Некоректен сервиз ес ма тик кв. Хаджи Димитър

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Некоректен сервиз ес ма тик кв. Хаджи Димитър

Мнение от BMW120 » 20 Ное 2021, 17:32

Пиша поста не само да се оплача и да предупредя колеги за сервиза, но и също за помощ и съвет как да действам....

Февруари месец си рециклирах амортисьора при тях, всичко точно - цена нормална, гаранция ми дадоха и т.н. и понеже бях за смяна на ве риги викам си ще ги сменя при тях изглеждат читави, а и изрично ги питах дали могат да се справят с подобен ремонт. Взеха колата, смениха ве ригите и ми я върнаха, не ми дадоха гаранция защото аз си занесох ве ригите, което беше ок за мен. Обаче взех колата с едно виене около 1300-1400 оборотааааа. Върнах колата да я видят и след 1-2 дни ми се обадиха и ми казаха че виенето го няма вече. Взех колата и ми казаха, че някакво маркуче опирало незнам си къде и те просто го преместили....колата продължи да вие и след 2 дни пак я оставих. След още 2 дни ми върнаха колата и ми казаха, че според тях сега пък било скоростна кутия и че те не пипали там и нямало как от тях да бъде. Казах им че ще я закарам в БМВ и ще платя колкото е необходимо и ако се установи че проблема е от тях ще се върна и те поеха ангажимент, че ако се докаже че те са преебали нещата ще я оправят. И отидох в дару, оставих колата и на другия ден ми звънят и ми казват че хидравличната помпа е заминала.... Изпратиха ми клип в който се вижда че има грешна хидравлична течност налята която директно е преебала помпата. Платих 350лв да сменят течноста, да прочистят системата и ми казаха 50/50 шанс да се оправи, но не...Обясниха ми че при смяна на вериги на Ф11 се сваля двигател и скоростна кутия (което беше така тъй като аз влезнах в сервиза когато колата беше изтърбушена) и когато се свалят няма как да не изтече хидравлична течност и явно при сглобяването са доляли каквато имат, защото ако са ми доляли каквато трябва те щяха и да ми я пишат в сметката (поне така си го обеснявам)...
Вчера отидох при тях и естествено почнаха да вдигат рамене и да казват че не са те и т.н. и общо взето ме пратиха за гъби...

Айде сега ми кажете какво да правя....
Първо мисля да пусна жалба в КЗП, после да отида в НАП защото не ми дадоха фактура, бележка или каквото и да било освен някакво хвърчащо листче на което пише колко пари съм им дал, после мисля да отида в полицията да подам жалба.... Обмислям да заведа дело също така, защото нова помпа е 2400лв. а със смяната бог знае колко ще стъпи

Моля да ми помогнете със съвет дали сте изпадали в подобна ситуация и как сте се справили....дали някой е водил дело, спечелил ли го е и колко време е отнело.

Писна ми в тая държава никой да не носи отговорност и да не си понася последствията от калпавата работа... :ranting: :ranting: :ranting:
Последна промяна BMW120 на 29 Апр 2022, 10:27, променена общо 1 път
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от streetracing12 » 20 Ное 2021, 18:41

Прати проверка от НАП и заведи дело.Действаи ефект има 2 сервиза го отнесоха лятото.Не губи време прекалено много селски тарикатчета по сервизите се срещат вече.
Затова такива големи ремонти единствено в оторизирани сервизи.
Всички БМВ сервизи взимат колкото ДаруКар няма как да спестиш нещо вече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от ivanski_2 » 20 Ное 2021, 19:25

streetracing12 написа:Прати проверка от НАП и заведи дело.Действаи ефект има 2 сервиза го отнесоха лятото.Не губи време прекалено много селски тарикатчета по сервизите се срещат вече.
Затова такива големи ремонти единствено в оторизирани сервизи.
Всички БМВ сервизи взимат колкото ДаруКар няма как да спестиш нещо вече.



Моля те, дару са трагедия, патих лично от техните глупости..... :ranting:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от mr_petroff » 21 Ное 2021, 7:50

BMW120 написа:
... не ми дадоха фактура, бележка или каквото и да било освен някакво хвърчащо листче на което пише колко пари съм им дал, после мисля да отида в полицията да подам жалба.... Обмислям да заведа дело също така...


За Арменският поп да си чувал.Ще пиеш една студена вода май . Иначе наистина не е приятна ситуацията ,само че факта че си си занесъл частите и сътветно нямаш гаранция обезмисля всички последващи действия...Не се вкарвай в допълнителни филми да трошиш още пари и нерви , то и адвокат не можеш си намери с тази история.Това е моето мнение , ама ти си знаеш...


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от adovet » 21 Ное 2021, 11:56

добре де в крайна сметка ако хидравликата е проблема и в крайна сметка тя не се пипа за извършените манипулации от къде може да сме сигурни, че собственика на колата не си е долял хидравична течност, защото да речем е била намаляла и е станала белята. Някак си не ми се вярва в сервиз където са сменили сумати неща да не знаят каква течност да сипят ако е необходимо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от Бай Митьо » 21 Ное 2021, 13:34

Теб ти е писнало от несериозни сервизи, но и ти си носиш частите в сервиза. Това е все едно да си занесеш пържолата в заведението. Съгласил си се без гаранция, после ревеш по форумите и ще се оплакваш навсякъде. Казваш Февруари месец са ти сменили вериги,а ти си се върнал онзи ден по твой думи т.е. 9месеца след това. Колите са на по на над 10г и през ден да се разваля нещо не можеж да се сърдиш.
Да ти кажа изумен съм от какво се оплакваш. А относно институциите си е твое право, ама какво ще им кажеж, че си се върнал след 9месеца и други хора са ти виновни.

Друг колега по-горе ти е написал - ти сам си доливаш течност купена от там където си си купил веригите и след това олеле-мале. Чакай да обвиня сервиза. Недейте да търсите вината винаги другаде, просто на колата и е дошло времето.
А това да гледаш цвят на хидравлична течност по клипче - без коментар.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от Mollov » 21 Ное 2021, 23:19

sachs написа:....


Най-учтиво ще те помоля да се въздържаш да даваш квалификации за потребители във форума, особено такива, които не познаваш. Правилата във форума са си правила, пък и спазването на добрият тон при диалог с другите винаги е бил задължителен. :!:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от BMW120 » 22 Ное 2021, 17:21

Така....първо ако оставим настрана факта че закарах колата в БМВ и ми казаха какъв е проблема и да кажем официалния сервиз на марката са лаици и нищо не разбзират остава факта, че съм си оставил колата в един сервиз и ми я връщат виеща на куче, явно някои не прочетоха тази част от поста а се фокусираха върху други неща.

Второ специално за sachs точно заради подобни истории хората си носят частите защото нямат доверие на сервизите, също така смяната на веригите няма нищо общо с виенето, така че половината ти пост е един ирелевантен бълвоч, прочети ми пак поста ама хубаво щото пишеш тотални глупости...и никъде не съм твърдял, че се сваля помпата, а че изтича хидравлична течност при свалянето на двигател и скоростна кутия - потвърдено и от БМВ и от още 2ма човека. Също така не те са видели видеоклип и са казали че е различен цвят, а те констатираха и направиха видеоклип в който ми показват каква е течноста и какъв е проблем и от както произтича.

И да обобщя, колата беше върната 2 ПЪТИ за да се отстрани виенето, не 9 месеца по-късно. Първия път ми я върнаха и ми казаха споко опраихме го баце едно маркуче се било допряло незнам си къде, след като я върнах отново щото виенето не беше спряло изведнъж се оказа, че е скоростната кутия, която видиш ли те не били пипали въобще...

И последно относно пържолите, ако ви донесат в ресторанта пържолата на въглен ще я върнете или ще си я джвакате и ще си викате мммм колко вкусно само и само да не накърните самочуствието на готвача.... :dunno:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение



e30s live forever
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 29.09.2005
Пол: Мъж

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от sachs » 23 Ное 2021, 1:37

Mollov написа:
sachs написа:....


Най-учтиво ще те помоля да се въздържаш да даваш квалификации за потребители във форума, особено такива, които не познаваш. Правилата във форума са си правила, пък и спазването на добрият тон при диалог с другите винаги е бил задължителен. :!:


Допускаш ли,че не съм наясно с правилата?Обаче съм доста съм наясно с това,че е изписал един куп неверни неща.Изобщо не ми дреме кой сервиз храни и за какво реве!В никакъв случай не казвам,че не са сгафили нещо.Но категорично не е станало по този начин,което автоматично прави темата му абсолютна лъжа.Обаче пише простотиите с "добър тон" и начи става за нашия форум.Леко лицемерно ми се струва!Не мислиш ли?
Няма да го храня повече,не защото ще ме баннеш,през тва ми е за бана...
Ще уважа молбата ти поради уважение към теб и задълженията ти към форума!
Доста подробно описах току що защо ми е такава реакцията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от BMW120 » 23 Ное 2021, 16:19

Ок отворко да кажем че си прав....не е помпата, всички не разбират, ти си прав...колата ми е върната развалена.

Въпроса за милион долара е защо колата ми е върната развалена? А за два е защо не ми оправиха колата след като 2 пъти им я върнах след това?

Също така на БМВ ли да вярвам - официален представител на марката и други 2ма човека занимаващи се с коли или на някой когото не познавам в интернет и заплашва да чупи зъби на клиентите си...няма нужда да ми отговаряш, ясен е отговора.
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Некоректен сервиз S Matic кв. Хаджи Димитър

Мнение от BMW120 » 23 Ное 2021, 16:22

аааа и също нещо изключително важно....защо аз който съм изключително далеч от автомонтьорството трябва да се правя на инспектор инчхай и да обикалям да разбера защо и как са ми повредили автомобила за да отида и да кажа ето вие сте....смисъл абсурдно е. Оставил съм колата без виене, взимам я с виене...какво правим?
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook