Топлинен щит - идея за направа

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от txl » 23 Юни 2013, 23:45

За мен ще е интересно ако можеш да споделиш резултати от температурата (преди и след) в движение. Лично на мен чуденето ми е доколко кутията успява да се охлажда от въздуха, който минава през нея. Но това трябва да се измери в движение (когато двигателят е натоварен и потокът на въздуха е доста по-голям от работа на място).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Jordana » 23 Юни 2013, 23:49

Тоя материал Р3 не пропуска топлина. Въздуха в кутията трябва да е с температура на околния въздух.Между другото идеален е за хладилни чанти .Лепи се със специялен каучуков цимент и тази алуминиева лента не е необходима.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от host » 24 Юни 2013, 7:50

Нз, мен един приятел хладилен техник ми даде идеята и ми препоръча алуминиевото тиксо защото така се прави термо мост между отделните панели.А човека ги поназнайва нещата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Dirty M5 driveR » 14 Юли 2013, 20:31

Аз след като видях устройството на една хладилна кутия, а именно сандвич от стените на кутията (пластмаса) и стиропор между тях, реших да ползвам 10мм. стиропор към поликарбоната. Към края на седмицата мисля, че ще е готово и ще покажа. Сега друго се сетих обаче. Някой интересувал ли се е какво влияние оказва дължината на връзката между филтъра и дросела? Защото бях чел преди време една тема за правени смукателни колектори и се обсъждаше дължината на рънърите - по-дългите допринасяли за мощност, а по-късите за въртящ момент. При мен филтъра е директно към дебитомера. Ако логиката е същата то точно това търся - добра реакция в ниски и средни. А може и да няма такава разлика :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от bum_bum » 14 Юли 2013, 23:46

Рънърите имат отношение към обема и архитектурата на кутията. Диаметъра, дължината, формата, начина по който влизат в кутията, също и формата на рънъра на входа на пленума са съобразени с двигателя за който са правени. Има голямо значение дали са направени добре или не. Но нямат общо с това къде точно преди дросела ще си окачиш филтръра. Дали на него, дали на един метър все едно.

Говорим за дължината на пътя само. Като го набиеш директно на дебитомера е ясно, че смуче горещ въздух и единственото, което си постигнал е да преебеш работата на фабричната филтърна кутия.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Юли 2013, 5:07

Е аз нали съм със щит. Не смуче горещ въздух. Мисълта ми беше ще има ли някакъв ефект (положителен или отрицателен), ако пусна една силиконова връзка надолу.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от bum_bum » 15 Юли 2013, 10:12

Аз мислех, че е така остаен. Не. Няма да има разлика дали е точно на дебитомера или по-напред.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от M10 » 16 Юли 2013, 22:52

Dirty M5 driveR написа:Защото бях чел преди време една тема за правени смукателни колектори и се обсъждаше дължината на рънърите - по-дългите допринасяли за мощност, а по-късите за въртящ момент. При мен филтъра е директно към дебитомера. Ако логиката е същата то точно това търся - добра реакция в ниски и средни. А може и да няма такава разлика :dunno:


Мисля че е точно обратното, къси и дебели - мощност и високи обороти, дълги и тънки - нютони и ниски обороти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София/Силистра
Пол: Мъж
Кара: e36 318ti
Мечтае да кара: всичко
Детайли за колата: М42б18 '94

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от s_kolev » 23 Юли 2013, 21:04

колкото по - дълги тръби, толкова повече линейни/местни съпротивления във всмукателния тракт и кончетата намаляват :winky:

пс, не важи за рънарите, там се търси друг ефект
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Dirty M5 driveR » 03 Авг 2013, 19:31

Днес се хванах да облицовам със стиропора и ето както се получи. Остана утре да направя капак и ще е завършено.

пп: направо ме е срам с тоя мръсен кош да показвам какво и да било :mhihi: но това е работа за следващия уикенд може би :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 561
Регистриран на: 15.04.2007

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от MICH__ » 03 Авг 2013, 22:47

Много хитро това казанче с топло масло да е пред филтъра :dunno: Тука един маниак на мерцедес си прави такава кутия пък маркуча от разширителния съд му минава през кутията :mhihi: :dunno:
[00:00:25] Boris Dimitrov каза: мое мнение е че голфа е много по бърза и мощна кола от бмв

http://i47.photobucket.com/albums/f169/ ... jtte3o.gif

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Jordana » 03 Авг 2013, 23:01

Някой пробвал ли е след монтаж на такъв универсален филтър да си сложи пак стоковия филтър с кутията и интейка просто за да удостовери със сигурност че има разлика ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Авг 2013, 8:15

Казанчето не грее според мен и не е проблем да седи в кутията. Ако установя обратното веднага бих го премахнал от уравнението :)

Jordana написа:Някой пробвал ли е след монтаж на такъв универсален филтър да си сложи пак стоковия филтър с кутията и интейка просто за да удостовери със сигурност че има разлика ?


Не съм го правил, но и защо да си играя цял ден да разменям филтри и кутии, като разликата е налице? ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от ръб » 04 Авг 2013, 8:24

Jordana написа:Някой пробвал ли е след монтаж на такъв универсален филтър да си сложи пак стоковия филтър с кутията и интейка просто за да удостовери със сигурност че има разлика ?



Аз пробвах, само че си изрязах дупка отдолу на оригиналната кутия да си вкарам тръбата от въздуховода долу в кутията, и разлика не намирам. Тея дни пак ще сложа конуса с преградите да се уверя

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Топлинен щит - идея за направа

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Авг 2013, 8:57

Разлика не намираш между конуса с преградите и оригиналната кутия, или?

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook