"Кобра" автостъкла - измамници !!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

"Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Penchev » 07 Яну 2008, 21:06

Пиша тази тема ,с което искам да информирам и предпазя всички вас от "услугите" на така известната фирма за автостъкла по цяла България :!:

Поради спукване на челното стъкло , прибегнах до услугите на "Кобра" , закарах колата си в централната им база намираща се на
Бул. ''Първа българска армия'' No. 11 B . Разбрах се с касиерката ,че от двата вида стъкла искам по-скъпото, което е тонирано и със зелена лента за слънцето, заплатих си (!) :shock: по тяхно настояване стъклото и операцията преди още да са започнали работа и си тръгнах спокоен ...

В уреченото време между 15.00 и 16.00 часа ,минах да си прибера автомобила, веднага първо отидох да го видя ,да стъклото монтирано и колата изкарана от халето на паркинг-а - дотук добре ...
Влязох при касиерката за да разбера от кой да си взема ключа и да попитам всичко нормално ли е , тя ми заяви ,че трябва да доплатя още 24 лв. за 12 сучпени щипки от 16 възможни, тутакси вадя парите и плащам.Издаде ми се гаранционна карта и бях упътен към приемчика - мъж на възраст около 55 години с побеляла коса.
Казах му ,че съм за комбито и той ми подаде ключа ,каза,че всичко е точно и си казахме по едно довиждане ...

Отивам до колата, отключвам ,отварям и какво да видя вътре :shock: стъкла по седалките и арматурното табло :evil:
Върнах се при касиерката и я попитах ,защо колата не ми е почистена а е пълна със стъкла ,как ще седна в нея да си тръгвам ,след което последва цяла плеяда от "нашата прахосмукачка е само за леко почистване, като искате екстри си я закарайте на автомивка " и аз оттам просто онемях.Казах й ,че в момента в халето им чистят джип с машината и то доста старателно а тя ми отвърна ,че няма отношение и се обърна на другата страна ... Отделен е въпроса ,че за салон от алкантара кожа съм дал 1900 лв неотдавна и сядане върху стъклата може да ме нарани а ако не мен то да скъса седалката ...
Започнах внимателно с микрофибърната кърпа да обирам наред стъклата,след като почистих що-годе стъклата ,докато обикалях пред колата забелязах драскотина и то брутална по предния капак ,който е пребоядисан преди точно 1 месец :shock: Тази деруга я нямаше до този момент ,за това се подписвам с двете ръце :!: :!: :!:
Предпочетох да не ходя да се разправям за нея ,защото до момента тези хора не показаха поне нужното уважение към мен като изряден клиент ,който плаща мигновенно ,в момента ,в който това бе изисквано :!:

Някак, незнам как преглътнах фактите, рекох си да гледам отгоре на нещата и да не си съсипвам живота за такива неща ...

В събота на 5-то число ходих на ски и тогава забелязах ,че при скорост от 80 км/ч нагоре започва да се чува шум от горния край на челното стъкло, който след 120 км/ч става много дразнеш, сякаш е отворено страничното стъкло 3 см ...

Днес отивам сутринта с гаранцията ,минах пак през въпросната касиерка ,тя ми даде някакъв лист и каза да потърся приемчика.
Намерих го и го заведох до автомобила, обясних му за проблема а той ми каза,че лайсните са ми стари и Е34-ките страдали много от това.Да но спуканото челно стъкло беше на малко повече от година, смених го в "Дару Кар" с все лайсните и щипките :idea: Показах му че точно лайсната от страната на шофьора има луфт и играе ,като я натискам с пръст а той отвори вратата ,погледна отвътре и ми каза :

" Но вътре не тече,аз не знам какъв е проблема тогава"

След 3 пъти , в които му казах ,че съм сменял челно стъкло и не е шумяло след това ,той пак каза,че всичко е остаряло, да карам така ,щом не тече ,значи няма страшно, няма значение ,че шуми :shock: :evil: :evil: :ranting: :banghead: :censored: :box: :ahah: :gay: :comp: Когато изсъхнело времето ,тогава да съм отишъл да го подлепят "нещо" :arrow: Ей богу просто излязох от себе си и по-добре,че си седнах в колата и си тръгнах :evil:

Аз обаче знам ,макар да не съм авто-стъклар какъв е проблема :arrow: просто от тази страна лайсната няма здрави щипки, щипките ,които аз заплатих :!: :!: :!: Сега тепърва ще ги поръчвам, плащам наново 3 лв/бр. и сам ще си доправям нещата,за които платих още преди автомобила да е постъпил в монтажното хале :D
За мен тази фирма от днес е "персона нон грата" ,повече крака няма да ми стъпи , замислете се сериозно и вие в недай си боже случай на нужда дали не е по-добре да потърсите услугите на друга фирма :!:



Георги Пенчев
Изображение

Красива и екстремна
Аватар
Мнения: 486
Регистриран на: 14.12.2004
Местоположение: Варна
Пол: Жена
Кара: bmw 328

Мнение от bawarka » 07 Яну 2008, 21:22

За нещастие преди две години попаднах на същата фирма,предлагаща 'автостъкларски услуги'...
Когато си вземах колата, забелязох как са прекъснати всички жици за отопление на задното стъкло! Уплътнението ми беше някаква дебела гума, стърчаща на всички възможни страни и залепена с обущарско лепило, което дори не беше почистено!
По тавана и навсякъде около прозореца имаше от въпросното лепило....
Разправиите, които последваха са ясни...но без резултат!
:evil:
а и отношението...Просто немога да разбера в тази дива конкуренция, как може да не си глезят клиентите!?!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Мнение от benzin » 07 Яну 2008, 21:38

колега няма кво да се ядосваш майната им, те така най много губят, от един недоволен клиент се губят доста клиенти, аз въпреки че съм ги ползвал няколко пъти и всичко е било точно, след като прочетох тази тема определено вече няма да се възползвам от техните услуги

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 07 Яну 2008, 21:49

не е трябвало да плащаш предварително цялата сума ... аз в Кобрата съм сменял челно стъкло ,дадох капаро ,след като внимателно инспектирах работата им им платих ,останах доволен .. малко заклаха за уплътнителя на задното стъкло който исках допълнително да сменят но поне го направиха сносно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Мнение от m@rtin » 07 Яну 2008, 22:31

:mhihi: :mhihi: на сега копирах поста ти във официалният им сайт http://www.autoglass.bg/ на вниманието на "менажер продажби" :mhihi: още утре сигурно ще им звъннат във цеха


Р Е К Л А М А Ц И И

"АВТОСТЪКЛА" ООД се старае да под­държа висок профе­сио­нали­зъм точност и акурат­ност при об­служване на своите клиенти, но само Вие можете да кажете доколко ус­пяваме да постигнем целта си.

При всякъкъв по­вод за рекламация не се колебайте да попълните лявата фор­ма или позвъните на телефон



0888841280

само за
рекламация !!!

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 4.01.2007
Местоположение: България
Кара: BMW E39 520 M52
Мечтае да кара: M5

Мнение от i4koo » 07 Яну 2008, 23:02

Браво колега Мартин318, добре измислено. :mhihi:
Нищо лично ,Просто бизнес !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 661
Регистриран на: 2.12.2006
Местоположение: София,Бургас
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0d,е46 318i

Мнение от zlobicar » 07 Яну 2008, 23:59

И при мен имаше сащия проблем с шуменето на старата ми кола, след смяна на предния прозорец, a и отношението беше подобно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 08 Яну 2008, 10:51

И аз мислех при тях да си сменям предното стъкло, но ме разколеба...
Never mistake motion for action...

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 08 Яну 2008, 12:15

martin318 , много ти благодаря колега :yes:
Това е наистина хитър ход, но аз съм толкова ядосан на отношението им ,че наистина няма повече да стъпя там :!:

За тези от вас,които имате нужда от помяна на стъкла, ориентирайте се към останалите на пазара :idea:


Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Мнение от m@rtin » 09 Яну 2008, 13:16

и такааа,получих отговор на е-майла ми от "мениджър продажби" на автостъкла "Кобра"

Zdraveite Martin,

Blagodaria Vi mnogo za signala. Shte se vzemat merki.
Mnogo sazeliavam che vashia poznat ne se e obadil na telefona za reklamacii
(0888841280) opisan v priemnata za klientite i v garancionnata karta, za da
poluchi sadeistva ot rakovodstvoto na firmata. V takiva sluchai sled
postapil signal ot klienta se darpa video zapis na montaza nabliudava se
vnimatelno dali sa dopusnati greshki ot nasha strana I se vzimat saotvetnite
merki.

Shte sam Vi blagodaren ako mozete da mi dadete koordinati na vashia poznat,
za da mozeme da utochnime niakoi vaprosi, zashtoto ot opisanoto ne stava
iasno za koia kola stava vaporos? Zashto ne se e svarzal s rakovodstvoto, a
e reshil direkno da publikuva sluchka, koiato se sluchva mnogo riadko?

Blagodaria Vi mnogo za sadeistvieto.

Pozdravi,
Ivan Dimitrov


колега Пенчев човека иска да му дам някакви твои координати...
ти си на ход ;) [/quote]
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 09 Яну 2008, 18:15

Много ти благодаря :!:


Георги Пенчев
Изображение

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 09 Яну 2008, 19:23

Жоре, ще им звъниш ли? Ако да, напиши после развръзката.

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 09 Яну 2008, 19:24

Асене, мисля в момента ,защото толкова много ми се "обърнаха червата" ,че нямам желание да ми пипат колата изобщо :help:
Трябва да седя до тях, а нямам никакво свободно време ...


Георги Пенчев
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 10 Яну 2008, 0:50

Жоро,
все пак е по-добре да им се обадиш, за да видим какво се случва, как ще реагират и ако те порежат, ги слагаме в "НЕКОРЕКТНИ".
:twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: МЛАДОСТ

Мнение от sin_fen » 10 Яну 2008, 16:40

Аз скоро си смених стъклото при тях и нямах никакъв проблем. Ходих в сервиза им срещу кино Арена, ако има някакво значение.

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook