка обтегач 1 120 лв. 120 лв.
Масло Castrol Edge 5W40 1L. 3 30 лв. 90 лв.
Масло Castrol Edge 5W40 4L. 1 100 лв. 100 лв.
Филтър маслен 1 22 лв. 22 лв.
Филтър въздушен 1 28 лв. 28 лв.
Филтър климатичен 1 25 лв. 25 лв.
Капак клапани 1 880 лв. 880 лв.
Гарнитура ГНП 1 50 лв. 50 лв.
Гарнитура маслен охладител 1 30 лв. 30 лв.
Маркуч вентилация картерни газове 1 55 лв. 55 лв.
Датчик масло 1 46 лв. 46 лв.
Антифриз HEPU P999 G12 3 18 лв. 54 лв.
Гарнитура картер 1 50 лв. 50 лв.
Болтове картер к-кт 1 66 лв. 66 лв.
Масло диференциал Castrol 1L. 1 40 лв. 40 лв.
Носач 1 110 лв. 110 лв.
Кора под - лява (ВТОРА УПОТРЕБА) 1 60 лв. 60 лв.
Кора под - дясна (ВТОРА УПОТРЕБА) 1 60 лв. 60 лв.
Кора скорости (ВТОРА УПОТРЕБА) 1 70 лв. 70 лв.
Кормилен прът (ВТОРА УПОТРЕБА) 1 160 лв. 160 лв.
Държачи - крик 2 20 лв. 40 лв.
Маншон полуоска 1 20.00 лв. 20.00 лв.
Смяна 3бр. ролки и ремък 1 100 лв. 100 лв.
Смяна капак цилиндрова глава (капак клапани) 1 220 лв. 220 лв.
Смяна на уплътнениятана корпуса на масления филтър 1 100 лв. 100 лв.
Смяна на гарнитурата на картера 1 450 лв. 450 лв.
Смяна маншон полуоска 1 30 лв. 30 лв.
Смяна носач 1 30 лв. 30 лв.
Смяна кормилен прът 1 60 лв. 60 лв.
Надявам се става ясно, въпреки формата при копирането от ексел-а :)

Поздрави и лек ден момчета !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikolaymitov » 16 Апр 2021, 21:27

Top Gun Maverick написа:То удар ясно щом е от там, ама стоенето си е стоене. Нищо хубаво не може да произлезе от това. Като казваш отзад обаче за удара, то се виждат фугите на багажника как зеят, а на живо ще е още по-зле. На бронята също, но както викат джамбазите "вие сте за нов автомобил". :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Бях подлуднал да ходя да я гледам и доста разговори и убеждавания получих от продавача,че всичко е чиста монета,нооо след няколко плащания в различни сайтове за проверка и убеждаването му от негова страна,че е само мехатроника накрая се глобнах с още 40 евро в Карфакса и излезе истината - ПОДВОДНИЦА с три инцидента преди това и последно е продадена 2013г. на аукцион от застр.компания,а не 2012г. както твърди собственика.Изминатите мили към тогавашния момент са 24000 или 38000 км....В обявата бе посочено 18000км. РЕАЛНИ /явно и с това се е заиграл / Мислих да отивам да я гледам,ама след тези лъжи , НЕЕЕ . Пък и 7 год да не я продаде,явно и други са стигнали до моя резултат,но не са споделили тук... ДА СЕ ЗНАЕ... , защото в понеделник каза,че я регистрира и ще цъфне по сайтовете за продажба на МПС :bang: :banghead: :banghead:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Апр 2021, 13:27

А, подводница, не може да бъде бе, нали казват във форума, че в БГ не можело да се регистрират подводници. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Явно тая е стояла да изгуби давност на подводница и сега ще я регистрират. :mhihi: Всичко може тука, всичко. Само години на коли от Европа вече не могат да се манипулират. От зад океана не знам.
Миналият ден ми звъни един приятел и ми казва за една съмнителна обява на Х5 от 2014-та, бензин. Гледам обявите, първото е на 46, това на 40, гледам броните, те там с отразителчетата. Казва, че продавача я продавал, щото на зор за пари. :mhihi: Питам кога е вкарана и регистрирана, преди два месеца, абе я да цъкна обявата преди да продължа:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jrmyn9
Как така преди два месеца я е вкарал и сега изведнъж на зор за пари? :mhihi: Гледам на обявата, инфо никакво, снимки вътре както виждате, НИКАКВИ, горяла иначе 9-10 на 100. :mhihi: На бутане вероятно или вертикално пусната от Черни връх. Питам моя човек от къде е, от Канада му казал, много запазена. Колко пък запазен да джип, който е каран в Канада 7 години по 25к средно на година? Смятай той и зимата не е почивал щото нали е джип, пък с тия хубави зими и препарати там...не ми се мисли даже. Казвам му на моя човек да му звънне сега и да го пита какъв е бил удара на тая кола и дали има снимки от събитието. Ти откъде разбра вика, че е блъскана, ами викам то това ще е добрия вариант, понеже има и по-лош, дано не се опита да те излъже, че от Канада влизат все хубави коли на малко километри, без събития. Връща ми обаждане, ами да вика, удряна, ама много леко. :mhihi: Колко леко, бронята и калника леко застъргани, даже не ги бил сменял, само я залепил и боядисал, е, и едната джанта била леко остъргана. Как пък един, който вкарва коли от там не каза, че дадена кола е доволно блъскана и затова я е взел на цена? Но нищо, тя работата пак ще е ок, понеже ще му дава едно Кю7 и ще му доплаща, а като разбрах каква е сумата и знам колата... :mhihi:
На всичкото отгоре тоя ще дойде до тука, ще я погледне тенекиджия наш сега, който веднага ще разбере колко малко е била застъргана бронята. Иначе на зор за пари, но пише бартер в обявата. :mhihi: 99%-та от търговците са такива, лъжат на убиване, купуват подводници от САЩ като тая Е90-ка където вероятно докато е била наводнена е плавала както ония коли, които ги гледаме по NGC като дават за наводненията там и блъскана в 10 предмета по пътя в това число стълбове, дървета, други коли, бордюри, та чак фугите не могли да и напаснат. Или пък вкарват от ония "малко удряните", които видиш ли там не си струва да оправят и се чудят как да ги засилят към третия свят, понеже другите от Европа не биха я взели и нашите се класират точно когато разни там Руснаци и Поляци не я искат(понеже те дават повече пари от нас ако си струва)или пък случайно не са я забелязали. Това са случаите на масовата част от търговците вкарващи от там нови коли "на далавера". Ама всеки си заслужава това, което купува и изобщо не го съжалявам, понеже като види реално хубавата кола тука и вика, ооо, скъпа ми е. Като ти е скъпа... :1:
Между другото обявата не е активна вече, нищо чудно след регистрацията да се появи с друг вид обява.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikolaymitov » 17 Апр 2021, 16:43

Явно всичко е така както го описваш ! Тя за 7/8 години се е отводнила... Да обявата я няма от една седмица,но аз бях запазил телефона и VIN-а и се обадих допълнително и каза,че в идния понеделник я регистрира.... Най-вероятно тогава и ще цъфне по обявите :lol:
Някой,ако го интересува мога да му препратя извлечението от Карфакса

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 19 Апр 2021, 10:57

Не че защитавам колата, ама каквито и проблеми да е имало от наводнението за 7 години са се проявили сто пъти, включително ръжда и клеясване на букси. И ако колата е добро състояние при оглед, не виждам проблем да се купи, освен психологическия момент. Има едни руснаци в щатите, които купуват само давени екзотики за смешни пари и при 70-80% от случаите колите са напълно ок. Е, не ги вземат само по картинка като нас, но все пак... Аз също не бих купил давена прясно внесена кола, но за 7 години на недавените от Германия може да са им се случвали далеч по-лоши неща.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikolaymitov » 19 Апр 2021, 11:04

Leon написа:Не че защитавам колата, ама каквито и проблеми да е имало от наводнението за 7 години са се проявили сто пъти, включително ръжда и клеясване на букси. И ако колата е добро състояние при оглед, не виждам проблем да се купи, освен психологическия момент. Има едни руснаци в щатите, които купуват само давени екзотики за смешни пари и при 70-80% от случаите колите са напълно ок. Е, не ги вземат само по картинка като нас, но все пак... Аз също не бих купил давена прясно внесена кола, но за 7 години на недавените от Германия може да са им се случвали далеч по-лоши неща.

Да,ама тя не е карана през тези 7/8 години.Транзитни номера са й сложени едва през 2020г. и по думите на продавача е минал само около 20 километра / за Технотеста /

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 19 Апр 2021, 11:18

Е, това вече е странно...
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от DigitalExile » 19 Апр 2021, 11:57

Top Gun Maverick написа:А, подводница, не може да бъде бе, нали казват във форума, че в БГ не можело да се регистрират подводници. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Явно тая е стояла да изгуби давност на подводница и сега ще я регистрират. :mhihi: Всичко може тука, всичко. Само години на коли от Европа вече не могат да се манипулират. От зад океана не знам.
Миналият ден ми звъни един приятел и ми казва за една съмнителна обява на Х5 от 2014-та, бензин. Гледам обявите, първото е на 46, това на 40, гледам броните, те там с отразителчетата. Казва, че продавача я продавал, щото на зор за пари. :mhihi: Питам кога е вкарана и регистрирана, преди два месеца, абе я да цъкна обявата преди да продължа:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jrmyn9
Как така преди два месеца я е вкарал и сега изведнъж на зор за пари? :mhihi: Гледам на обявата, инфо никакво, снимки вътре както виждате, НИКАКВИ, горяла иначе 9-10 на 100. :mhihi: На бутане вероятно или вертикално пусната от Черни връх. Питам моя човек от къде е, от Канада му казал, много запазена. Колко пък запазен да джип, който е каран в Канада 7 години по 25к средно на година? Смятай той и зимата не е почивал щото нали е джип, пък с тия хубави зими и препарати там...не ми се мисли даже. Казвам му на моя човек да му звънне сега и да го пита какъв е бил удара на тая кола и дали има снимки от събитието. Ти откъде разбра вика, че е блъскана, ами викам то това ще е добрия вариант, понеже има и по-лош, дано не се опита да те излъже, че от Канада влизат все хубави коли на малко километри, без събития. Връща ми обаждане, ами да вика, удряна, ама много леко. :mhihi: Колко леко, бронята и калника леко застъргани, даже не ги бил сменял, само я залепил и боядисал, е, и едната джанта била леко остъргана. Как пък един, който вкарва коли от там не каза, че дадена кола е доволно блъскана и затова я е взел на цена? Но нищо, тя работата пак ще е ок, понеже ще му дава едно Кю7 и ще му доплаща, а като разбрах каква е сумата и знам колата... :mhihi:
На всичкото отгоре тоя ще дойде до тука, ще я погледне тенекиджия наш сега, който веднага ще разбере колко малко е била застъргана бронята. Иначе на зор за пари, но пише бартер в обявата. :mhihi: 99%-та от търговците са такива, лъжат на убиване, купуват подводници от САЩ като тая Е90-ка където вероятно докато е била наводнена е плавала както ония коли, които ги гледаме по NGC като дават за наводненията там и блъскана в 10 предмета по пътя в това число стълбове, дървета, други коли, бордюри, та чак фугите не могли да и напаснат. Или пък вкарват от ония "малко удряните", които видиш ли там не си струва да оправят и се чудят как да ги засилят към третия свят, понеже другите от Европа не биха я взели и нашите се класират точно когато разни там Руснаци и Поляци не я искат(понеже те дават повече пари от нас ако си струва)или пък случайно не са я забелязали. Това са случаите на масовата част от търговците вкарващи от там нови коли "на далавера". Ама всеки си заслужава това, което купува и изобщо не го съжалявам, понеже като види реално хубавата кола тука и вика, ооо, скъпа ми е. Като ти е скъпа... :1:
Между другото обявата не е активна вече, нищо чудно след регистрацията да се появи с друг вид обява.


Прав си, но винаги има изключения.
Старото ми Е90 328xi е от Канада. Колата наистина беше с лек удар отпред в бронята и в калника.
Реално наистина нямаше други щети. Нито е била наводнявана, нито нищо, 5 години я карах без никакви проблеми и я продадох.

Но в масовия случай си прав, над 80% от колите които идват от Канада/Америка са или тоталки или наводнявани... неспасяеми случаи.

Не са лоши колите, просто трябва много да се внимава когато се купува кола вкарана от там.

Един съвет от мен.. кола по стара от 5г. възраст избягвайте да си купувате от Канада. Препаратите с които пръскат зимата са просто.. нямам думи.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.03.2021
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от intermilan » 19 Апр 2021, 13:26

Колеги, имах мерак за х3 най-вече заради снега,но брачеда се оплака,че возили много твърдо и затова сега се оглеждам за е90 ,2007г. ,320д. Най-вече държа на навигация и кожа,но ми се кара и автоматик от една страна. Имам няколко въпроса, автоматика или ръчката е по-скъпа за подръжка? Какво поддържаме при автомата? Съединителя при ръчката скъп ли е и на колко хиляди е за смяна? С колко повече гори автоматика от ръчката ? Зимно време при сняг от 20см с добри зимни гуми , колата върви ли и има ли значение скоростната кутия по време на сняг?
Благодаря предварително на отзовалите се.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook