Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 7.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ...320ка...
Мечтае да кара: M5 e39
Детайли за колата: Bostongreen metallic, M-тех окачване, 17" М Contour (styl.23)

Мнение от ВаНко » 15 Дек 2008, 14:51

Колега, ако занеш някои места напиши ги къде са, за да може колегите които минават от там да могат да се възползват...... ;)
Power is nothing without control...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 404
Регистриран на: 18.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3 CSL

Мнение от Красимир! » 15 Дек 2008, 16:24

Темата трябва да е важна. Има адски полезна информация. Благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Stara Zagora

Малко опит

Мнение от ill3gal » 17 Дек 2008, 13:38

Дойде време и аз да си сменя старата кола и реших да го направя от Германия..Имаше два варианта ..1-от сайт:2-от автокъщи или обяви които не са отразени в интернет (вярвайте ми повече са)..Не че не съм за поръчките на автомобили от чужбина ... ама сметнете си никой няма да ви докара кола за по-малко от 200 евро (такава е практиката) като това са си чисти пари за услугата...Та реших и заминах имах приятел там който ми помогна малко ппузнавам си ама за една бутилка ракия и един стек цигари няма какво да се оплаква.. гледах гледах и си взех ... номерата са 150 евро за през сърбия ( по-кратък е пътя) или 80 евро за страните членки на европейския съюз ...(през румъния)-втория не го препоръчвам ... ужасен е ..та аз си взех от евтините номера .. поради други причини ... горивото ми легна до бг 120 евро .. с винетките о6те 50-60 ... като румъния я минах без винетка (хиахиахи)... така че мен ако питаш само германия .... и по точно западната част... аз си я взех от Дюселдорф ...(няма да коментирам за колите там ,трябва да се знае ) от тук до там сам 2300 км. .....................радвам се ако съм бил полезен с моето изживяване ..макар и като не професионалист с такава дейност

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.12.2008

Мнение от bator » 23 Дек 2008, 13:17

Изборът в София е много по-голям мисля, може да се пазариш до край и няма как да закъсаш с кола на пътя която не познаваш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Мнение от Vasko » 27 Дек 2008, 22:50

madpetio написа:В Австрия има ГАЗ ,но тря да знаеш каде е!!! ;)


Колеги, аз за Австрия не знам за Газ, защото не ми се е налагало да зареждам .Освен това Австрия е малка и се минава стига да си напълниш ГАЗ на границата между Германия и Австрия на ПАСАУ . Но това което със сигурност знам е ,че няма МЕТАН В УНГАРИЯ , а за Германия- на изхода на ПАСАУ има един завод ,който се занимава с преработка на някакви продукти и като вторичен продукт се получава МЕТАН. Там се сипва ! И понеже темата е за ГАЗ-та, а не за МЕТАНА само да отбележа ,че ако карате на ГАЗ в Германия си носете специален накрайник който се слага за да може да Ви зареждат ГАЗ-та иначе ще трябва да си купувате от техните бензиностанции , като цените на тези накрайници варират от 10 до 30 евро !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Мнение от Elesar74 » 05 Яну 2009, 17:24

Да споедля и моя опит. Аз тръгнах за Германия с мисълта за кола , средата на декември 2008. Оттук бях разпечатал няколко обяви за това, което търсех, от mobile.de и една сутрин с едни момчета, на един бус и газ. И къде, в Манхайм. Бяхме там в неделя на обяд, а в понеделник тръгнахме на "лов". Беше голям студ сутринта. Обикаляхме някакви автокъщи, само гробници. По едно време ме заведоха при някакъв, "сърбина". И верно човека беше сърбин, собственик на автокъща. "Моята" кола стоеше точно до входа, отдясно. Веднага видях това, за което бях тръгнал, но имаше много "но". Отвориха колата, огледах я, запалих я без никакви проблеми, проверих цялата ел. система, прозорци, огледала и т.н. сложиха едни номера, карах навън, караха и моите хора, бе колата изглеждаше супер, всичко работеше и ония бяха по навити от мене да я взема. Мислих мислих, колата беше обявена за 7000 и нещо евро, не помня колко, човека каза 6500, щото взехме и ощ една и ни цент по-надолу. О, викам си екстра, броих парите, даде ми всички документи, сервизна книжка и колата беше моя. Номерата ми струваха 100 евро, още към 30 дадох не помня за какво, пътя до там беше 130 евро, на връщане да съм заредил(в колата имаше над 30 л. нафта) за около 200-250 евро и цялата екскурзия с покупката, ходенето и връщането ми струваше около, грубо 7000, което беше само цената на колата първоначално. Отделно разходите за пазаруване, ама те не се броят... Спахме в някакъв хотел за 20 евро две вечери и това беше. Отидохме и се върнахме през Румъния, Гюргево>Арад. Дълъг път, на места с много завои, "само" 100-120 км магистрала, за Унгария и Австрия не коментирам, там е ясно. Винетки задължително, на влизане още. Успех на всички, които тръгват. Аз лично съм много доволен, колата просто ме смая.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 24 Яну 2009, 7:07

2007 и 2008 имах ходене до Кайзерслаутерн - слагам снимки на винетките, на една Alpina, на пътищата в Романеще и на меката за всички ни в този форум.




ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.02.2009

Превоз на коли от Германия

Мнение от si_g » 17 Фев 2009, 17:48

Здравейте. Видях че пишете за превоз на коли от Германия.
Давам ви един телефон на човек, който ги кара от там без проблем от там за 1 седмица с автовоз(кара по 3 коли на един курс):
0879009600, Груди

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 19.01.2009

Мнение от dieselboy » 17 Фев 2009, 20:28

Няма по яко нещо от това да идеш да си избереш колата и да си я вземеш лично!За кво да пълна гушата на някой хитър автотърговец,хем да му дам двойно пари за колата,хем да са свалени маса неща от нея за да се продадат отделно,хем и да е на 3 пъти по-малко км отколкото е!!на такива пари не давам!Вече все по-малко балами останаха,така че да си праваят сметка на кой ще продават милионниците,които заляха всички градове в бг!
Shades of grey!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 17 Фев 2009, 20:40

dieselboy написа:Няма по яко нещо от това да идеш да си избереш колата и да си я вземеш лично!За кво да пълна гушата на някой хитър автотърговец,хем да му дам двойно пари за колата,хем да са свалени маса неща от нея за да се продадат отделно,хем и да е на 3 пъти по-малко км отколкото е!!на такива пари не давам!Вече все по-малко балами останаха,така че да си праваят сметка на кой ще продават милионниците,които заляха всички градове в бг!

Има го и тоя момент , но е тъпо да си мислиш , че в БГ не са останали хубави коли и се продават само гробници . Има и хубави , доста са и гробниците .

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.12.2008

Gaz

Мнение от bator » 16 Мар 2009, 1:14

А бе имаше един сайт с всички бензиностанции с газ в Европа - не ми е под ръка, но при желание може да се открие с търсачките

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 404
Регистриран на: 18.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3 CSL

Мнение от Красимир! » 16 Мар 2009, 11:02

acho.rs написа:
dieselboy написа:Няма по яко нещо от това да идеш да си избереш колата и да си я вземеш лично!За кво да пълна гушата на някой хитър автотърговец,хем да му дам двойно пари за колата,хем да са свалени маса неща от нея за да се продадат отделно,хем и да е на 3 пъти по-малко км отколкото е!!на такива пари не давам!Вече все по-малко балами останаха,така че да си праваят сметка на кой ще продават милионниците,които заляха всички градове в бг!

Има го и тоя момент , но е тъпо да си мислиш , че в БГ не са останали хубави коли и се продават само гробници . Има и хубави , доста са и гробниците .


Има, ама са под 10 процента..

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.04.2009

Здравейте всички

Мнение от eager » 19 Апр 2009, 7:54

Хайде и аз да попитам сега за покупките по чужбина. Ще пътувам за Германия идната седмица и мисля да си потърся возило покрай всичко останало. Поразучил съм процедурите по покупко-продажбата, обаче все още има неизяснени въпроси. Надявам се, че някой от вас ще хвърли малко светлина над тях.
Ето и въпросите:
1. До колкото знам при закупуването на автомобил в DE се изготвя kaufvertrag. Не ми е ясно обаче дали този договор трябва да се завери някъде (както в БГ - при нотариус) или си е напълно валиден само с подписите на продавача и купувача?
2. След като изготвим kaufvertrag-a, получа Brief-a и Scheina, платя цената - веднага ли получавам ключовете от колата и отивам на Zulassungstelle или има и нещо друго да се свърши преди това?
3. Смяната на имената на собственика във Brief-a и другите документи в Zulassungstelle-то ли се прави и трябва ли предишният собственик да идва с мен там?
Дано някой се отзове бързо и ми поясни нещатата, че заминавам на 25.04.2009 :)))
И накрая едно пожелание -
Христос Воскресе! Нека никога да не забравяме, че Господ ни е създал човеци и винаги да носим човещината в себе си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Мнение от Ir0n » 19 Апр 2009, 11:22

Воистина Воскресе :D

1.Не трябва да се заверява никъде.

2. и 3.
а) Обикновенно ако купиш от търговец, тои идва с теб до Zulassungstelle-то и ти оправя всичко, най-малкото ще ти помогне.Ако те остави да се оправяш сам, няма да можеш да закараш колата до Zulassungstelle-то, щото тя едва ли ще има номера!А търговците си имат служебни такива!Колата трябва да има Tüv.

б) Ако купиш от частник, колата трябва да е регистрирана, в противен случай пак няма да можеш да я закараш до Zulassungstelle-то.Собственика идва с теб до Zulassungstelle-то , където той трябва да си отрегистрира колата, а ти да я регистрираш.Това го правите заедно и едновременно!Колата трябва да има поне още 1 месец Tüv, иначе няма да ти дадат номера!

И в двата случая задължително пробвай колата и искай да я закарате на сервиз!Ако при въпроса за сервиза, собственика/търговеца почне да се мръщи и обеснява, не бих я гледал тая кола повече!
Ако има нещо питай.Мога да ти дам телефон, аз живея в Дортмунд, ако имаш въпроси на място може да звъннеш.Айде аз отивам на барбекю. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.04.2009

Благодаря за бързия отговор Ir0n!!!

Мнение от eager » 19 Апр 2009, 15:54

Сега вече нещата са ми ясни - бях се изпопритеснил как ще се оправя с моя беден немски, ако трябваше да се заверяват разни документи нотариално.
Иначе, по една невероятна случайност, аз ще пътувам точно до Дортмунд и ако наистина не е проблем за теб - ще е супер да дадеш тел., на който евентуално да се чуем. (майла ми е: eager_for_justice@yahoo.com, в случай, че не искаш да напишеш тел-на тук)
Хайде - приятно изкарване на празника и до скоро :)

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook