1.8 IS турбо в е30. Съвети?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж
Кара: e38

1.8 IS турбо в е30. Съвети?

Мнение от Disasterr » 30 Апр 2018, 15:51

Здравейте,

Проекта е турбиниран 1.8 IS от е36 в e30 за писта. Дебело подчертавам, че търся лек двигател, защото колата ще се кара на time attack (не знам защо като се каже писта, разбират дрифт :D). Целта са 250-270 (до 300 коня).

Правено ли е е такова или подобно вграждане с този мотор? Всякаква информация за турбинирането на IS? Ако някой е правил подобен проект за пистова кола и друг мотор, приемам всякакви съвети.

Изчетох доста за е30 проекти във форума, но не намерих идентичен пример с това което аз имам като идея, за това пиша тази тема.

Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: 1.8 IS турбо в е30. Съвети?

Мнение от luizov » 21 Май 2018, 20:43

Колега, а замислял ли си се просто да строукнеш мотора до 2.1l и да го караш атмосферен. Мисля, че за тайм атак е много по важно колата да разполага с добро окачване и спирачки, някое друго килце да се свали и разбира се хубави гуми. Освен всичко респонса на атмосферката е много по-добър за тайм атак. Аз примерно ще наследявам една Is-ка е36 от баща ми (идва ми второ бмв) и мисля да го правя също за тайм атак, но мисля да заложа на m50b20tu --> строук на 2.5 . Твърдо съм решил да е атмосферка, олекотено, колкото се може повече. Като цяло доколкото съм чувал, при турбинирането на малък мотор се получава доста лаг за да се достигнат някакви прилични резултати, което не е много ок за тайм атак.
Изображение

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook