Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.04.2009

Мнение от eager » 21 Апр 2009, 16:36

Едно последно въпросче за покупката на автомобил в Германия. Мога ли да направя договора за покупка в неделя (с частно лице), да платя цената, да взема документите, да си се возя през деня и на следващия ден в понеделник да отида в Zulassunstelleto с предишния собственик, за да я регистрирам на мое име? Ако ме спрат за проверка полицаи договорът за покупка и Brief-a достатъчно доказателство ли са, че колата вече е моя или ще ме пратят директно на топло :) ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Мнение от Ir0n » 22 Апр 2009, 14:03

Е с кви номера мислиш да я караш тая кола или немеца ще ти я даде с неговите? :help: Те там доматите не ги ядат с колците... :roll: :mhihi:
Ето ти телефон колега, ако нещо закъсаш звънни.
017622998392

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 23.01.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520i

Мнение от Bojidar » 30 Апр 2009, 17:04

Колеги, аз си купих БМВ-то от Германия и се надявам моите съвети да са Ви полезни. На първо място е важно да можете да говорите горе-долу добре немски или английски. Аз лично владея и двата езика доста добре и затова нямах някакви сериозни проблеми с комуникацията . Сам да отидеш до Германия ще ти излезе доста скъпо, а и ще имаш проблеми с намирането на хотел и тн. Затова се събрахме с няколко приятели и отидохме до Германия с човек, който се занимава почти и само с превоз на хора до Германия, които искат да внесат кола. На първо място превозът беше осигурен, а на второ място този човек ни беше осигурил и стаи в хотел, които не беше никак лош, а цените за една нощувка си бяха смешни. От България си бях принтил около 50-100 обяви за коли от Германия и за няколко дни обиколих всичките. Естествено без човека, който организираше пътуването всичко би отнело много повече време, но той буквално познаваше Германия като 5-те си пръста. Така че за 3 дни обиколихме всико, което си бях набелязал(главно бях гледал коли от Мюнхен и Щутгарт). Също посетихме и няколко борси, които ми препоръча човекът, който ни возеше из Германия. Съвет от мен: колкото отивате по на север, толкова спадат и цените на колите, но в крайна сметка след като ходихме дори до Берлин нищо не ми харесваше. Накрая намерих едно БМВ от Щутгарт, което ми се понрави. От 4500 собственикът на автокъщата (той беше немец за моя изненада) ми го даде за 4200Евро, но колата беше на реални 82 000 хиляди пробег и затова се спрях на нея. Има навигация и кожен салон също и от сервизната книжка видях, че е обслужвана редовно. И така със собственика на автокъщата се пише един договор, който буквално си е на бланки, просто се пишат имената на купувача, удря се един печет от автокъщата, 2 подписа и това е. После отиваш и вземаш временни номера (ако се спазарите това може да го направи и собствеикът на автокъщата) и готово. След 2 дни си в България. И така за едно около 10 дни (в най- лошия случай) ще се сдобиеш с читава кола. Късмет на всички!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 4.02.2008
Местоположение: Bulgaria

Мнение от dan3ata » 05 Май 2009, 10:12

Да споделя и аз: Реших да си взимам колата тояно от Германия и понеже тогава нямаше толкова евтини самолетни билети реших да си взема автобусен но по отраничко за да спестя някой лев. За късмет ми казаха че ако вземем на последния ред места в автобуса ще ни струва по 80 лв на човек като ще ни се паднат по две места. И така с бащата се качихме на Юнион Ивкони-то и след 10 часа бяхме в Улм. Там един братовчед на дъртия ни посрещна но се оказа че 2-ри братовчед не е много добро асо в ръкава. Момчето от години в Немско се беше вързал с араби и турци и ни водеше по едни автокъщи където колите бяха с италиански документи а 124-ките ги продаваха на кило и с избор на интериора отделнио. Разбирай половината интериор изваден в халето и можеш да си пробереш седалки махагони каквото ти душа иска! :mhihi: Ама аз упорит и му казах на дъртия заебавай го тоз "братчед" и да хващаме един рент-а-кар и да почваме. Аз работя в AVIS Рент-а- кар и имам дискаунт за рент-а карски автомобили навсякъде по света. След 1 ден обикаляне по частни обяви и уж "скъпчииските" според братчеда автокъщи влизаме в една където първата кола която видях беше моя Мерцедес. Тогава разбрах какво значи да типроговори колата. Че търсех БМВ търсех ама като му видях и мотора на Мерца 2.3 150 коня без компресор няправо се размазах. То тогава акзиза си ме притесняваше. За 1 чяас го спазарихме което беше много лесно, собственика на лъщата беше сърбин от години живеещ в Германия. Та общо взето късмета си каза думата. Съгласен съм че е хубаво да си набележиш коли още преди да тръгнеш - и аз така направих ама не излязоха това което беше на снимките. Затова в такив случай препоръчвам:
- ако ще се ходи до там да сте поне 2-ма: 4 очи са повече от 2
- задължително поне единия да е в час с колите за да знае какво да гледа,
- единия поне трябва да има релана представа за цените в БГ защото 500 евра по докарването не ти мърдат. Не говоря разбира се као се заредиш със сандвичи за 1 седмица! :mhihi: От там нататъка остава да си вещ в изкуството на пазарлъка. Стара кола без кусури няма, само да можеш да ги намериш и да свалиш доволно от цената. Като трябва да се знае че със частниците е по лесно да се спазариш.
- и последно но не и по важност: според джоба ниа купувача и според времето с което разполага препоръчвам да се посетят официалниоте дилъри но не в големите градве а в по малките и около селата. Там се намират изключително запазени коли за много добри парици. Приятел който беше в Германия малко преди мен си намери 325-ца купе с М пакет и на салона климатроник и 2 комплекта джанти, ДВД + ченджър кожа(е кожата може и да иска един парцал) и пълен ел пакет в уникално състояние за 2500 евро. Единствения кусур беше че имапе дулбоки резки по боята като забележете: всички бяха дълги и диагонални. от предния калник до задния фар и на двете страни и по една на капака и багажника. Дилъра му казал че е направено за да се вземат пари от застраховката. Има резон определено. Е сега ще си я пребоядиса сам защото е бояджия но дори и да не беше така цената си един път!
Така че късмет на всички и събирайте мнения че като падне акциза да сме от първите ( тка като гледам ще има сериозен поток от коли насам)
Поздрави и успех!
Продавам си количката че съм "малък" за нея! :D
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... highlight=

The most important thing to know is that you dont know that much!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.12.2009

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от ganjo » 06 Дек 2009, 11:41

Здравейте на всички :) Имам един въпрос отностно колите от Германия.Та въпроса ми е свързан с една нова опция с сайта мобиле.де.Там под модела пише 2 суми и не мога да разбера за какво са. Това е една примерна такава : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

Искам да разбера какво означава съответно Price Net,VAT i Gross :

Limousine, Used vehicle
Price
Net:
11,336 EUR

VAT (19.00%):
2,154 EUR

Gross:
13,490 EUR

Също така ако някой има мнение за този модел на БМВ имам намерение да ходя до Германия след нова година за нещо подобно,но изчаквам да видя как ще са цените след тези акцизи.Виждам,че цените за моделите с двигател 3.0Д са по-добри,но нямам информация за двигателя.Благодаря предварително :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от pazokolarov » 11 Дек 2009, 10:37

Имаш Net. - нето-цена, основната цена. Върху нея се начиаслява само от търговците (не от частните лица) ДДС (VAT). За Германия е 19%, принас е 20%, т.e. тук може да се наложи да доплатиш още 1%. Gross е крайната цена - за клиенти.
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Leon » 14 Дек 2009, 12:46

По-важния въпрос е дали плащаш това ДДС, след като изкарваш колата от Германия? Че законодателлството по отношение на старите коли хич не ни е синхронизирано. В България ДДС не се плаща върху стойността на фактурата, а на к.с. От друга страна от ЕС не се плаща въобще, така че ще бъде интересно някой, който е купувал реално такава кола, да каже как стоят нещата с немското ддс.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 14 Дек 2009, 13:17

В Германия, както в цялото ЕУ се плаща цялата сума с включеното ддс. Няма възможност да не го платиш. Друг е случаят за търговци извън ЕУ.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 25.12.2006

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Кораво Копеле » 17 Дек 2009, 19:06

Абе може да се каже кажи речи божа работа е на какво ще попаднеш в родната Е :lol: вропа

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от CONAN » 07 Яну 2010, 22:17

pazokolarov написа:Имаш Net. - нето-цена, основната цена. Върху нея се начиаслява само от търговците (не от частните лица) ДДС (VAT). За Германия е 19%, принас е 20%, т.e. тук може да се наложи да доплатиш още 1%. Gross е крайната цена - за клиенти.

Колеги пояснете ,че нещо не го проумявам,ако си частно лице и купуваш от автокъща кола с доказуемо ддс ,с ддс ли купуваш или без?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 07 Яну 2010, 23:05

С ДДС.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: София / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 M3, Evo IX, TLC BJ73
Детайли за колата: E46 M3 '04
Lancer Evo IX '06
Toyota Land Cruiser BJ73 '87

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Sorrow » 14 Яну 2010, 13:36

Аз имам едно въпросче, тъй като прочетох темата и видях, че не е коментирано. Има ли някой идея как мога да си закупя кола от Германия или изобщо от Европа, но да пусна лизинг през българска фирма. Като цяло виждам, че е доста разправия за нормалния човек, а и лизинг очаквам да е пълна каша, но все пак... Изобщо не ми е ясна процедурата и за това питам :).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от ylaine » 17 Яну 2010, 12:05

Ако може бих искал да ви задам един страничен въпрос. Имам един роднина (вече не помня точно какъв ми е :mhihi: но както и да е) от доста години живее в Германия и преди си внасяше коли редовно за България, но вече си има работа там и доколкото знам само на познати внася. Та въпроса ми е по-добре ли е да му пратя пари и той да ми избере кола от там (от частен собственик предполагам) или да си купувам от тук?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 17 Яну 2010, 18:02

Sorrow написа:Аз имам едно въпросче, тъй като прочетох темата и видях, че не е коментирано. Има ли някой идея как мога да си закупя кола от Германия или изобщо от Европа, но да пусна лизинг през българска фирма. Като цяло виждам, че е доста разправия за нормалния човек, а и лизинг очаквам да е пълна каша, но все пак... Изобщо не ми е ясна процедурата и за това питам :).


Колега за нова кола ли иде реч?Ако да, няма да стане предполагам. А защо би искал да правиш такава гимнастика?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: София / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 M3, Evo IX, TLC BJ73
Детайли за колата: E46 M3 '04
Lancer Evo IX '06
Toyota Land Cruiser BJ73 '87

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Sorrow » 18 Яну 2010, 0:22

Става въпрос за купе 320/325/330 на няколко годинки. Причината е ясна - нямам кеш. Ясно е, че разни автокъщи и пр. пускат лизинг ако си поръчаш кола през тях. Но ми се иска да видя колата на живо, т.е. да ида, да си я харесам, да уговоря да ми я запазят по някакъв начин и като се върна тук да намеря фирма, която да ми я докара и през която да пусна лизинг. Интересно ми е дали има по-безболезнен начин и дали изобщо фирмите се навиват на подобни оргии. Всъщност колкото повече обмислям идеята, толкова по-безмислено ми се струва, защото тук също започнаха да се появяват доста прилични бройки на супер цени. Все пак мисля, че ще е полезно да се обмени опит по темата.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook