E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 31 Юли 2016, 14:56

https://www.horsepowerfreaks.com/ - е тука има бая материал за вървящи е46
http://cesmotorsport.com/documents/155.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от M10 » 31 Юли 2016, 15:02

Колега, там пише за м3ки, не за 20ки :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Батман » 31 Юли 2016, 15:30

318 + м62туб44 + S6S420G + big brake kit

....но все си мисля, че да се плати данъка на 328 или 330 ще е по-евтино, но..

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от zhivkojujo » 31 Юли 2016, 17:42

M42B18 ? Ако се целиш до около 300 коня със сток части е разумно решение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от (bubsa) » 31 Юли 2016, 18:29

zhivkojujo написа:M42B18 ? Ако се целиш до около 300 коня със сток части е разумно решение.

То е пълно с такива е46-ци :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от TNT » 31 Юли 2016, 23:12

Имам леко подозрение, че колата ще се регистрира на инвалид и от там идва всичко :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 01 Авг 2016, 17:58

Добре де , то излиза че всичко с турбинирането приключва с М50 и М43 ?
Ако искаш турбини - F10 550 много хитро , ама то това го знае всяко хлапе :clap:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 01 Авг 2016, 18:37

не позна, турбинирането свършва тогава когато свършат парите... пари като има няма дерт да си правиш от квото си искаш турбо бегачка

виж предните линкове които съм дал

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 01 Авг 2016, 21:15

М тройките от линка са с правилния блок за турбиниране .13 000 долара за турбо кит .....хубаво ама преди да изръся 13000 ще ми трябва и правилния курник да си купя . Стига с тия мечти за момента , трябва ми нещо да изкара 300 коня за евридейка без суапове и подмяна на половината кола - тва ми е хоби все пак не целта на живота .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Djelebov » 03 Авг 2016, 6:38

Аз разпродадох всичко, което бях приготвил за турбиниране на м52ту, защото тия 300 и косур коня вече са нормални за 3 литров дизел и няма смисъл да се пъна с правена резачка, след като кола с автомат и разход 5-6/100 ще върви на кантар с мене... Просто споделям малко по-различната си гледна точка, щото все пак сме 2016-та и 300 коня вече не са толкова много, че да се влиза във голям филм за тях .. За мен проект в който се наливат пари трябва да има по-високи цели (500+) - иначе едно чипосано е60 за 10000лв те взима, след като си вложил труд и пари в колата...пък после иди обяснявай, че тя твойта е много пипната...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Raefi » 03 Авг 2016, 15:31

Djelebov написа:Аз разпродадох всичко, което бях приготвил за турбиниране на м52ту, защото тия 300 и косур коня вече са нормални за 3 литров дизел и няма смисъл да се пъна с правена резачка, след като кола с автомат и разход 5-6/100 ще върви на кантар с мене... Просто споделям малко по-различната си гледна точка, щото все пак сме 2016-та и 300 коня вече не са толкова много, че да се влиза във голям филм за тях .. За мен проект в който се наливат пари трябва да има по-високи цели (500+) - иначе едно чипосано е60 за 10000лв те взима, след като си вложил труд и пари в колата...пък после иди обяснявай, че тя твойта е много пипната...

Според мен ~350коня с един диф от сорта 3.15 ще върви далеч по-приятно от повечето чипосани дизели. Пък и аз съм го мислил, и съм сметнал че няма смисъл здрав мотор да го отваряш, особено при мене където преди 20к е отварян. Пък ако се счупи здраве да е, плана нататък е ясен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 03 Авг 2016, 19:01

Наистина малко нестандартно мнение , коя е тая дизелова кошница с разход 5-6 /100 дето върви като 300 к.с. бензин с турбо ?
300 коня са си триста коня и през 2016г , тука напоследък имам наблюдения върху едно А7 quatro 300 к-с 3литра с компресор ...върви да го Е6А двутонния параход хем няма много спорт в него . 300 к.с турбо в правилното леко купе ще сипят на доста от тия двутонните параходи с големите дизели и многото коне .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Djelebov » 04 Авг 2016, 8:01

Jordana написа:Наистина малко нестандартно мнение , коя е тая дизелова кошница с разход 5-6 /100 дето върви като 300 к.с. бензин с турбо ?
300 коня са си триста коня и през 2016г , тука напоследък имам наблюдения върху едно А7 quatro 300 к-с 3литра с компресор ...върви да го Е6А двутонния параход хем няма много спорт в него . 300 к.с турбо в правилното леко купе ще сипят на доста от тия двутонните параходи с големите дизели и многото коне .


Тройка дизел на ауди с чип МТМ e 300 коня, TST изкараха 322 коня от е60 530d 231к.с. Не казвам, че ще са по- бързи от направена 350 коня е36-ца с турбо....Но определено разликата във вървежа, ще е пренебрежимо малка, спрямо разликата в надежността и НАЙ-ВЕЧЕ в положения труд. С други думи човек се бъхти да прави мотор, вкарва труд, вкарва пари и накрая взима зверски чипосаната е90-ка с малко. Няма смисъл - като ще се вкарва труд и пари, редно е да я вземе с много ;) Мисълта ми е като ше е гарга да рошава :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от bum_bum » 04 Авг 2016, 17:55

То кефа често е в процеса, а не в резултата. А и като гледаш в тая посока винаги ще се намери по-бърза кола направена с по-малко пари.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от павката » 04 Авг 2016, 21:03

Djelebov написа:
Jordana написа:Наистина малко нестандартно мнение , коя е тая дизелова кошница с разход 5-6 /100 дето върви като 300 к.с. бензин с турбо ?
300 коня са си триста коня и през 2016г , тука напоследък имам наблюдения върху едно А7 quatro 300 к-с 3литра с компресор ...върви да го Е6А двутонния параход хем няма много спорт в него . 300 к.с турбо в правилното леко купе ще сипят на доста от тия двутонните параходи с големите дизели и многото коне .


Тройка дизел на ауди с чип МТМ e 300 коня, TST изкараха 322 коня от е60 530d 231к.с. Не казвам, че ще са по- бързи от направена 350 коня е36-ца с турбо....Но определено разликата във вървежа, ще е пренебрежимо малка, спрямо разликата в надежността и НАЙ-ВЕЧЕ в положения труд. С други думи човек се бъхти да прави мотор, вкарва труд, вкарва пари и накрая взима зверски чипосаната е90-ка с малко. Няма смисъл - като ще се вкарва труд и пари, редно е да я вземе с много ;) Мисълта ми е като ше е гарга да рошава :D

зверски чипосаните тракачки ти излизат няколко хиляди:съед,маховици,дюзи,трансмисия и т.н. :D
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook