ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от hrpopov217 » 10 Юли 2010, 12:01

Peter Angelov написа:.............
То не че и аз сега няма да сменям маховик сменен при Цоков сервиз до затвора :!: На 10 000 км. и вече трака яко, за съжаление тогава нямах време нито си купих маховика, нито стоях като го поставят и резултата 960 лв. назад + нов маховик и труд след 10 К км.


И аз съм си патил от този Цоков до затвора, когато за побългаряване на датчика на airbаg на дясната седялка изкаха да ми вземат 160лв. за елементи които струват 1лв. И даже ми казаха "иди да изпиеш едно кафе някъде за 30мин. и като се върнеш ще е готова", демек да не видя как ще сложат резистор, кондензатор и диод за 1лв. а ще ми вземат 160 лв. Щото иначе ако трябвало да ми сменят оригиналния датчик(осезатела) само работата щяла да излезе около 250лв, а ако въпросните "майстори" бяха отворили форумите щяха да видят че хората продават цял салон за тези пари. Това е случка от преди около година, но също не е зле да се знае.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от vankatagsi » 10 Юли 2010, 12:37

60-70% от сервизите са така , затова хората са казали че монтьор, лекар и адвокат трябва да имаш приятели. Тия само як бой ги оправя, ако неможеш да се справиш сам, съберете се с приятели, и ако така не стане, прежали още 5-600лв, свържи се с точните хора и бъди спокоен. Не че съм привърженик на тези методи, но живота стана такъв, че всеки си прави каквото си иска, наглее и не му пука от нищо! Друг вариант е комисия по защита на потребителя, чувал съм доби итзиви за тях, но там успеха е по-несигурен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от BMW120 » 13 Юли 2010, 6:08

niko_S написа:Платих в еуфорията,а и ме баламоса че оборотите се менят от МАП сензора,а такъв сензор не се намира как да е.
И аз съм си заебане,но онзи е за убиване.Аз парите че няма да си ги върна ЯСНО,но тоя БОГ няма да си върне клиентите и тогава ще пита къде серът гладните.И да жена му върти счетоводните дела и вдига любезно рамене и се чуди как да те баламоса с цените за частите.



Незнам как си издържал...ако бех аз - чук в капачките и да видиш кон боб яде ли...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 16.11.2009
Пол: Мъж
Кара: Е36 323i / 97'

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от Drum » 23 Авг 2010, 9:57

Аз във Варна съм се отказал от сервизно обслужване.
Година и нещо карах с почти перманентно светещ датчик за радиатора и доливах охлаждаща течност защото колата губеше по много. Ходих и във Варна Карс и после при Цоков и на двете места ми сменяха термостат.
Накрая ми се наложи да се преместя за една година да живея в София (е не заради колата естествено :mrgreen: ). Едва там ми откриха проблема, от първия път при това - гарнитура на двигателя.
Отделно си имам една Шкода Фелиция дето си я ползвам за градско. Е нея докато я направя читава за ползване що ядове по майстори беше :bang: :bang: :bang: Принципа е - сменихме ти това дай тука едни пари ако проблема остане ела пак ще ти сменим нещо друго, е то магаре да ги пърди тез пари пак няма стигнат.
Ако имате възможност да отремонтирате извън Варна, не се колебайте :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от kriso85 » 23 Авг 2010, 11:57

Този разбирач подвизава ли се в нашия форум :roll:
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Лондон
Пол: Мъж
Кара: E46,330D,300 bhp
Мечтае да кара: 535 D

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от викентии70 » 21 Юни 2011, 9:34

Здравейте,колеги!Искам и аз да кажа за Цоков.Колата ми /320Д 136к.с./ не палеше когато стане под 0 градуса.Похвалиха ми сервиза и отидох при Цоков.Трябваше да я оставя там,защото проблема беше първото палене за деня.На другия ден се обади и отидох с жена ми.Колата беше карана около 80-90 км. и ми обясни,че едната подгряваща свещ била скъсана,трябвало да се извади блока,за да го занеса на стругар,а турбото било заминало и ей такива глупости.През цялото време псуваше и се държеше така,че и каруцар би се впечатлил.Платих 160 л.в. и аз не знам за какво,но като тръгнах се оказа,че колата наистина не върви,както ме уверяваше Цоков /то май само за това беше прав/!?Щях да забравя-изчезна връзката с копютъра,т.е. закачат компютъра и..... нищо,все едно няма компютър.От там направо в ВМИ-то при сервиза за турбо и хората ми казаха,че им трябва връзка с компа за да видят данните на турбото.Дадоха ми 1 телефон,след като им обясних за Цоков,казаха,че този е сервиза,който ми трябва.Обадих се,отидох,оставих колата и след 2 дена ми я върнаха в прекрасно състояние.Тогава разбрах,че даже съм я купил и съм се радвал на непълноценно БМВ.Човека ми обясни за какво става дума,поддържахме връзка през цялото време,като ми казваше за дефектите,какво ще струва и дали да предприемат ремонт.Също така разказа,че с Цоков са открили сервиза до затвора,но не е бил съгласен да се лъжат и мамят клиенти,се е махнал оттам,но телефоните са останали и хора,които са били доволни от неговото обслужване,продължават да ходят при Цоков,като се надяват на същото качество.Също така ми обясни че основния проблем при мен била ГНП-то и че след като съм си я "купил" от моргата,някой ми я е сменил,като не я е регулирал!?Разбрах,че Цоков ми е подменил ГНП-то.Както и да е,сервиза се намира над МЕТРО,посока летище,след бензинистанция РОМ ПЕТРОЛ.Казва се БОШ-ЮНИ АУТО,човека се казва Юлиан и работи коректно,а на доста достъпни цени.При Цоков никога повече!
Ако вече трети ден не ти се работи,значи е сряда!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от kronos » 22 Юни 2011, 18:03

Вие луди ли сте да ходите в тоя сервиз? Там няма да си сменя и винтила на гумата.
Момчетата които наистина разбират и работеха преди там имат друг сервиз, колегата по горе е обяснил къде се намира. :driving: + Цоков = :banghead: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ-та

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от dichodichev3 » 23 Авг 2011, 8:17

Мам****а му на тоя пед****т!Колега кипнах!Е тоя е за трепане.Как може така да се отнася така с Баварец. :bang: :bang: :bang: Колега не искам да те уча,не те познавам,и тоя баш-майстор не познавам,ама ти като гледаш още в началото к'во става що не му изскърца със зъби,качвай се в Бимата,пали и си заминавай?Що такива ка'т тоя цървул тря'а да ни пра'ат на шматки и будали.Разбирам,че всеки иска да прави пари,ама не т'ва е начина.
Още веднъж :bang: :bang: на тоя измекяр.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от Jordana » 01 Сеп 2011, 23:45

Сички майсторчета богове и разни професори по двигателите даже да са били свестни някога кат се оядат с лев стават такива измекяри. Единици са другите дето кат не може нещо да оправи ще каже не мога или това мога и наистина ще си свърши работата. А по големите тъй наречени оторизирани сервизи положението не е много по различно . Там също има бой с големия чук и смяна на един куп неща без да има нужда.При тях номера е друг понеже са на заплата малко като държавна фирма по татово време много много не им се бачка на момчетата .Ако е за смяна на консумативи и елементарни ремонти вършат работа ама ща обезкостят в цената. А за диагностики и по сложни ремонти дето искат мисъл и познание не ги търси. Туй е мойто мнение и знам че даже и при познат няма гаранция че ще бъде всичко наред. :ranting:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от kronos » 13 Сеп 2011, 19:54

Един бърз black list :mhihi: за Варна
БГ-сервиз (до депото на тролеите над затвора) три пъти им връщах колата и на края имаше разлика от почти три тона на боята както и ми бяха хванали подкалника с нитове :shock: НЕ СТЪПВАЙТЕ ТАМ
Цоков - колегите го похвалиха вече :D
Бош-сервиз (до депото на тролеите над затвора) благодарение на немърливата им работа щеше да ми гръмне мотора на джипа. Мой приятел си остави там много лачено е39 за дребен ремонт и после му се обадиха от кат да си го прибере размазано. Тествали са я колата няма как, ама що вечерта :mhihi:
Сервизът на нашата марка също е пълен с безхаберници, но за някои неща се налага да се ходи там.
Като се сетя и за други ще продължа списъка, само да добавя че добрите майстори не са в големите и лъскави сервизи, а в забутани хангари в промишлена зона, където даже няма и табела че е сервиз :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от павката » 14 Сеп 2011, 6:20

и после му се обадиха от кат да си го прибере размазано.

е това е мн грубо.и как се развиха нещата :roll:
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от kronos » 14 Сеп 2011, 18:39

Оправиха му я, но е тъпо да си знаеш че колата ти е блъскана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от pe6kata_ » 14 Сеп 2011, 19:12

Мен такива ""майстори"" на оставена кола за смяна на масло ми свалиха катализатора пак във Варна мамицата им :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 23.04.2008
Местоположение: ВАРНА
Кара: вана Чайка

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от .:BENZINO:. » 04 Дек 2011, 16:51

pe6kata_ написа:Мен такива ""майстори"" на оставена кола за смяна на масло ми свалиха катализатора пак във Варна мамицата им :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

това е нещонормално,да ти лашнат катализатора ;)
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнение от tosh » 12 Дек 2011, 10:04

kronos написа:Един бърз black list :mhihi: за Варна
БГ-сервиз (до депото на тролеите над затвора) три пъти им връщах колата и на края имаше разлика от почти три тона на боята както и ми бяха хванали подкалника с нитове :shock: НЕ СТЪПВАЙТЕ ТАМ
Цоков - колегите го похвалиха вече :D
Бош-сервиз (до депото на тролеите над затвора) благодарение на немърливата им работа щеше да ми гръмне мотора на джипа. Мой приятел си остави там много лачено е39 за дребен ремонт и после му се обадиха от кат да си го прибере размазано. Тествали са я колата няма как, ама що вечерта :mhihi:

:yes:


Също и оня бош сервиз над МЕТРО - имаше един кадърен там и той си отиде! Колкото пъти съм ходил там, стърча като стълб и никой никво внимание! Последния път закарах колата за диагностика понеже усетих че нещо не върви като преди, и шефа им се качи, покара и вика нищо и няма. Като се разровичках сам се оказаха два напукани вакуумни маркуча които те уж смениха преди 4-5 месеца - та*аци, вместо да сменят всички маркучи при все че колата е 10 годишна и маркучите са позахабени, те само един сменили. Ама то умисъл има - нали пак ще се върна и пак пари ще ми вземат :no:
ИзображениеИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook