Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 22 Окт 2019, 12:11

Alben написа:
toncho83 написа:Не виждам какво грешно е написал. Разходите за гориво са ориентировачни и зависят от автомобилът. Също и от къде ще се зарежда... :dunno:

Доколкото виждаш, тик не става въпрос за разхода на гориво, а приключението или авантюрата, да си купиш и докараш кола от Германия, САМ и НА СОБСТВЕН ХОД.
Да всичко е индивидуално, но не невъзможно.


Не виждам какво грешно е написал - визирах твоето мнение колега!

Аз винаги си купувам коли от Германия. Харесвам си в мобиле.де и пращам приятел с пари да провери и ако вс е наред плаща. После се яхвам на самолет или рейс и си я прибирам. Последните няколко пътувания ги правя с жената, щото спираме на Парндорф на аутлетите...лошо я научих :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Alben » 22 Окт 2019, 16:36

toncho83 написа:
Alben написа:
toncho83 написа:Не виждам какво грешно е написал. Разходите за гориво са ориентировачни и зависят от автомобилът. Също и от къде ще се зарежда... :dunno:

Доколкото виждаш, тик не става въпрос за разхода на гориво, а приключението или авантюрата, да си купиш и докараш кола от Германия, САМ и НА СОБСТВЕН ХОД.
Да всичко е индивидуално, но не невъзможно.


Не виждам какво грешно е написал - визирах твоето мнение колега!

Аз винаги си купувам коли от Германия. Харесвам си в мобиле.де и пращам приятел с пари да провери и ако вс е наред плаща. После се яхвам на самолет или рейс и си я прибирам. Последните няколко пътувания ги правя с жената, щото спираме на Парндорф на аутлетите...лошо я научих :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Тончо, извинявай.
Това исках да кажа, че така се прави, спреш тук-там, нощуваш някъде, а не с последните си пари да ходиш да си купуваш колав Германия или където и да било.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от jovy » 22 Окт 2019, 21:52

Alben написа:
toncho83 написа:
Alben написа:
toncho83 написа:Не виждам какво грешно е написал. Разходите за гориво са ориентировачни и зависят от автомобилът. Също и от къде ще се зарежда... :dunno:

Доколкото виждаш, тик не става въпрос за разхода на гориво, а приключението или авантюрата, да си купиш и докараш кола от Германия, САМ и НА СОБСТВЕН ХОД.
Да всичко е индивидуално, но не невъзможно.


Не виждам какво грешно е написал - визирах твоето мнение колега!

Аз винаги си купувам коли от Германия. Харесвам си в мобиле.де и пращам приятел с пари да провери и ако вс е наред плаща. После се яхвам на самолет или рейс и си я прибирам. Последните няколко пътувания ги правя с жената, щото спираме на Парндорф на аутлетите...лошо я научих :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Тончо, извинявай.
Това исках да кажа, че така се прави, спреш тук-там, нощуваш някъде, а не с последните си пари да ходиш да си купуваш колав Германия или където и да било.
Колеги, вие Много се отнесохте..
Неизбежни разходи имах в предвид транспортни, а не командировъчни и кебапчета и кюфтета и т. н.

Както и да е, относно разходите,
например от област Мюнхен до Пловдив (~1650 км), за да бъда ясен в Една посока със ВЕЧЕ закупената от вас кола! :

1. Транзитни номера в комплект със застраховка в зависимост от общината цените варират 90-140 евро,
2. Гориво, разбира се зависи колко харчи колата и колко е нервен шофьора, понеже пътя е дълъг...
В момента средна цена на нафтата по целия път е ~ 1,20 евро. Ако приемем, че колата може ЕВЕНТУАЛНО да изхарчи 6.5л /100км,математиката показва,че горивото ще ни струва ~130 Евро.

3. Пътни такси и винетки:
Австрия 12 евро, Унгария 15 евро, Сърбия не съм сигурен вече, но последно беше към 20 евро, тук не слагам БГ винетка,
Та общо ~47 евро, може и по-мако
Сумата се увеличава, ако се мине през Хърватска, но се пести гориво, абе танто за танто

4. Шофьора минимум 12-14часа път,
Който не издържи взима мотелче за 20 евро-няколко часа сън и душче, но може и без...

Та това са НЕИЗБЕЖНИТЕ разходи по докарване на кола на самоход
~ 300 +/- евро, при положение, че колата е що годе икономична и не даде дефект по пътя

Другия вариянт е платформа,
400-600 евро струва в зависимост от зора, Освен ако на чичо ти Митьо племенника не се връща празен случайно и ще минеш гратис само с почерпка
ххх

Та в задачата се пита :

Искаш ли да спестиш 100 евро и едновременно с това да тестваш колата докато шофираш 14 часа, или...

400+ евро платформа до адрес без да се износват гумите

?

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от peshehodetz » 18 Май 2020, 5:47

Интересно и полезно видео относно това какво да гледате като взимате кола от Германия и да имате предвид че и там връщането на киломтеража е често срещано явление.


keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от ildivvy » 23 Май 2020, 20:51

Какви са вариантите за плащане на кола в Германия? Имам предвид, да се ползва он-лайн банкиране и превод от собствена сметка или нещо друго? Как стои въпроса с банки под една "шапка"? Мога ли от техен офис да направя нещо или :dunno: ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от jovy » 04 Юни 2020, 20:53

ildivvy написа:Какви са вариантите за плащане на кола в Германия? Имам предвид, да се ползва он-лайн банкиране и превод от собствена сметка или нещо друго? Как стои въпроса с банки под една "шапка"? Мога ли от техен офис да направя нещо или :dunno: ?
Може всякак- в брой, банков превод, с карта или наложен платеж,
Всичко зависи от споразумението- по фактурата


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
by Jovy

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от McClane » 31 Юли 2020, 13:16

Някой скоро да е вадил червени/транзитни номера?
Чувам че заради ковид-а сега се чакало по няколко дни...
Има ли нещо вярно в това?

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 26.10.2018

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от lot » 15 Авг 2020, 10:41

ildivvy написа:Какви са вариантите за плащане на кола в Германия? Имам предвид, да се ползва он-лайн банкиране и превод от собствена сметка или нещо друго? Как стои въпроса с банки под една "шапка"? Мога ли от техен офис да направя нещо или :dunno: ?
Прехвърлянето със SEPA превод става за 1 ден и 50ст. разход.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от tekabg » 16 Авг 2020, 14:39

На някои места се работи само с предварително запазен час на други отиваш и си чакаш редът като по старому.Всичко зависи от дадената община.Най-добре да се проучи първо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Exclusive89 » 24 Авг 2020, 19:00

McClane написа:Някой скоро да е вадил червени/транзитни номера?
Чувам че заради ковид-а сега се чакало по няколко дни...
Има ли нещо вярно в това?

Не, преди няколко дни (петък) приятел си купи кола, на следващият ден беше за номера и изкара за няколко минути.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от JoroZan » 10 Май 2021, 10:08

McClane написа:Някой скоро да е вадил червени/транзитни номера?
Чувам че заради ковид-а сега се чакало по няколко дни...
Има ли нещо вярно в това?


Преди месец докарах кола от Германия, запазихме час една седмица преди полета. Ето линк: https://www.bodenseekreis.de/de/start/. Без запазен час, може да отнеме до 2-3 дни... Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 18.07.2013
Кара: E91 320d xDrive 2010 184к.с.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от donybg » 22 Сеп 2022, 9:49

Здравейте, колеги!
Понеже ми е крайно време да си сменя старата е91 с нещо по-ново обмислям покупка от представителство в Германия по Premium Selection програмта. Някой има ли опит с това и би ли могъл да даде някаквио насоки как се случват нещата? Не е проблем да се разходя да си я взема.
Също, до колкото разбирам, Premium Selection ще важи и за България?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от msi200 » 22 Сеп 2022, 11:13

С премиум селекшъна от Германия имаше една особеност - например, ако колата е до 10000км., не се допуска да има забележки. Ако е от 10 до 20 хиляди км, е допустимо да има дребни забележки и т.н.
Тоест, ако колата е много нова и на малко км - може директно да им преведеш парите, да ги помолиш да ти извадят червени номера и отиваш и си я взимаш.
За коли над 3 години и 30х км за мен е малко спорна работата, защото е препоръчително да ходиш да я видиш предварително.
Гаранциите не знам, дали важат и какво покриват. За последно май ги смениха на някакви застраховки от външни фирми, които не покриват всичко.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Dextuar » 22 Сеп 2022, 16:14

Гаранцията е тип застраховка и започва да важи от закупуване на автомобила, без значение дали фабричната гаранция тече или не за същия период. И както много неща в БГ, много е важно кой и как ще опише проблема, за да важи въпросната застраховка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madafaka_donkele » 24 Сеп 2022, 12:17

Не вАжи немската премиум селекшън гаранция тук в България. Бях питал преди година-две в аутобавария и мкар софия. Тогава ми обясниха, че може да се отиде при тях, на място в офиса, по някаква вътрешна БМВ програма се гледат всички налични към него момент бмв автомобили мисля, че казаха в цял свят, харесваш си някаква кола, капарираш/плащаш/лизинговаш и така ти я карат. Ако в системата колата е отбелязана с глобален премиум селекшън то важало в цял свят. Ако е отбелязана с локален премиум селекшън, например за германия важало само за германия, но реално за целия европейски съюз. Не знам доколко е вярно и дали още е вярно, но така бяха ми го обяснили.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook