Пътуване до работа с кола

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2017
Пол: Мъж

Пътуване до работа с кола

Мнение от MUFA » 11 Апр 2023, 6:07

Здравейте, искам да попитам отваря ми се възможност за работа на 75км от вкъщи, пътя е повече магистрала Тракия.Колата ми е БМВ F31 320D 2016 обече е на
330 000км, заслужава ли си, някой с опит.Има и влак като алтернатива.Досега съм ходил винаги пеша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от ivanski_2 » 11 Апр 2023, 6:21

Заслужава ли си. Това е малко като обичате ли шоколад.
Това е много индивидуално, няма как някой да ти каже , за повечето хора е едно ако пътуват в час пик и заплащането не е кой знае какво , а съвсем друго ако си струва финансово и не бързаш сутрин ….
Аз лично най вероятно трябва сумата да е по х3 на сегашната ми заплата иначе наистина не бих си причинил всекидневно пътуване и ограничаване от точна локация, но аз съм без деца и заеми та ….
Абе може до утре да разтягаме локуми сам трябва да си прецениш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от pinko_23 » 11 Апр 2023, 9:14

аз ти препоръчвам Йонда джаз 1,3 на газ идеална е за такив вид пътуване, харчи 7/100 газ.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от TNT » 11 Апр 2023, 9:19

Сметни си го като време и разходи. 150км отиване връщане, колко разходи ще имаш. Това са близо 40 000км годишно. Т.е. хич не ти е само горивото. Възможност за служебна кола има ли ? Щом по-голямата част е магистрала, вероятно става въпрос за около 40мин път. Това си е напълно нормално време за София примерно. Доста хора пътуват доста повече градско.

Накратко имаш 1ч30мин на ден пътни, вероятно над час повече отсега. Плюс едно поне 8-9 бона по колата годишно :dunno: Ако работата е добра и офертата си заслужава, може и да не е лошо. Помисли и дали няма да има хора, с които да комбинирате пътуването. Това би променило доста сметките :yes:

Аз залагам, че като сметнеш всичките разходи... надали ще е толкова добра офертата. Вероятно ще трябва и друга кола в един момент. Ако няма втора кола, за една смяна на масло и ще трябва да ходиш с влака на работа. А ако се наложи по-сериозен ремонт и чакане на части - може и седмица да си с влака. Сметни разходите и дали ще има с кой да делиш. Вероятно като започнеш, може и да се запознаеш с хора от твоето населено място там :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2023, 10:22

Aко пътуването с влак е удобно (гарите и в двете населени места да са на удобно и пешеходно разстояние) според мен би било лудост изобщо да се разглежда пътуване с кола, още повече ако пътуваш сам в двете посоки.

Както казаха - горивото ще е най-малкия разход от всичко. Поддръжката ще се увеличи чувствително заради по-големия пробег, гуми ще сменяш през 2 сезона, масло и филтри по няколко пъти в годината...ще пестиш от накладки и дискове ама пак едва ли ще излезе сметката :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от NiksGS » 11 Апр 2023, 10:32

Щом имаш алтернатива на автомобила, аз бих си хванал влака, за ежедневно пътуване. При тая инфлация на всичко, финансите имат значение. Дори и да взимам годишната ми заплата за месец, пак ще си правя сметката. Въпрос на мислене.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от TNT » 11 Апр 2023, 10:57

БДЖ не е много надежден транспорт, нали знаете :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2023, 11:10

За пътуване от единия до другия край на страната - да, но кратките дестинации са ок. Всеки ден гледам колко народ се изсипва сутрин с влака от Благоевград/Дупница/Перник и после обратно
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от ivanski_2 » 11 Апр 2023, 11:13

Вие смятате само финансовата част, по ~2 часа на ден в пътуване, всеки ден ...... :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2023, 11:16

С разходите по колата да не излезе накрая, че си плаща за да работи :idea:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от empar » 11 Апр 2023, 11:28

ivanski_2 написа:Вие смятате само финансовата част, по ~2 часа на ден в пътуване, всеки ден ...... :dunno:


Много сме се разглезили с тия хоум офиси, ей. :mhihi: Аз конкретно карам вече осма година основно от вкъщи.
Точно преди да започна да бачкам от вкъщи правех по 3 часа на ден пътуване и то в София. 150км извънградско шофиране са си песен направо. :paranoid:
Да си направи внимателно колегата сметката. С тия данни, дето е дал не можем нищо да му помогнем.
Това, че колата е на 330к км му е най-малкия проблем, според мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от TNT » 11 Апр 2023, 15:45

В край на сметка фул ремоут работят 1-2% от населението. И мен ме върнаха хибридно :dunno: Пътните няма да са 2 часа, ако е основно магистрала. Сега като е пеша, надали е на 2мин пеша. Със сигурност обаче ще му се увеличат пътните с поне денонощие на месец, със сигурност ще има съвсем различни разходи за пътни и кола. А за загубеното време... масово работещите вкъщи не си гледат часовника, бачкат до 20ч, събота и неделя "само за малко" и т.н. Та не се знае какво що. Информацията е малко, човека даже не е казал за кой град става въпрос. Че и по Тракия едно е София - Ихтиман, друго е между Стара Загора и Ямбол :dunno: Нахвърляха се идеи в темата, не знаем и за какъв тип работа става въпрос. В някои региони с търсенето на работа е много тегаво и е важно да има каквато и да е, а всяка смяна носи рискове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2017
Пол: Мъж

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от MUFA » 11 Апр 2023, 16:36

Благодаря за мненията които дадохте, става въпрос за Пловдив и района.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от Ивайло Димов » 11 Апр 2023, 16:48

Въпроса има много неизвестни ,кога , как и какъв ти е подходящия обществен транспорт ,от колко до колко е работното време -ако трябва да си в 8 на работа и най-удобния ти влак е в 6 е едно ,а ако тря си в 9 на работа и влака е в 7.30 е друго ,обратния транспорт в какво време е .Като ходиш с колата освен всички описани разходи ще трябва да си решиш и проблема с паркирането ,трябва да се съобразяваш с атмосферни условия ,мъгла,сняг,дъжд ......евентуално ПТП на магистралата и последващо отбиване на движението по обходен маршрут ..

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2017
Пол: Мъж

Re: Пътуване до работа с кола

Мнение от MUFA » 11 Апр 2023, 16:55

Просто исках да прочета и други мнения на други хора те как мислят и много благодаря на отзовалите се, решението ще го взимам.Можем да затворим темата.

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook