ГНП разлики

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

ГНП разлики

Мнение от K0ntrax » 23 Апр 2017, 17:11

Колеги става въпрос за е46 330д 184кс Става въпрос а помпата (ГНП) то Идеята е да вкарам още малко гориво та...


Коле га ми каза че помпите на 3.0д биле различни в цифрите моета примерно има 2 цифри които пишат 6U ... Колега ми каза да сложа помпа на която пише 6Е тя била с по голям капацитет и ще вкара повече гориво в мотора ..... Питам аз има ли нещо такова илиии ??

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: ГНП разлики

Мнение от inspite » 23 Апр 2017, 17:17

Дюзите си имат определен капацитет.По пътя на логиката и да докарваш по-голямо налягане до двигателя те пак ще си пръскат същото максимално количество което и преди.Не мисля че има файда от "по-силна" помпа в случая.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: ГНП разлики

Мнение от K0ntrax » 23 Апр 2017, 19:21

inspite написа:Дюзите си имат определен капацитет.По пътя на логиката и да докарваш по-голямо налягане до двигателя те пак ще си пръскат същото максимално количество което и преди.Не мисля че има файда от "по-силна" помпа в случая.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk


Да това ми е ясно .. налягането в реила е вдигнато на 1700бар с сток дюзи съм ... Трябва ми още малко гориво ии затова питам дали са ми дали правилна информация .....

А някои може ли да отговори на въпроса каква е разликата в двете помпи на едната пише 6У на другата 6Е :dunno:

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook