Топлинен щит - идея за направа

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от БаЯн » 14 Юни 2013, 23:16

Nickelback написа:
In_Memoriam написа:Най-добрия е на фирми като Dinan, Active Autowerke, VF Engineering, тествани и сертифицирани в комбинация със софтуер. Съответно и цената е стабилна :) Гаражните със сигурност няма да са толкова добри.


И съм съгласен, и не съм :D Ако човек се хване сериозно, може да си я направи от страшен материал перфектна дори :yes: (това, ако е самоцел да има добро топлоизолиране).
От друга страна с изменение на формата и обема на смукателния тракт, се променя в известна степен кривата на въртящия момент и мощността. За любителския тунинг това няма да е от голямо значение. Но когато става въпрос за атмосферни коли, които се състезават в определен клас и са изстискани на макс, за да задоволят дадени рестрикции, едно пропадане в кривата може да коства доста...


Моя сетъп май повечето в форума го разбраха като пуснах колата за продаване , 2.8ца с валове от с50б32ус , всмукател от м50б25,лек маховик от м20 6.3кг,разплетен колектор от м3 с генерация назад и пълна ревизия на мотора и ми е интересно дали ако сложа спортен конусен филтър с изолация ще стане ли по-добре или ще е същото както с кутията и панелен К&N филтър :yes:

А иначе Host ако можеш дай сайта на Лс да погледна за каква изолация става въпрос :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 12.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M50B25,M50B30,S50B30
Мечтае да кара: M1 Procar
Детайли за колата: 325i, E36 BTCC Replica, E36 M3

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от bmw325ci » 15 Юни 2013, 11:27

Не знам дали не се повтарям вече, ама ако и дино графики не могат да ви убедят, че оригиналната кутия си е екстра :help: То вярно, че като си се знам и аз като си наумя нещо върви ме разубеждавай :mhihi:
http://www.youtube.com/watch?v=gCi2yo4UqPI
Във видеото всички е покрито температури, с фар, без фар, с топлинен щит, без щит, без филтър изобщо и любимото ми с филтъра извън колата :mhihi:
Във всички случаи мощноста пада или не се вдига изобщо в сравнение с чист хартиен филтър, само в последния от 169kW се вдигна на 173kW, ама малко неудобно че много ще се вее :mhihi: , аз бих ги заделил тия пари за нещо по-значимо, както е направил колегата БаЯн, неговите модове са много по-смислени и си заслужават :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Jordana » 15 Юни 2013, 12:14

Стига ве ..разваляш плацебо ефекта от шукарийките :mhihi: .Аз колко се радвах като сложих първия КН и махнах оригиналната кутия .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Юни 2013, 14:21

Е аз със сигурност ще се повторя, че не мога да знам при всеки какъв е ефекта. Но при мен и двата пъти е такъв, че мои приятели (които рядко возя и не познават така добре колата) казват, че се усеща другояче. А аз, който се вманиачавам във всеки един детайл от поведението на машината смея да твърдя, че разликата дори не я определям като малка, като се има предвид вложението. Тъй че 100ина лв. за колд еър интейка не знам къде ги слагате до валове, смукатели, генерации и маховици. Това не е мод, с който да си направиш двигателя по-мощен и колата по-бърза. Това е мод, който ти дава по-добра реакция при подаване на газ, по-добро развъртане от по-ниски обороти, + удоволствието от звука (което при мен поне не беше водеща идея, но му се кефя супер много). От тук надолу моля да се придържаме към темата, която е: идеи как и с какви материали да се направи един добър щит, а не струва ли си ефекта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Bavarishe » 15 Юни 2013, 20:13

на ТДС-а не става готино.А и картерната вентилация пуснеш ли я след конуса стреля масло от пръчката,затуй като икарус един маркуч да я отвежда отзад.Разлика не усетих никаква,но усетих после като покарах без един фар,който е пред хобота на оригиналната кутия :D
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Jordana » 15 Юни 2013, 21:02

За кола с турбо е огромна разлика да засмуче студен въздух отпред .За такъв мотор е напълно оправдана интервенцията защото има ефект .За атмосферка съм малко скептичен но явно при всеки е различно как се получава.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 561
Регистриран на: 15.04.2007

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от MICH__ » 17 Юни 2013, 18:38

Не мога да се съглася с теб даже обратното :D И за двата мотора е важно постъпвашия въздух да е с ниска температура с тази разлика ,че турбо мотора има интеркулер който го охлажда. Така ,че дали на входа ще е 5 или 10 градуса по-топъл не го бърка толкова колкото при атмосферката 5-10 градуса ;)



Ето и как се чува колата ми с интеик за 8лв. :mhihi: http://vbox7.com/play:78d64dd0a2
[00:00:25] Boris Dimitrov каза: мое мнение е че голфа е много по бърза и мощна кола от бмв

http://i47.photobucket.com/albums/f169/ ... jtte3o.gif

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Jordana » 17 Юни 2013, 19:35

Не съм съгласен.Интеркулера охлажда въздуха загрят в турбокомпресора тъй като температурата му може да достигне 180 градуса.Проблема не е при стоково състояние на такъв мотор а при пишман тунинг където е забит един конусен филтър и е премахната фабричната филтърна кутия.В такава ситуация мотора може да засмуче въздух с температура над 70 градуса изпод капака.Това не само влошава силно КПД на турбокомпресора но може да предизвика и дефектиране на мотора особено при по силно топлинно натоварени мотори.
Горното при атмосферен мотор не може да се случи.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 561
Регистриран на: 15.04.2007

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от MICH__ » 18 Юни 2013, 17:26

Как така ще дефектира мотора от топъл въздух :roll: И защо при атмосферен мотор да не може да дефектира :dunno:
[00:00:25] Boris Dimitrov каза: мое мнение е че голфа е много по бърза и мощна кола от бмв

http://i47.photobucket.com/albums/f169/ ... jtte3o.gif

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от ръб » 20 Юни 2013, 10:31

и аз гледах вчера на mighty car mods клиповете и ме замислиха доста, понеже попринцип съм привърженик на CAI, и DIY проектите.

Само че тука има една разлика - на клиповете демонстрират смукателна система на турбо мотор, с intake box с друг дизайн. В смисъл - не е напълно съпоставимо. Реално като извадиха филтъра пред колата, имаше промяна в мощността и то ако не се лъжа беше от 222 на 232 к.с.

В темата само за евридей употреба ли става дума, или ? Обмислям да си изрежа на втория капак над изпускателите някакви вентове да изкарват жегата от коша. Някой обмислял ли е идеи и да намали температурата под капака ? Освен термолентата ест.

А някой да е забравил да си махне отоплението на дросела? :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от host » 22 Юни 2013, 17:49

Днес набързо направих грубите шаблони.. Утре вече минавам на реалния материал.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от host » 22 Юни 2013, 17:51

Пускам два поста, че не ми дава повече от 3 снимки да кача.

Знам че изглежда грубо и гадно, но просто това ми е шаблона по който грубо да си изрежа материала.



___________________________________________________

Правя едно уточнение. Материала който ползвам е доста дебел като профил - 20мм/2см. Говорих с някои колеги и ги притеснява, че това доста увеличава параметрите на филтърната кутия. Имам предложение, ако някой иска да пробва с "алуминиево тиксо" само да облепи филтърната кутия. Има такова тиксо във ВСЕКИ голям магазин строителен/домашни потреби и т.н. Струва междо 10 и 20лв зависи какво е като тип. Това което аз съм купил е "tessa" и от Бриколаж е 16лв.
Защо аз няма да пробвам този вариант и за какво съм го купил. Няма да пробвам варианта само с него, защото доста здраво залепя и ако реша да правя кутията после с изолационния материал който имам трябва да го отлепя или в/у него.
Защо съм го взел. Там където няма шаблони и няма да има щит от материала, ще облепя кутията с него, както и местата където ще се свързват панелите на щита ще са облепени външно и вътрешно с това алуминиево тиксо за да няма трансфер на топлина вътре-вън с кутията.

Това е общо взето. Днес нямам много време - тъй като ползвам активно колата и свалям и качвам фил. кутия за да работя по нея. Вероятно довечера късно ще пусна снимки ако съм готов или утре през работния ден ако не я завърша днес.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна host на 07 Юли 2015, 22:17, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от host » 23 Юни 2013, 17:39

https://plus.google.com/105643993251313 ... 5oVthBU8Fd

Мерене само на място правих на загрял мотор почти 10гр. Разлика. Това при вдигнат капак, понеже нямаше как да го затворя заради измервателния уред.

Като покарам малко така ще дам впечатления.

_______

Материала е от http://www.p3italy.it/?id_pagina=3&id_p ... 17&Lang=_2

_______

За сега останалата част от кутията ще я оставя гола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Jordana » 23 Юни 2013, 19:14

Материала е добър за такива цели . Здрав и лек .Лепи се и се разкроява със специални ножчета но може и без тях да стане добре.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от host » 23 Юни 2013, 22:00

В коша как седи.
https://plus.google.com/105643993251313 ... zvYpczydyn

Както се вижда, наложи се леека корекция на ръба на кутията, който е най-горен. Отнемат се 2-3мм за да не опира като се затвори капака.

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook