Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Е.Димитров » 28 Юли 2010, 8:29

ceco_ написа:Колеги, прясна случка от днес. Заредих гас на ЕКО на бул.Константин Величков /София/. За изминати 160 км при пълна бутилка успяха да ми налеят още 26 литра, като историята за такъв пробег при нормално каране не помни повече от 20 литра изразходени. Определено там няма да зареждам повече дори течност за чистачки, слагам ги в черния ми списък.

Еко са най-лъжливите,най-измамните и най-некоректните бензиностаннции в България,просто не се лъжете че горивата са им гръцки и са качествени,антифриза и течностите за чистачки са им много зле,лъжат безочливо и то със знанието на шефовете за количеството което сипват както и за "промоциите"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Boyadjiev » 31 Юли 2010, 0:34

streetz написа:
Boyadjiev написа:Малката жълта бензиностанция срещу 7мо в Студентски - най-добрия 95 който съм сипвал някога ! :bowdown:

Къде, къде това ? Сещам се за една малка между УНСС и НСА ..

Точно тя :yes: Опитай и ти и сподели мнение, за да не съм единствен с отзиви от там :bchug:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от xdriver » 31 Юли 2010, 14:03

Ето, че и Лукойл се изложиха. Вчера зареждам там и като тръгнах започна да губи мощност, както предния път от ОМВ. С повечко форсиране и газ се оправиха нещата, но проблема с намиране на свястна бензиностанция си остава. Сега ще пробвам и ЕКО, но и за там са противоречиви мненията. Общо взето 'се тая.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Nikolay86 » 31 Юли 2010, 14:33

xdriver написа:Ето, че и Лукойл се изложиха. Вчера зареждам там и като тръгнах започна да губи мощност, както предния път от ОМВ. С повечко форсиране и газ се оправиха нещата, но проблема с намиране на свястна бензиностанция си остава. Сега ще пробвам и ЕКО, но и за там са противоречиви мненията. Общо взето 'се тая.


Колега,според мен трудничко,ще се намери свястна.. :mhihi: Всички са едни и същи,се с боклуци с караме!

SPACEMAN!
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: Ловеч / Севлиево
Пол: Мъж
Кара: USS ENTERPRISE
Мечтае да кара: ЗВЕЗДОЛЕТ

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от PROPELLER » 05 Авг 2010, 23:28

Горивата навсякъде са еднакво калпави , като изключим факта , че от време на време се пускат партиди с по-добро качество (незнайно защо) :dunno: и e все тая от къде си зареждаме колите! :kuku:
Аз лично съм доволен от рейсинговия Шел! Има доста разлика от обикновените бензини!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 6.12.2009
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от krisu » 06 Авг 2010, 20:48

Аз пък сипвам периодично само от Shella на Ломско шосе. Живея наблизо и за това, макар, че съм сипвал и на ОМВ на бул. Рожен Carrera 100. Не знам дали си втълпявам, ама тая карера, веднага сякаш се изпари, сеедно не бях сипвал изобщо. Усеща се обаче разликата при шела. Като стрелката падне и бензина е малко, колата е мудна, не може да захапе добре, тромава е. Сипя ли и A95 на шела, заспива и тръгва без никви излишни звуци, придърпвания... чак си спирам понякога плеяра, за да се насладя на тишината на мотора. Доволен съм, като цяло и от V Power-a на шела и затова само там наливам.
Coulthard написа:Ти кон дето бяга да не яде виждал ли си ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Е.Димитров » 17 Авг 2010, 6:48

И ромпетрол-ската нафта отиде у реката-значи от повече от 5 месеца зареждам на ромпетрол от новата им нафта,де да знам,може и да е била добра,на последък колата стана по-шумна и повеч е трака, заредих на омв ,обаче на цариградско шосе,където е долу до горубляне,за тази бензиностанция съм слушал че не е франчайзинг а е истинска на омв и е представителна,та заредих премиум...ефекта е че колата стана доста по-тиха,ускорява,абе доволен съм,ония ден заредих и на шел ви пауър дизел,добре е,но не всяка омв е добра да се знае!!!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Zagy » 04 Сеп 2010, 10:11

Аз пък съм доволен от Ромпетролската нафта (Ромпетрол в Надежда) - колата върви на змей, разхода е заводски.

Сега малко за разните вериги бензиностанции и в частност самите бензиностанции - почти всички бензиностанции в БГ са франчайзни. Тоест ОМВ не е собственик на всички ОМВ бензиностанции в даден град - те са частни, със сключени договори за доставка на горива. Горивото веднъж се кръщава по веригата от самия доставчик, и поне още веднъж - я от шофьора на цистерната, я от индивидуалния собственик на дадената бензиностанция. Така че е съсвем възможно на един ОМВ обект горивото да е пълен шит, а на 500 метра по-надолу горивото да е много добро ;)

Така че моят съвет е да поекспериментирате малко и да намерите бензиностанция, с чието гориво колата ви да се чувства най-добре. Зареждате само от там и си свиркате - без значение дали въпросната бензиностанция е ОМВ, Шел, Еко или друга.

:angel:
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от aigner » 05 Сеп 2010, 12:23

Искам да си дам и моят глас за ОМВ макар че има значение в кой град е и дали не е купена и просто са и сложени табели,както прави ШЕЛ
Пламен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 13.09.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320d
Мечтае да кара: neshto nad 400HP

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от hades40 » 08 Сеп 2010, 6:59

Забелязвали ли сте че само в Бг има бензини октан 100, ако не греша аз.Живея в испания от повече от 4 години пребирал сам се много кратно в Бг както с моята 46-ца 320д така и съм земал кола под наем един сеат ибиза 2004 бензинка, да ви кажа чесно забелязал сам че като чели горивата на Шелл по се доблийават до тези в испания,бензина винаги сам зарейдал В-палар и не се е тормозила въшката,а тя определено е такава с 3 целиндровия си мотор 60кс. , по това съдя че на Шелл като че ли са малко по добри, или поне това е моето мнение :)
Което не ме убива, ме прави по силен!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: Tarragona,Catalunya,España
Пол: Мъж
Кара: E39 530d

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от tito_the_champion » 12 Сеп 2010, 1:17

Mollov написа:Сериозно? От кога го сипваш, къде го сипваш, какви са ти впечатленията?

Ами едва ли ще знаеш шела до Тарагона кадето живея,и наи/ често сипвам но както и да е.Иначе наистина има разлика от обикновенния дизел,ускорението е по добро,звукът също и животът на двигателя се удалжава.Все пак тук горивата са по чисти от българските със сигурност.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 7.04.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: купенце

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от xkiller » 14 Сеп 2010, 18:40

krisu написа:Аз пък сипвам периодично само от Shella на Ломско шосе. Живея наблизо и за това, макар, че съм сипвал и на ОМВ на бул. Рожен Carrera 100. Не знам дали си втълпявам, ама тая карера, веднага сякаш се изпари, сеедно не бях сипвал изобщо...


И аз няколко пъти съм сипвал Carrera 100 и все ме изненадваше колко бързо си ходи. За сега най-добре ми идва V-power-а, даже ми сваля малко разхода, ако не я ръчкам :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Mollov » 16 Сеп 2010, 13:49

tito_the_champion написа:Ами едва ли ще знаеш шела до Тарагона кадето живея,и наи/ често сипвам но както и да е.Иначе наистина има разлика от обикновенния дизел,ускорението е по добро,звукът също и животът на двигателя се удалжава.Все пак тук горивата са по чисти от българските със сигурност.


Е, местоположението ти обяснява всичко... и аз съм сипвал VPD в Унгария и си беше нафта та нафта...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1969
Регистриран на: 21.10.2007
Пол: Мъж
Кара: мел

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от ///vlado » 16 Сеп 2010, 13:59

макар,че винаги съм си сипвал на омв , миналата седмица
на омв бояна капнах за 50 лв , 95 на евридейката и след 150 км
лампата пак светна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от fedoracore » 17 Сеп 2010, 6:56

и от мен един глас за omv 100
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook