Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от zaharia » 04 Сеп 2019, 19:37

c7aH4eB написа:Миналата година си бях сложил Fuchs Titan GT1 5w40 на 24 лв/литъра в сервиза

Колега, в Германия това масло струва 21,5е за туба 4л, т.е. 10лв за литър. Дори и с по-скъпа доставка до 15-20е да си го поръчаш пак има шанс да ти излезе по-евтино. Ако вземаш по-голямо количество - за 2-3 смени или се комбинираш с колеги, ще ти излезе още по-евтино.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от zaharia » 04 Сеп 2019, 19:45

STEVAL написа:А каква е разликата между FLEX и C3 и двете със спецификация LL-4? Кое е по-доброто?

C3 е по-модерното масло, отговаря на допуска VW 504/507, т.е. издържа на 650 часа работа с радионуклеидния тест за исносване(RNT wear test). Обаче тъй като обикновено има малко по-ниско алкално число, с него трябва да се внимава и да се кара само с качествено гориво, да не се зарежда на случайни бензиностанции. Като застраховка може да се сменя на малко по-кратък интервал(10-20%) отколкото с FLEX.
Като гледам обаче анализа на C3, при алкално число 8,6 мг КОН на 1г. мисля за проблема описан по-горе няма място. Освен това в маслото са добавили и бор за намаляване триенето и износа, и като цяло е едно много съвременен и привликателен, даже и откъм съотношение цена качество продукт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от brabusbg » 26 Сеп 2019, 9:04

bum_bum написа: Добро е, доста даже докато не е прегрявано или преминало определен брой цикли. Но под висока температура сравнително лесно деградира и не върши работа.



Aбсолютно вярно! През зимата нямах проблеми с него, но за 10 хил.км през лятото по магистрали където колата държи над 2500 оборота усещам маслото как вече е за смяна. Сутрин докато не загрее напълно псотоянно се чуват да чукат повдигачите. Просто по-бързо заминава в жегата това масло, иначе като разход на масло е в пъти по-добре сравнено с BMW Longlife и дори Fuchs 5W40. Не знам дали има значение но последното Fuchs 5W30 си го поръчах от Amazon.de.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.10.2019
Местоположение: Кранево
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е-87
Мечтае да кара: по голямо БМВ
Детайли за колата: 118-д 2010г.- на 185.000км.

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от d.mobydick » 02 Сеп 2021, 16:45

Здравейте колеги,
Имам реално основание за да се включа в темата , днес смених маслото на моя автомобил БМВ-118-Д Е87 с Titan Fucsh GT1 и с обилните уверения на собственика на магазина , че е немски внос и че той не взима Полски и т.н. Всички средно грамотни шофьори знаят ,че за нашите г. ширини 5W/40 е напълно достатъчен защото цифрата след дабъл W е температурен градиент за географският пояс. Или казано по-просто маслата достигат Т максимум без да се разграждат при по висока т. и запазват вискозитетните си свойства , или скоростта на изтичане , респективно смазване при еднакви температури е различна.В същност те и двете цифри са тем. Градиент ,но1 е зима Сега остава да го наблюдавам .Влязох в немският гайд за тези масла и германците освен много добрите характеристики , ги препоръчват за смяна на 30хил. км. Дори да изкара 20хил. ще е успех, защото с останалите прехвалени едва изкарвам 10.000км. и то силно разредени накрая и почват да горят. Маслото средно ми струва 17л за литър, заедно с горивен и маслен филтър 130лв. + 20 лв. за работа= 150. А в сервиза на БМВ ми искаха 268 при 45% намаление на цената. Явно са решили да фалират, по скоро вече никога няма да потърся техните услуги.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от pinko_23 » 18 Авг 2022, 9:16

Аз съм такова на М54 вече 3000 км и съм много доволен, не го пипа, двигателят си е тих, доволен съм.
Няма начин да няма начин

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook