Намиране на реални километри на кола

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Намиране на реални километри на кола

Мнение от 8bit » 04 Май 2022, 6:20

Здравейте, бих искал да попитам как точно става намирането на реалните километри на дадена кола? Например чувал съм, че някои го правят като гледат циклите на отваряне на резервоара или на отваряне на шофьорската врата.Но тук идва трудната част - убих се да търся в INPA и ISTA, но такава информация не намерих. В интернет също не намирам абсолютно нищо, а уж знам как се ползва гугъл. Някой може ли да даде малко повече информация? Дори и с друг метод да е :bchug:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от Kroki » 04 Май 2022, 8:18

По-скоро от скритото меню може да видиш израходените литри гориво, които при някакъв смесен разход ще ти покажат горе долу. Това колко пъти се е отворила шоф. врата е скандално. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от 8bit » 04 Май 2022, 10:05

Kroki написа:По-скоро от скритото меню може да видиш израходените литри гориво, които при някакъв смесен разход ще ти покажат горе долу. Това колко пъти се е отворила шоф. врата е скандално. :mhihi:

Хаха ами всякакви неща съм чувал не знам. Иначе това за скритото меню и изразходените литри е добра идея. Аз просто се надявах нещо по-точно през, която и от програмите да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от ivanski_2 » 04 Май 2022, 10:29

С реалните километри е трудно, при избора си на автомобил се вманиячих да разбера реалните километри и дали е удряна.
Относно километрите
-проверка по сайтовете
-проверка в бмв
-проверка на показанията записани в ключовете
-проверка на всеки модул отделно
Единственото място което до сега нито 1 не се беше сетил да върне километрите е при адаптация на акумулатора, провери и там!
Също така се запознай със спецификите при конкретния модел, например е60 при грешка в лайт модула набива 512 ххх ( или нещо от сорта 480 до 520 000 , беше числото позабравил съм), но това е бъг и колата не е на тези километри. Проблема с километрите на акумулатора е че може човека просто да е сложил същия акумулатор и да не е правил адаптация, но все пак от 40 -50 е60-тки които гледах като взимах моята нито 1 не се беше сетил да ги върне там. Даже като си говорих с един човек от форума който също оправя километрите каза че няма такав практика да се пипа при акумулатора.
Общо взето ако не е влизала в официален сервиз или няма фактури/документи за ремонт от някой сервиз тип Ацалов/Помарт и подобни няма как да си сигурен колко са км.
Но нищо де тук в България всички са на 180 000 :mhihi: Като видях хората реални 330 000 и не купуват :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от 8bit » 04 Май 2022, 10:34

ivanski_2 написа:С реалните километри е трудно, при избора си на автомобил се вманиячих да разбера реалните километри и дали е удряна.
Относно километрите
-проверка по сайтовете
-проверка в бмв
-проверка на показанията записани в ключовете
-проверка на всеки модул отделно
Единственото място което до сега нито 1 не се беше сетил да върне километрите е при адаптация на акумулатора, провери и там!
Също така се запознай със спецификите при конкретния модел, например е60 при грешка в лайт модула набива 512 ххх ( или нещо от сорта 480 до 520 000 , беше числото позабравил съм), но това е бъг и колата не е на тези километри. Проблема с километрите на акумулатора е че може човека просто да е сложил същия акумулатор и да не е правил адаптация, но все пак от 40 -50 е60-тки които гледах като взимах моята нито 1 не се беше сетил да ги върне там. Даже като си говорих с един човек от форума който също оправя километрите каза че няма такав практика да се пипа при акумулатора.
Общо взето ако не е влизала в официален сервиз или няма фактури/документи за ремонт от някой сервиз тип Ацалов/Помарт и подобни няма как да си сигурен колко са км.
Но нищо де тук в България всички са на 180 000 :mhihi: Като видях хората реални 330 000 и не купуват :mhihi:

Здравей колега, какво точно имаш предвид с това "проверка на всеки модул отделно" и също така как се проверяват показаинията записани в ключовете? Как точно се случва това? Иначе за адаптацията на акумулатора и аз се изумих, че не го барат или не се сещат. Ще го имам в предвид.
Софтуера, който имам наличен: INPA, NCS, Tool32, WinKFP, ISTA

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от ivanski_2 » 04 Май 2022, 11:01

За модулите поотделно, мисля че почти всеки модул пазеше километрите, но няма как да ти кажа конкретно, понеже за всеки модел е различно е60-то нямам спомен вече къде се гледаха, на е46/39/36 ги гледахме с бмв скенера, порови за конкретния модел сигурно ще има инфо в нета или форума.

За ключовете, има си четци специални в които се слагат, пак са различни спрямо конкретния модел/ключ. (За някои серии са еднакви)
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от 8bit » 04 Май 2022, 11:10

ivanski_2 написа:За модулите поотделно, мисля че почти всеки модул пазеше километрите, но няма как да ти кажа конкретно, понеже за всеки модел е различно е60-то нямам спомен вече къде се гледаха, на е46/39/36 ги гледахме с бмв скенера, порови за конкретния модел сигурно ще има инфо в нета или форума.

За ключовете, има си четци специални в които се слагат, пак са различни спрямо конкретния модел/ключ. (За някои серии са еднакви)

Ясно, благодаря колега.

Ще се радвам, ако някой друг предложи нещо друго :) Смятам, че на всички би ни било полезно в днешно време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от oci » 04 Май 2022, 16:11

ivanski_2 написа:За модулите поотделно, мисля че почти всеки модул пазеше километрите, но няма как да ти кажа конкретно, понеже за всеки модел е различно е60-то нямам спомен вече къде се гледаха, на е46/39/36 ги гледахме с бмв скенера, порови за конкретния модел сигурно ще има инфо в нета или форума.

За ключовете, има си четци специални в които се слагат, пак са различни спрямо конкретния модел/ключ. (За някои серии са еднакви)



Ключовете също се коригират.
Това с акумулатора също е пропуснато.
Общо взето ако клиента плати достатъчно за качествено връщане, няма хващане освен ако няма запис в базата на бмв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от ivanski_2 » 04 Май 2022, 19:13

oci написа:
ivanski_2 написа:За модулите поотделно, мисля че почти всеки модул пазеше километрите, но няма как да ти кажа конкретно, понеже за всеки модел е различно е60-то нямам спомен вече къде се гледаха, на е46/39/36 ги гледахме с бмв скенера, порови за конкретния модел сигурно ще има инфо в нета или форума.

За ключовете, има си четци специални в които се слагат, пак са различни спрямо конкретния модел/ключ. (За някои серии са еднакви)



Ключовете също се коригират.
Това с акумулатора също е пропуснато.
Общо взето ако клиента плати достатъчно за качествено връщане, няма хващане освен ако няма запис в базата на бмв.
Ясно, а това с литрите , те сменят ли се ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от 8bit » 05 Май 2022, 7:09

ivanski_2 написа:
oci написа:
ivanski_2 написа:За модулите поотделно, мисля че почти всеки модул пазеше километрите, но няма как да ти кажа конкретно, понеже за всеки модел е различно е60-то нямам спомен вече къде се гледаха, на е46/39/36 ги гледахме с бмв скенера, порови за конкретния модел сигурно ще има инфо в нета или форума.

За ключовете, има си четци специални в които се слагат, пак са различни спрямо конкретния модел/ключ. (За някои серии са еднакви)



Ключовете също се коригират.
Това с акумулатора също е пропуснато.
Общо взето ако клиента плати достатъчно за качествено връщане, няма хващане освен ако няма запис в базата на бмв.
Ясно, а това с литрите , те сменят ли се ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

А колега да попитам това с литрите къде точно го гледаш? Гледах опциите на е60, е65, е90 .. нищо няма свързано с "тотални литри консумирани" или нещо подобно, само Average?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Намиране на реални километри на кола

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2022, 2:24

Колега, защо искаш да си разваляш настроението? Ако колата те кефи и върви, карай и не се занимавай с глупости :ok:

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook