Боята матира

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Боята матира

Мнение от ivoaudi » 24 Юли 2022, 14:03

Могат действително да са добри и пак да допуснат грешка или да им се случи непредвидена спънка. ВСИЧКИ боаджии до един се сблъскват дори с оливане, при това регулярно. Нещо е станало, каквото и да е то, вероятно си за боя, дори почти сигурно. Тези 500е обаче са нагла кражба. Дори за Варна си мисля едни 300лв са съвсем достатъчни, да не кажа в повечко за една водна шкурка и лак. Щото то друго реално не е нужно.
ПС Подценяваш птичите изпражнения! :idea: Колко голямо е петното?
Последна промяна ivoaudi на 24 Юли 2022, 14:08, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Боята матира

Мнение от Denis1903 » 24 Юли 2022, 14:07

ivoaudi написа:Могат действително да са добри и пак да допуснат грешка или да им се случи непредвидена спънка. ВСИЧКИ боаджии до един се сблъскват дори с оливане, при това регулярно. Нещо е станало, каквото и да е то, вероятно си за боя, дори почти сигурно. Тези 500е обаче са нагла кражба. Дори за Варна си мисля едни 300лв са съвсем достатъчни, да не кажа в повечко за една водна шкурка и лак. Щото то друго реално не е нужно.
ПС Подценяваш птичите изпражнения! :idea:
Да . Съгласен съм , че могат да допуснат грешка , но според мен нямаше да издържи толкова години


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Боята матира

Мнение от ivoaudi » 24 Юли 2022, 14:10

Някои неща изненади се проявяват веднага, други след десетилетия. Няма закономерности в това. Колко голямо е нещото? Една кенза ти се е изчайкала вероятно и си забравил :ok: Във Варна е закономерност!
Хубава шкурка да слезете сериозно надолу и лак! Според мен само 2000 няма да е достатъчна или поне е малко рисково че може да цъфне пак петното или поне нюанс от него.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Боята матира

Мнение от Denis1903 » 24 Юли 2022, 14:40

Изображение
Ето тук цялото . Само ме сега не си личи


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Боята матира

Мнение от ivoaudi » 24 Юли 2022, 15:04

Това вече е огромно и ясно, че не е птица. Безброй могат да са причините, но както казват и колегите, смятам само си е за бояджия. В раздела за Варна има препоръки за няколко смислени там, попрочети.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Боята матира

Мнение от Denis1903 » 24 Юли 2022, 15:17

ivoaudi написа:Това вече е огромно и ясно, че не е птица. Безброй могат да са причините, но както казват и колегите, смятам само си е за бояджия. В раздела за Варна има препоръки за няколко смислени там, попрочети.
Аз ако бях във Варна досега щях да я пребоядисам . Явно ще карам с това петно цяла година . Направо ме е срам да карам с това , толкова ме дразни , че немога да го опиша


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Боята матира

Мнение от немо » 25 Юли 2022, 13:47

Denis1903 написа:А такава цена за пребоядисване на капак , където няма да се изправя или китосва е просто обир .


В твоят случай за да е всичко сигурно при евентуално пребоядисване се сваля всичко до ламарина и се градят наново покритията.
500 евро за преден капак ми е леко пресилено, но пък не очаквай да стане за 300-400 лв.
Това го казвам с уговорката, че не съм видял на живо за какво става въпрос.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Боята матира

Мнение от немо » 25 Юли 2022, 13:52

ivoaudi написа: Дори за Варна си мисля едни 300лв са съвсем достатъчни, да не кажа в повечко за една водна шкурка и лак. Щото то друго реално не е нужно.

Само да попитам : колко предни капака боядиса до сега , че си толкова категоричен ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Боята матира

Мнение от DoesNot » 25 Юли 2022, 14:09

Според мен детайлъра ти не е добър. Закарай я на някой които разбира, работи с хубави пасти и да измери колко лак е останал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Боята матира

Мнение от ivoaudi » 25 Юли 2022, 15:05

немо написа:
ivoaudi написа: Дори за Варна си мисля едни 300лв са съвсем достатъчни, да не кажа в повечко за една водна шкурка и лак. Щото то друго реално не е нужно.

Само да попитам : колко предни капака боядиса до сега , че си толкова категоричен ?


Има ли някакво значение? Задай някой смислен въпрос, или пък напиши нещо по темата.
М-у другото колегата над мен предлага нещо смислено.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Боята матира

Мнение от stean » 25 Юли 2022, 15:26

Имах такова петно под капачката на резервоара след едно посещение на калпава бензиностанция/бензинджия.
Действително, след полиране петното изчезна, но след едноседмичен престой на слънчево място пак започна да избледнява.
Реших, че лакът е вече химически увреден и затова след повторно полиране, пръснах отгоре само с безцветен лак и петното повече не се е появявало.

Разбира се, не стана професионално, но аз не съм и толкова придирчив. Предполагам, че с едно майсторско прелакиране ще получиш добър резултат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Боята матира

Мнение от Denis1903 » 25 Юли 2022, 17:57

Аз си падам малко перфектционист и предпочитам както е казал колегата да махат всичко до ламарина и да го направят като хората ( ако се стигне до боя ) . Както каза колегата по горе , ще го закарам на друг детайлър да видим какво ще каже . Има смисъл да се измери лака и да се види вече за какво става въпрос


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Боята матира

Мнение от немо » 25 Юли 2022, 18:26

ivoaudi написа: Задай някой смислен въпрос, или пък напиши нещо по темата.


Написах нещо по темата, базирано на дългогодишен опит !

За това отново ще попитам : ти колко предни капака боядиса, че си толкова категоричен , относно съветите, които даваш ?

Тук само Jordana знае всичко.... :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Боята матира

Мнение от ivoaudi » 25 Юли 2022, 19:26

Ей че мразя да обяснявам бебешки неща. Ще му помагаш ли с нещо на колегата или ще си задаваш излишните въпроси? Ако имаш да казваш нещо полезно по темата, давай. И изобщо защо реши, че някой го еве за въпросите ти? Ето, чети внимателно и мисли:

Може цял живот да въртиш геврека и пак да си останеш левак шофьор, това сложно ли ти е? Все ми е тая колко капака си осрал! Ако имаш да ме опонираш нещо давай, не ми задавай въпроси.
Ей ся преди малко изгоних един спец дет цял живот слагал ламинати и ми осра моя.
Давай по темата, не съм ти изял десерта. Не изключвам да греша и ако имаш смислени аргументи чета внимателно, а ми се случва и да се извиня. Нямам проблеми с това.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Боята матира

Мнение от немо » 26 Юли 2022, 0:45

ivoaudi написа: не ми задавай въпроси

Защо? Нали си спец ?
ivoaudi написа: и ако имаш смислени аргументи чета внимателно, а ми се случва и да се извиня. Нямам проблеми с това.

Ми чети де.... :lol: Няма да си първият, който ще се извини :)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook