Дунев мотор спорт

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Дунев мотор спорт

Мнение от Gri » 17 Мар 2011, 0:04

Пиша следващото, за да предпазя всички от престъпно обслужване и ремонт от страна на сервиз Дунев Мотор Спорт, ул. Асен Йорданов 2А, до комплекс ЦСКА, София.

Имам няколко забележки (не се отнасят до живота на пътуващите в автомобила, може би...) относно ремонтната дейност на сервиза, тях няма да коментирам сега.

Става дума за спирачната система.

Преди 2 години (01.2009 г.) ми задържаше задно ляво колело и ми "смениха" в Дунев Мотор Спорт задни дискове, накладки на ръчна и крачна спирачки. Прибирам се аз до в къщи и се оказва, че нямам ръчна спирачка. На другия ден обратно в сервиза. "Оправиха" проблема (не коментирам още 3-4ч загуба на време). След година и половина (07.2010 г.) съм пак с проблеми в ляво задно колело. Ради, приемчик, ми казва, че е сменена "една гумичка", била се прегънала. ОК. И оттогава не съм влизал в НИКАКЪВ сервиз, освен пак в сервиза Дунев Мотор Спорт за смяна на двиг. масло, маслен, въздушен, горивен филтри и носачи – нищо общо със спирачки.

И вече тук настава настръхване на косите. На 16.03.2011 г. отивам при един съвестен и способен (залагам си главата) монтьор. Оказа се, че в сервиза на Румен Дунев (не на баща му, който се е оттеглил в картинг пистата в Ст. град) са ми сменили САМО накладките на крачната спирачка на задно дясно колело. Където е датчика, от който би ми светнала лампата на таблото!!!. Същият този монтьор ми каза преди 10-на дни, че накладките са на неговите години (колкото и да е възрастен). Питах го да не би да са се изпекли по някаква причина, НЕ, той, човека си твърди, че са стари на години, не от използване. Повярвах му, но не видях защо мисли така. Посъветва ме да разглоби сп. апарати и да смени двата гумени пръстени – прахозащитен и един квадратен по-навътре (4 за двете колела). След като поръчаните гумени пръстени (SATZ/KIT 34211158578) бяха доставени, той свали накладки, сп. апарати и т.н. И леле-мале, какво видях:
16032011094.jpg

16032011097.jpg

Горе и долу са накладките от задно ляво колело (където няма датчик). Накладката в дясно е едната от дясното колело (където има датчик), – тя е наистина сменена от Дунев Мотор Спорт (другата не я снимах, няма смисъл, в същия добър вид е). Спирачният диск се вижда в ляво. Състоянието му кореспондира с долната накладка. Десният диск, със сменените накладки, е в отличен вид. На втората снимка се вижда долната (като снимка) накладка по-подробно.
Да ви кажа, нямам думи, просто онемях. Това все пак е спирачна система. Ако не сменя маслото ще се скапе двигател, ако не сменя свещи – няма да работи като хората и т.н. Няма да има човешки жертви. Това направо си е престъпление, мога да се очистя някъде, а и човеците в колата!!! Как може монтьор (човек) да пусне кола с тези накладки. Наистина ако е сух асфалт все три колела ще спрат колата, но ако е малко мокро или сняг, лед !?

Може би звуча пресилено сериозно (на 47г. съм), фирмата БМВ предлага освен всичко друго и СИГУРНОСТ. Е, този сервиз не я предлага.

Накратко. Имал съм няколко проблема с Дунев Мотор Спорт, може да се каже, че не са жизнено важни, но това просто преля чашата. За ваше добро не стъпвайте там. Познавам Румен Дунев, печен е. Ама какво от това.

Всичко написано по-горе няма как да го докажа. Знам. Просто искам да предпазя четящите.

Повечето сервизи са на същото ниво, че и по-надолу. Внимавайте кой ви ремонтира БМВ-то.

Много съжалявам за +мнението си за Дунев в темата: viewtopic.php?f=8&t=10569
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от fedoracore » 17 Мар 2011, 9:01

ми не ходи там бе колега .
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от madpetio » 17 Мар 2011, 11:15

"Компетентноста" им е известна чак до Москва :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от Gri » 17 Мар 2011, 20:17

fedoracore написа:ми не ходи там бе колега .


Прочете ли първия ред на поста ?
Не го написах за себе си, а за другите. Много ясно, че дори и на светофара при сервиза няма да смея да чакам.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от Гецата » 17 Мар 2011, 23:33

каква марка са накладките и дисковете
и за тези 2 години колко км си минал :roll:
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от Gri » 20 Мар 2011, 14:09

Сменените накладки на дясното колело са Бош (стои си надписа), левите, разпадащите се - не знам, никакъв надпис не е останал.
Минал съм 24000км. 2/3 от тях са извънградско.
Дисковете не знам какви са. Просто казах на приемчика (Ради) да ми сложи не оригинални на БМВ, но достатъчно качествени. Каза, че са немски.

Ремонтът е струвал 346лв за части (два диска, два комплекта накладки за крачна и два комплекта накладки за ръчна спирачки, датчик) +112лв труд. Общо 458лв. Сегашната смяна ми излезе 205лв (два комплекта за крачна спирачка и датчик) +85лв труд. Общо 290лв, което е всъщност финансовата ми загуба от цялата далавера. Отделно са възможните неприятности, които слава Богу не са се случили.

Но няма смисъл от тези въпроси и отговори, след като ДВЕТЕ колела са в РАЗЛИЧНО състояние. Лошото състояние на левия диск е следствие на лоши (стари, не износени) накладки. Те са контактували с диска може би на около 50% от повърхността си. Вижда се от снимките. Десния диск си е супер, изтънял е с по-малко от милиметър, както и накладките са нормални.

Продължавам да твърдя, че каквото и да се е случило с лявото колело, то е било в сервиза на Румен Дунев.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от Doberman_vas » 23 Мар 2011, 15:16

А защо все още сервиза не е в некоректни, или вече никой не се грижи за тая тема, освен ако мод не се оплаче :banghead: :banghead: :banghead:
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от madpetio » 23 Мар 2011, 16:09

e eто и аз се оплаквам... :wave:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от Georgieff » 29 Мар 2011, 14:12

Редно е да влезе в некоректни сервизи.

Колега, имаш ли документ за извършения ремонт в Дунев? Или и теб те минаха като мен - ако искате документ трябва да ви сложим ДДС. :kuku:
Просто бях доволен от ремонта (на климатика, но и аз го избягвам вече) и не се заядох. Въпрос на време е някой да се оплаче в данъчното, че този сервиз не издава документи, и отделно че цените, които обявяват са без ДДС, въпреки че в приемната пише обратното.
Touring & windsurf club

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от Gri » 29 Мар 2011, 14:59

Не, документ нямам. Никога не съм искал от сервиза. Просто разчитах, че се познаваме с Румен и в общи линии до сега бях доволен (е имаше разни малки грешки, но кой не ги допуска). Според мен проблемът е в персонала. Монтьорът ако е свестен мислиш ли, че би стоял на заплата и да го гърчат. Малко по малко ще си направи собствен сервиз. Но пък след време ще реши, че му е време да стане шеф и си наема монтьори.... Приказка без край :-)

А и да имам някакви документи, те не доказват нищо, след като излезеш от вратата на сервиза.

С документи не става (поне не и в БГ). Опира до доверие, възпитание, морал, етика... Ама те са почти на изчезване :-).

С една дума - да живее 'Мой човек" :-)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от tsb_bg » 04 Май 2011, 9:13

Gri написа:... Просто разчитах, че се познаваме с Румен и в общи линии до сега бях доволен ....

И аз разчитах на познанството ми с Румен но:

Предварително уточнявам, че всичко което описвам се е случвало при различни ремонти във времето и че винаги съм разчитал на техни части (така само поемали гаранцията) и винаги съм държал (изрично заявявал) да се влагат качествени части без да споря за цената!!!

1. Смених ролкки + обтегач (с пружина) на ремъка - след около 20к километра обтегача счупи пружината, а като свалихме и ролките едната беше със смлян сепаратор на лагера, а другите едвам превъртаха на ръка. Смених ги отново с оригинални за моя сметка на друго място
2. По тяхна препоръка (Ради) реших да сменям виското на перката на радиатора (с тяхни части). След 2 часа и повече чакане донесоха една кутия с невероятни цветове на което пишеше ФОРД и виско с отливка като правена по трудово което по парт номер излезе за ФОРД ТРАНЗИТ ???? В никой каталог не можахме да намерим данни, че е аналог или замества парт номера на БМВ но Ради ми обясняваше, че не само че става, но е по-добро от оригиналното и производителя (доставчика) за ФОРД не правел отделни доставки, защото ФОРД му изкупували всичко. Единственото общо с оригиналното беше, че физически пасваше на мястото и отворите за болтовете бяха същите. На въпроса кой е производителя отговора беше "немска фирма - абе немец е пипал" .... И до сега не съм убеден, че въобще виското беше за смяна, но пътувах за чужбина и реших да не правя експерименти - просто отидох и си купих оригинално, защото пак бях притиснат от времето.
3. Смених 4 диска + накладки (вкл. на ръчната). Оказа се, че предните дискове не бяха вентилирани (като оригиналните) и се наложи да ги откажа. Това става в Петък - края на работния ден като бях предупредил, че ще пътувам и колата ми трябва. Наложи се за моя сметка с такси да ходя да търся дискове. След като всичко това приключи със съответните предупреждения " и сега по-леко докато улегнат накладките ..." прибрах колата и на следващия ден тръгнах на път. Накладките (БОШ доставени от тях) свиреха като трамвай на завой при най-лекото натискане на спирачката. Ръчна въобще нямаше (не си спомням марката на накладките, които бяха намерили, то просто няма такава фирма). След като обрах всичките погледи и коментари за БМВ-то и собственика по пътя в Понеделник направо от път отидох в сервиза. Първата реакция беше "накладкиде не са се подгрели още" ???? след което минахме на варианта "ти май трябва да се понаучиш как се кара автоматик" - това беше заключението на въпросния "специалист" приемчик Ради. Писна ми и му обясних, че карам автоматик от времето когато него са го возили в количка и като са го сваляли по стълбите го е свързвал с оф-роуд. Както и да е - намеси се Румен и смениха накладките (тези на ръчната си ги набавих аз за моя сметка от Дару, защото не можаха да намерят и трябваще да ходя пак)
4. Смених водна помпа (без да прави проблеми) профилактично на новозакупено (старо) БМВ. Изрично поръчах "немска помпа с лята метална турбина". След лошите спомени от предишните визити в сервиза изчаках и какво да видя, носят кутия с надписи на испански на световно неизвестна фирма (и стикер 120 лв.). След като се опита да ми обясни, че фирмата е немска, но пише на испански защото помпата била правена за там (доставяли ги от Испания, защото било по-евтино???) и съответната реакция от моя страна минахме на варианта Испанската фирма (майка) е купила немската и си слага свое лого и надписи. Все едно смених помпата защото старата беше свалена (с почукване), антифриза източен (предвидено беше да се сменя) и реших че каквото и да е менте се ще издържи докато намеря нова (читава) и да сменя антифриз и помпа преди зимата (това става началото на лятото). Е помпата издържа до Септември и протече от фибърчето (ама здраво протече и се наложи да спра) От там в Дару - свалиха помпата и както е още топла - при Ради. Почна се: защо не дойде тук, аз какво да правя, трябва да я върна на доставчика да я тества??? Питах го какво да има тества на помпа цялата заленясала от изтеклия антифриз, и която като я завъртиш прави мехурчета около оста. След около 10 дни и след мое обаждане на Румен ми върнаха парите.

От тогава дори не минавам от там или ако мина гледам да хвана зеления светофар да не намалявам въобще ...

Gri написа:... Според мен проблемът е в персонала....

Не съм съгласен
Аз работа с персонала нямам.
Аз плащам на собственика, а той кого е сложил да приема колите, да доставя части и да прави ремонта не е моя работа.
По тази логика ако аз си оправя колата и си тръгна и кажа "тя счетоводителката ще плати" а тя не плати или плати половината, Румен от кого ще си търси парите от мен или от персонала ми???

PS За да съм точен трябва да кажа, че до колкото познавам Румен едва ли това е негова политика, но колкото и да съм добронамерен и да търся разумно обяснение на нещата, това изобщо не го оправдава от никъде
Освен това при него работи (ако още е там) едно младо момче което по моя преценка разбира и пипа много внимателно, но за съжаление за другите не мога да го кажа - име няма да кажа за да не правя реклама

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от bum_bum » 04 Май 2011, 13:06

Моят опит там е смяна на антифриз- 200лв с антифриза и повредена пробка на радиатора. Махане на малкото гърненце след катализатора на 20-ката- 70лв :shock:
Единият от пътите там се засякох с един приятел, който беше закарал е65амг и при сваляне от подемника на косъм мина да му го ударят :shock: Лафихме си там малко с него и вечерта ми се обади да ми се оплаква как дал няколко К, а колата си тропала по абсолютно същия начин като преди.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: шестак

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от mercrullz » 04 Май 2011, 13:48

аз навремето работих във фирма за авточасти.. та доставяхме на Дунев... и едно нещо ще ви кажа.. нямаше ден където да мине и да не объркат поръчката..... сега нз как седят нещата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от стан » 11 Май 2011, 20:52

Всичко друго е наред само един голям проблем - абе тъпи са :mhihi: Ама сериозно говоря тъпи. Отидохме с един приятел да му правят реглаж на астрата, оня като почна буквално да мучи и да задава някакви безумни въпроси от типа въртяни ли са гайките или нещо такова :mhihi: Да нямахме какво да правим въртяхме ги досега и дойдохме при тебе кретен :mhihi: Понеже мястото ми е удобно на картинг пистата оставих моята кола за реглаж след няколко месеца и естествено се осраха. Значи взеха ми 10лв отгоре за да изправят волана :shock: което както знаете е работа за точно 2 минути и са 2 болтчета, а освен това си е част от реглажа. И мани другото ами сега колата пак бяга на дясно при това доста осезаемо :mhihi: Сякаш с конкурс ги избират с изключително слаби социални умения :mhihi: , айде мани това не сме там да си говорим, ама и с инструмента не са никак блестящи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: Дунев мотор спорт

Мнение от fedoracore » 12 Май 2011, 7:49

толкова ли са зле маисторите в тоя сервиз -егати
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook