Алтернатива на резервна гума.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Алтернатива на резервна гума.

Мнение от ivanski_2 » 06 Сеп 2023, 7:37

dhtj написа:
E.5KOV написа:остава въпросителната дали ще можеш да развиеш някой пренатегнат болт на колелото?


https://www.home-max.bg/klyuch-za-djant ... adget/?s=1
такъв ключ с един черен ударен камък и поне 80 кила мъж който скача с цяла тежест върху ключа развива всеки болт. :lol:
лъскав камък 17 от гедоре force го цепя по тая рецепта. :mhihi:

камък=вложка, ако по другите краища на България не ме разберат.
Точно такъв съм кривил. После си взех този и са го пробвали сигурно 10 човека - тежи 2 пъти повече от първия и развива всичко. :D
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Алтернатива на резервна гума.

Мнение от seimo » 06 Сеп 2023, 9:29

Относно развиването на болтовете вземете си един върток на форс 380мм една дълга вложка 17 или там колкото ви е колата и забравяте за този проблем :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Алтернатива на резервна гума.

Мнение от ivanski_2 » 06 Сеп 2023, 9:48

seimo написа:Относно развиването на болтовете вземете си един върток на форс 380мм една дълга вложка 17 или там колкото ви е колата и забравяте за този проблем :bchug:
Това на снимката е на форс :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Алтернатива на резервна гума.

Мнение от seimo » 06 Сеп 2023, 10:16

ivanski_2 написа:
seimo написа:Относно развиването на болтовете вземете си един върток на форс 380мм една дълга вложка 17 или там колкото ви е колата и забравяте за този проблем :bchug:
Това на снимката е на форс :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не се учудвам има всякакви ментета вече, но въртока ако е оригинален ще надживее колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Алтернатива на резервна гума.

Мнение от ivanski_2 » 06 Сеп 2023, 10:39

seimo написа:
ivanski_2 написа:
seimo написа:Относно развиването на болтовете вземете си един върток на форс 380мм една дълга вложка 17 или там колкото ви е колата и забравяте за този проблем :bchug:
Това на снимката е на форс :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не се учудвам има всякакви ментета вече, но въртока ако е оригинален ще надживее колата.
Как реши че е менте , при положение че съм го взел от представителство от чужбина :D :D :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Алтернатива на резервна гума.

Мнение от seimo » 06 Сеп 2023, 13:13

По принцип директно се чупят, а не се усукват като макарони затова мисля че е менте. Въпроса обаче е че с това недоразумение тип лула ако ще и най-висок клас инструмент да е като скачаш отгоре го напъваш накриво и му еб@ваш майката скоропостижно. Затова си вземи един върток с около и над 400мм рамо и подходяша вложка и няма да ти се налага да скачаш отгоре като айде да не казвам какво, а ще си го развиеш с ръка съвсем културно и бързо :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Алтернатива на резервна гума.

Мнение от acho.rs » 07 Сеп 2023, 16:34

Аз чак миналата година разбрах, че макар официално да не е така , под багажинка на F16 X6 има място за 19ка патерица . Гумата си влезе идеално в легена, дори не махах мокета. Можело значи и голям багажник (580литра за СУВ Купе си е много) и място за резервна гума отдолу.
Платих 450лв за фабрично нови джанта и гума ...е джанта може и да е от старото Х6 но все пак не беше употребявана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Алтернатива на резервна гума.

Мнение от ivanski_2 » 07 Сеп 2023, 18:51

seimo написа:По принцип директно се чупят, а не се усукват като макарони затова мисля че е менте. Въпроса обаче е че с това недоразумение тип лула ако ще и най-висок клас инструмент да е като скачаш отгоре го напъваш накриво и му еб@ваш майката скоропостижно. Затова си вземи един върток с около и над 400мм рамо и подходяша вложка и няма да ти се налага да скачаш отгоре като айде да не казвам какво, а ще си го развиеш с ръка съвсем културно и бързо :bchug:
Тотално не виждаш с кой си пишеш май.
1 не съм пуснал аз темата
2 каквото ми трябва съм си взел оригилано за прилична 3 цифрени суми всяко и го ползвам години…

Мерси иначе за съветите добре че ми каза да си купя форс точно след като качих снимка на такъв хахах :D :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook