Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от LandShark » 05 Фев 2002, 12:57

Признавам си че не съм имал много взимане-даване с такива. Като цяло и не зная за много: май чувал сам само за GTmax - тия от (май в Дървеница или Дианадаб бяха?), дето предлагат чип-тунинг, май разни филтри и други работи. Иначе не зная дали да проим тези дето продават гърнета като "Ремус" и другите такива марки в тая категория. Въобще хрумна ми че с помощта на тези от вас, които имат повече опит можем да направим едно обобщение по темата.

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от KAMIKADZE » 05 Фев 2002, 14:29

Ми как да ти кажа - работата е много зле - има само няколко фирми които правят вид монопол а всъшност не вършат кой знае каква работа :(

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от LandShark » 05 Фев 2002, 15:21

А ти специално откъде си набавяш тунинг части? Български фирми? Или не? То всъщност освен тази ГТмакс аз друга не се сещам...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 17.01.2002

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от fxmaker » 05 Фев 2002, 17:33

аз и друг път съм ти споменавал че имам един приятел който се занимава с внос и проадажба на всякакви performance части(от K&N филтри,Bilstein и H&R амортисьори до продукти от гамата на Hamann Gpower и т.н.)но за съжаление все още няма магазин.:(
________________
'95 BMW M3 coupe
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 17.01.2002

отг::GTmax

Мнение от fxmaker » 05 Фев 2002, 17:39

доколкото знам те се явяват нещо като on-line дистрибутор на Suprechips т.е отиваш при тях казваш ква ти е колата те се логват в site-a на Superchips и дръпват необходимия softwere за колата ти програмират ти чипа и ти го слагат.
________________
'95 BMW M3 coupe
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от KAMIKADZE » 07 Фев 2002, 13:14

V Ruse imame edno predimstvo - Bukure6t e na okolo 100km ( dosta po malko ot Sofiq ) , a tam ima dilari na po4ti vsi4ki tuning firmi . I po princip purvo progonvam ne6tata 4rez e-maili i posle otivam i si pazaruvam ot tam .

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 17.01.2002

а за оптичния тунинг???

Мнение от ///MPowered » 08 Фев 2002, 11:06

има ли представители на фирми производителки на джанти, като MOMO, BBS, RONAL и т.н. или поне магазини в които се продават продуктите им?

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

отг::а за оптичния тунинг???

Мнение от KAMIKADZE » 08 Фев 2002, 20:18

Джанти по принцип се купуват на старо в Бг. . А за тези фирми само Германия - ползвам един познат който вкарва коли и той ми пазарува от магазина на МОМО в Берлин - а пък и цените са с 20-30% по-ниски от колкото да си поръчам от Д&В в Бг.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 21.02.2002
Местоположение: Варна, България

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от cj » 21 Фев 2002, 2:01

Всъщност има един вариянт за пазаруване, чрез каталога на D&W - има фирма представител за Българиа. Дори и имам координатите, ако някой се интересува...
... само, че цените са доста "нормални" :)
Между другото, ако става въпрос само за "exterior tuning", т.е. брони, спойлери и т.н., във Варна има една фирма, която доста добре се справя с отливките!

_____________________________________
http://streetracers.hit.bg
- страница, посветена на улични състезания, тунинги и авто ентусиасти!
http://pub73.ezboard.com/bstreetracing

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от LandShark » 22 Фев 2002, 12:40

Привет,

видях сайта от сигнатурати ти. Красив е, но май в начален стадии още. Доколкото разбрах тези срещи/състезания и т.н. се организират във Варна (или околностите), нали?

Поздрав,
Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 21.02.2002
Местоположение: Варна, България

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от cj » 23 Фев 2002, 0:54

Да, организират се във Варна, но доста бързо добиват слава. Следващата неделя състезанието ще се проведе по класове. Очакват се участници от Шумен, Добрич и Силистра. Доста е атрактивно всъщност. Последният път се появи Митко Илиев.
Що се отнася до тълпата, имаше поне 500 човека.
Аз лично съм много доволен, защото подобни мероприятия липсваха в България.

Колкото до страницата и форума, все още определно са в процес на съставяне и обработка. Ще ви кажа, когато са готови.

http://streetracers.hit.bg
- страница, посветена на улични състезания, тунинги и авто ентусиасти! (under major construction)
http://pub73.ezboard.com/bstreetracing

ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 17.01.2002

отг::Как стои въпроса с тунинг фирмите в БГ?

Мнение от fxmaker » 23 Фев 2002, 9:56

е яко значи :) кофти че е във Варна можеше да дойдем да погледаме.
а кви коли участват и кво точно представлява самото състезание dragracing или по нещо като трасе. ако имаш снимки може ли да пратиш да видим

________________
'95 BMW M3 coupe
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 21.02.2002
Местоположение: Варна, България

Varna

Мнение от cj » 23 Фев 2002, 14:55

Всичко започна на един празен полигон. Всяка неделя от 12:00 има събиране. Могат да се видят различни демонстрации, включително и на мотори. Правят се гонки на права отсечка (drag racing), но на мен лично не ми допада, защото там теренът е лош. В началото не идваха много коли - 20-30 най-много. Напоследък обаче сигурно се събират поне 70-80. Доста е интересно и определно има спортно настроение. Колкото до автомобилите, идват всякакви - от Лада до Mitsubishi 3000GT. Естествено най-интересни са тунингованите. Има един Golf 2-ка - 200 коня, разни Fiat Abarth, доста тунинговани Хонди, сега не се сещам всичко.
Що се отнася до снимки, имам доста, ще бъдат публикувани на страницата, спомената по-долу.
Интересното е, че на събиранията започнаха да се появяват тунинговани автомобили от други оклони градове.
От миналата седмица обаче събиранията вече стават на една картинг писта над Варна. Не е много голяма, но пък всичко е добре организирано и човек може да се покефи. На 17 феврурари се проведе първото състезание за аматъори. Имаше всякакви коли. Победи един Golf II Synchro - GTI мотор. Утре ще се проведе второто подобно състезание. Както вече казах, този път ще е разделено на класове автомобили и ще участват състезатели от Русе, Шумен, Силистра и Добрич, поне това се очаква. Информация за събитието, както и за вече отминалите ще публикувам на http://streetracers.hit.bg или във форума на същата страница. Трябва всичко да е готово до края на следващата седмица. Ще се публикуват състезателите, автомобили, калсирания, както и материяли от събиранията. Имам и 45 минутен филм, но за сега не мога да кача на компютъра.
Това е. ...забравих да допълня, че нямаше участник с BMW за съжаление. Пистата е малка и със остри завои, затова някоя кола със задно предаване и достатъчно коне под капака би се справила чудесно. Но да видим какво ще се появи утре...


http://streetracers.hit.bg
- страница, посветена на улични състезания, тунинги и авто ентусиасти! (under construction)
http://pub73.ezboard.com/bstreetracing

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Varna

Мнение от LandShark » 23 Фев 2002, 21:33

Ще се радваме ако постваш и тук от време на време разни новини, или най-малкото при обновяване на вашия сайт... та и ние да следим как се развиват нещата :)

Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

отг::Varna

Мнение от KAMIKADZE » 24 Фев 2002, 16:20

Hmm tova e super a i e po nablizo ot Sofia . Tuka v Ruse e super skuka nqma gonki nqma ni6to samo taxita . Obqsni po to4no kude se namira tazi karting pista i koga se provejdat sustezaniqta ( vsqka nedelq li ?) , ste vzeme da dokaram 3-kata ( samo za drag racing stoto oste ne sum se naradval na novata boq , puk ste zeme nqkoi da me udari ste umra ot qd )
------------------------------------
'95 E36 325is stage2+
'92 E32 750i
'96 Lada Niva
'98 Kawasaki ZZR1100
'88 Yamaha XTz 600 Tenere supermoto

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook