"Кобра" автостъкла - измамници !!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от taran » 01 Сеп 2011, 19:53

cww написа:Аз не мога да разбера едно нещо - почти всички мнения за Кобра са негативни, има ги и в "Некоректни сервизи" и въпреки това сума ти народ упорито продължават да ходят при тях и след това да реват на умряло.
Защо просто на отидете някъде другаде и изобщо да си нямате вземане-даване с тази явно доказана във времето сбирщина от некадърници и мърлячи!?
Не може в цялата страна да няма нито една фирма/майстор, които да сменят стъкла като хората.
Аз специално, ако трябва ще платя 5 пъти повече за смяна на стъкло (било при дилъра или някъде другаде...без значение), без стъкло ще карам, но вследствие на многото оплаквания в различни теми срещу Кобра, при тях не би стъпал.


Майстори има,обаче Кобра са ако не единствения,то най-големия вносител на автосъкла.Майстора,като го купи от тях,като взече читаво лепило и като вземе и за работа и смяната на джама излезе поне с 50 лв по-скъпа.
Някой стъклари ползват отстъпки и цените им са близки до тези на Кобра,но при тях е най-евтино,отделно всички застрахователи дават възлагателни писма за при тях.
Та затова хората ходят...

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от cww » 01 Сеп 2011, 20:46

taran написа:
cww написа:Аз не мога да разбера едно нещо - почти всички мнения за Кобра са негативни, има ги и в "Некоректни сервизи" и въпреки това сума ти народ упорито продължават да ходят при тях и след това да реват на умряло.
Защо просто на отидете някъде другаде и изобщо да си нямате вземане-даване с тази явно доказана във времето сбирщина от некадърници и мърлячи!?
Не може в цялата страна да няма нито една фирма/майстор, които да сменят стъкла като хората.
Аз специално, ако трябва ще платя 5 пъти повече за смяна на стъкло (било при дилъра или някъде другаде...без значение), без стъкло ще карам, но вследствие на многото оплаквания в различни теми срещу Кобра, при тях не би стъпал.


Майстори има,обаче Кобра са ако не единствения,то най-големия вносител на автосъкла.Майстора,като го купи от тях,като взече читаво лепило и като вземе и за работа и смяната на джама излезе поне с 50 лв по-скъпа.
Някой стъклари ползват отстъпки и цените им са близки до тези на Кобра,но при тях е най-евтино,отделно всички застрахователи дават възлагателни писма за при тях.
Та затова хората ходят...


Ами от моя скромен опит знам, че думите качество и евтино много трудно биха имали нещо общо...особено в едно изречение...особено в България. Няма как човек да иска да мине по възможно най-тънкия начин и същевременно да е доволен. Това се потвърждава и на практика. В много сфери, не само в случая с Кобра.
Като искаш качествена услуга си плащаш за нея. Толкова е просто.
Относно застрахователите - все ще се намери вариант. Не могат да те задължат да идеш някъде, ако ти не искаш (абе не е точно така, ама все пак си има начини да излезеш на глава и с тях :lol: )
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от taran » 01 Сеп 2011, 21:09

Това за цената и качеството е ясно.Просто всеки гледа да мине тънко :lol: .
Имам клиенти,дето си купуват стъклата от Кобра,пък като дойде време за монтажа си викат стъклар...
За застрахователите темата е друга-дълга и сълзлива,щото обикновенно клиента е от страната на булката...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Nickelback » 01 Сеп 2011, 21:35

Скоро се "прежалих" и смених стъкло в Кобра. Отидох изключително негативно настроен, дори с цел да се карам предварително и да ги сплаша... Но ми хрумна по-добра идея :)
Отидох в един от по-малките им сервизи, нарочно не казвам кой :mhihi: Както се досещате там нямат толкова много работа, колкото в централните и съответно, надявам се, работят по-спокойно и с внимание към детайла :mhihi: Дадох си поръчката на жената, разбрахме се колко ще струва и я помолих да ме насочи към момчето, което ще извърши смяната, за да "му дам инструктаж за едни работи" :mhihi: . Пича дойде и аз гo викнах при колата. Казах му с няколко думи, че "това е моята красавица", как "много си я гледам", и други подобни, което си е абсолютно вярно де :mhihi: Просто му казах, че искам да стане както трябва и така както би го направил за своя любима кола. Разбира се му предложих и съответната сума по моя преценка. Момчето каза ОК, разбрахме се, оставих я в "неговите ръце" и си тръгнах.
След 5 часа отидох да си взема колата. Направих инспекция - всичко изглеждаше ОК - уплътнението - ново, добре напаснато, без стъчащи силикони, видях че е работено чисто и са изчистили от боклуци. Стори ми се ОК, поне на пръв поглед... :mhihi:
Дотук добре, но ще видим как е със 100+ и в дъжда... :mhihi:

Та така... В Булгаристан доброволния и благороден рушвет явно помага (дано)... To be continued... :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Jordana » 01 Сеп 2011, 23:11

Смених предно стъкло преди няколко години Доволен съм от работата на кобрата .Бяха счупили две три щипки на пластмасата между капака и стъклото но от опит знам че тия щипки си е късмет да ги извадиш здрави .Купето беше почистено от стъклата.Цената беше по ниска от другите фирми.В заключение като имам предвид предните постове може да се каже че е на късмет работата дали ще ги уцелиш тия да са на кеф да работят. И не е въпроса до ефтиното просто повечето оплаквания на колеги са от мърлящина и лошо отношение към клиентите. Аз лично отново бих ползвал услугите им защото засега нямам причина за обратното. :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 325TDS
Мечтае да кара: BMW M6

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от smokar » 28 Мар 2012, 0:23

На мен ми предстои смяна на челно стъкло... и се чудя къде да ходя след прочетеното до тук...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.11.2012
Пол: Мъж

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от ognqn_teofilov » 14 Ное 2012, 11:52

Да така е големи - измамници или по точно некомпетентни хора работят.Смениха ми стъклото на Б М В и от там почнаха проблемите 1. дясната чистачка не тръгна да работи - при моят въпрос защо не работи те ми отговориха много компетентно :ами не знаем може да е излязло от шлица стегни си го:този разговор се води по време на движение пътувах ме за Австрия.Когато пристигнахме се наложи да посетим техен сервиз и познайте за да отстранят техните грешки ми струваше 984,42 ЕВРО не лева просто тази смяна на стъклото вав фирма КОБРА ми излезе златно.Ако някои се съмнява в думите ми мога да му изпратя 2 броя фактури едната от смяната на стъклото и другата от ремонта в Австрия.Не сам говорил с тях защото знам че ще ми извадят от сто кладенеца вода за да се оправдаят.Затова МОЛЯ ВИ търсете други фирми но никога в КОБРА.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Nickelback » 15 Ное 2012, 20:55

Не знам... Ако ги сплашиш или подкупиш се стараят повече... Проблема е, че и материалите им са кофти. Силикона им под 5 градуса става на дърво и стъклото почва да припуква зимата... :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от RORO » 26 Ное 2012, 12:33

Значи колеги да споделя и аз нещо за контактите си с Кобра.Карам Е38 а те миличките като поостареят и им се напукват уплътненията на предното стъкло. Това е една декоративна гумена лайсна която , е просто за красота и напукана рзрушена дразни.Отивам при тия специалисти на Първа българска , намирам си един майстор и го запознаввм с проблема.Думите му бяха:Виж сега самото уплътнение струва 2,20лв. метъра но , за да се смени се сваля предното стъкло и риска ТО да се счупи е голям а най евтиният аналог е китайско на 200... и няколко си лева с монтажа нещата се заформят на 320лв лв. и аз :shock: .
Купих си въпросното гумено уплътнение 2метра х 2,20лв. прибрах се пред блока , внимателно отстраних остатъците от старата лайсна облепих си колата със хартиено тиксо за да не я изпоцапам напълних фугата с полиуретаново лепило(такова имах) и сам си смених лайсната стана супер.А според думите на майстора така описано от мен било НЕВЪЗМОЖНО да стане.И какво трябваше да си сменя стъклото с китайче за което да заплатя 320 лв. вместо да ми обърне внимание и да ми вземе 30-тина лв.за десет мин.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от ICE » 07 Дек 2012, 13:24

Колега, въпросната лайсна дали влиза под стъклото? ...затова предполагам са искали да ти разлепят стъклото. Иначе и аз имам този проблем със уплътнение то за задното стъкло на е60 и се чудя какво да направя. Не ми де сваля стъклото за едната лайсна.... :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re:

Мнение от RORO » 07 Дек 2012, 19:21

ICE написа:Колега, въпросната лайсна дали влиза под стъклото? ...затова предполагам са искали да ти разлепят стъклото. Иначе и аз имам този проблем със уплътнение то за задното стъкло на е60 и се чудя какво да направя. Не ми де сваля стъклото за едната лайсна.... :(




Може да се монтира без да се сваля стъклото нали това казвам , че аз съм го направил .Няма да сваляш стъклото разбира се .Не погледнах но , ако си от София на драго сърце ще тия покажа и ще ти обесня как и какво да направиш :) .

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от ICE » 08 Дек 2012, 10:22

Колега от София съм. Ще съм благодарен да ми обясниш, ако наистина е работа за 10-20мин... Ще почерпя даже... Ако е удобно дай някакъв тел за връзка да се чуем пре седмицата. Мобе и на ЛС. Мерси предварително! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от iriney stoyanov » 24 Яну 2013, 13:04

Колеги от кобра ми сменяха предното стъкло на е46 купе, но аз ги извиках на адрес и монтажа стана вкъщи, когато дойдоха монтажниците, да ви кажа бях ужасен, единия беше видим пияница и ръцете му трепереха и явно му пречеха, а другия в последствие, от дума на дума каза че е бил кравар преди да стане монтажник в Кобра :kuku: , просто като ги видях тези идиоти се уплаших за купенцето ми.Заявих им директно, че искам да работят по колата ми много внимателно и да я пазят много, както боята така и при демонтажа на старото стъкло да не одерат нещо по салона. Те отвърнаха "да да разбира се няма проблеми", както го казаха и единия идиот влезе в колата и изцапа белия салон с мръсните си дрехи :banghead: . Както и да е поне монтираха стъклото и си тръгнаха дадоха ми няква си гаранция, и така за сега няма проблеми мина една година от тогава, но си мисля ако не им бях стоял над главите и постоянно да им повтарям да внимават какво правят какво ли щяха да сътворят :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.09.2010
Пол: Мъж

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от pacho_rr » 24 Яну 2013, 19:36

от въпросната фирма преди година ми смениха задно стъкло на туринг с нагревателите...и предно челно наведнъж....цената беше фрапираща...резултата също....задното стъкло имаше едва 4 работещи нагреватела.За вас лъжа за мен истина челното беше криво вследствие на което чисто нова чистачка не можеше да го чисти, понеже имаше вдлъбнатина...:) :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от stankata777 » 27 Яну 2013, 15:33

Добре де,за какъв дявол ползват услугите им?
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook