Драскотини - полиране, пастиране, пребоядисване или?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.04.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: E32/E38
Детайли за колата: 320i M50TU, 1994, stock

Драскотини - полиране, пастиране, пребоядисване или?

Мнение от Cosmos36 » 14 Авг 2019, 22:18

Здравейте!

Колата я имам от март месец, нов внос е, днес получи и първата си сериозна драскотина. Казвали са ми разни хора, че е пребоядисвана - склонен съм да се съглася с тях, тъй като за 25 години трудно ще е толкова запазена, но може би пастирането от страна на автокъщата ме заблуждава - а може и да не е пастирана - не съм я водил на специалист да се изкаже по въпроса, както и да е...

Питането ми към вас е следното - мога ли да прикрия драскотината с някой от нещата, които съм снимал от долния линк, или нищо от тях няма да ми свърши работа? Не ми е проблем да дам парите за експеримента, но искам да знам какво ще се получи. Ако има препарат, който може да я прикрие достатъчно добре (знам, че няма как да изчезне), моля споделете. Поразрових се из темите, но искам някакво по-ново мнение по въпроса, все пак и пазарът се развива. Сниманите от мен по-долу продукти са предполагам най-нисък клас и "не вършат работа", но засега целта ми е да прикрия и да не оставям боята/грунда на атмосферни условия.

И без това обмислях дали да не си мине някаква професионална интервенция с цел запазване на боята, драснатото сега ускорява мислите в тази насока. С оглед на сегашното й състояние, има ли смисъл да се прави интервенция само по лявата врата, или е по-правилно да се направи цялата кола? Предният ми автомобил е със сменяни детайли и изглежда ужасно, преливайки от гланцирано към матирано - не желая вратата да е по-лъскава от другите части, искам всичко да е що-годе еднакво - и не гоня блясък, а просто прилежен вид.

Ето линк към снимките на колата, драскотината, едно петно (не знам от какво е честно казано) и снимки на препаратите, които намерих в един хипермаркет: https://photos.app.goo.gl/13uzrBnrbRfLcbUP7

Oригинален цвят (смятам и текущ, но не съм на 100% сигурен) - COSMOSSCHWARZ METALLIC (303).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Драскотини - полиране, пастиране, пребоядисване или?

Мнение от spower » 15 Авг 2019, 13:48

Като гледам е в лака само. Вариантът ти е ако е по дълбока, да се заравни леко с 2000 водна и да се пастира машинно с 3М 74 и 75 :yes:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook