Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръки.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръки.

Мнение от tosh » 13 Фев 2022, 23:02

Здравейте колеги!
Бих искал да отворя тема за дискусия на афтърмаркет джантите - мнения и пропоръки, личен опит и прочие.
По принцип ОЕМ джантите са си супер, но съм на мнение, че визията може много да се разчупи и със джанти от афтърмаркета.
Аз например за зимен комплект на 4та серия F36 бях сложил черни RIAL X10 които седяха много добре.

Сега имам 7ма серия G11 LCI и от сега мисля за летен комплект, но не попадам на добри варианти или оферти поради което отново прибягвам до афтърмаркета.
Моля споделяйте мнения, препоръки и линкове за афтърмаркет джанти. Вярвам че тази тема ще е полезна за всички. Нека обсъдим кои са най добрите джанти от висок и среден клас.

Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръ

Мнение от tosh » 14 Фев 2022, 7:34

Като за начало - някой има ли опит с Keskin?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръ

Мнение от ///M_Martin » 14 Фев 2022, 9:53

Много общо е заден въпроса.
Има страхотни афтърмаркет модели, които като параметри са доста по-добри от ОЕМ джантите.
За дизайн няма смисъл да говорим защото ЛИЧНО за мен ОЕМ джантите са ужасни скучни и обикновенни.
Има много марки, има много опции-cast,form,forged,carbon и т.н
Основен фактор е цената, която си готов да платиш и от там вече опциите са реално безгранични.
Няма смисъл да се изреждат хиляди марки и модели, по-скоро трябва да се ориентираш какво искаш като конструкция и дизайн,от там бюджет и най-накрая марка и модел ;)
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръ

Мнение от Alek_SV » 14 Фев 2022, 13:14

tosh написа:Като за начало - някой има ли опит с Keskin?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Имал съм такива - 18ки . Съотношението качество цена е добро , Еквивалетни са на AC и Cades.
вече , ако искаш по-добри Japan Racing, Enkei , OZ ... и тн..


Заводските джанти са много зле, тежки са и повечето от тях са с грозен дизайн и ЕТ-то им е направено така ,че да се прибират прекалено навътре в калника поради регулации и други причини. Направени са така ,че който не може/не иска да зъобикаля дупките да падне в тях и въпреки това да не се сцепи джантата ( естсвено всичко си има предел ... цепил съм ОЕМ 18-ка ....но минах през дупката с 80) . При афтермаркета имаш голям избор от цветове , модели и ЕТ-конфигурации. Да припомним ,че от тежеста на джантите+ гумите ни зависи разхода и реалната мощност , която колата може да "постави на пътя". Логично е ,че ако ако една ОЕМ джанта 18-ка е 11кг ( средно), а една афтермаркет 18-ка е 8КГ - значително по-малко усилие се използва за завъртането на 8-те кг отколкот на 11-те. Това не означава ,че всяка афтермаркет джанта е по-добра .. има много боклуци с неподходящи сплави или грозен дизайни или дори по-тежки от ОЕМ джанта....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръ

Мнение от tosh » 14 Фев 2022, 16:49

Alek_SV написа:
tosh написа:Като за начало - някой има ли опит с Keskin?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Имал съм такива - 18ки . Съотношението качество цена е добро , Еквивалетни са на AC и Cades.
вече , ако искаш по-добри Japan Racing, Enkei , OZ ... и тн..


Заводските джанти са много зле, тежки са и повечето от тях са с грозен дизайн и ЕТ-то им е направено така ,че да се прибират прекалено навътре в калника поради регулации и други причини. Направени са така ,че който не може/не иска да зъобикаля дупките да падне в тях и въпреки това да не се сцепи джантата ( естсвено всичко си има предел ... цепил съм ОЕМ 18-ка ....но минах през дупката с 80) . При афтермаркета имаш голям избор от цветове , модели и ЕТ-конфигурации. Да припомним ,че от тежеста на джантите+ гумите ни зависи разхода и реалната мощност , която колата може да "постави на пътя". Логично е ,че ако ако една ОЕМ джанта 18-ка е 11кг ( средно), а една афтермаркет 18-ка е 8КГ - значително по-малко усилие се използва за завъртането на 8-те кг отколкот на 11-те. Това не означава ,че всяка афтермаркет джанта е по-добра .. има много боклуци с неподходящи сплави или грозен дизайни или дори по-тежки от ОЕМ джанта....

Точно за това говоря! OEM джантите за 7ма серия G11 пък и за други модели нямат разнообразие, а и са доста скъпи. Сега ще кажете - тоя пък си взел кола за толкова пари пък няма за едни джанти… Аз съм практичен човек - за мене цена/качество е важно, пък и си имам и други приоритети. А при положение, че доста по-малко пари може да се купи нещо със същото качество, няма какво да говорим.
Така че темата “от ОЕМ по-хубаво няма” да я оставим настрана.
Намирам много добри предложения от среден клас които ми изглеждат добри, само че не някои от марките не ми говорят нищо
KESKIN досега съм тук таме нещо и то все хубаво.
Borbet и Brock също само добри отзиви.

Какво ще кажете обаче за
OXIGIN
RH-ALURAD
TOMASON
MAM
ETA-BETA
GMP Italia


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръ

Мнение от Alek_SV » 14 Фев 2022, 18:25

От тези, които последно изреди само за МАМ имам впечатления и те съветвам да бягаш от тях - зле са.
Предполагам искаш летните да са ти 19-ки ... ( имайки впредвид размерите на Г11, запазването на атрактивна визия, стремежа да не прецакаш возията + разходите да не са супер големи за самите джанити + гуми)
ОZ и Enkei са по 3,5к-4к и нагоре ... зависи от модела
Ако ти е много взимай едни Cades , AC или Keskin ...за 1,5-1,6к ще се класираш там
Ако ти се дават малко повече пари за по-леки джанти на 1,8-2.1к можеш да вземеш Japan Racing ... имат много добри модели и здрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръ

Мнение от Z3Ro* » 14 Фев 2022, 22:15

Аз видях, че колегата е карал Риал Х10 - мен точно те ме интересува как се представят, понеже съм с е61х и там нещата са малко орязани откъм ОЕМ варианти... По северозапада пътищата са си зле и главно ме вълнува здрави ли са Риал, понеже не ми се ще всяка седмица да ги свалям за изправяне. Сега съм със зимен комплект 17-ки стил 138 и се държат добре, но в гаража имам един 18 Брейтън, които ми скъсаха нервите есента - може и заради кофти гуми да е било, но засега съм ги отписал и се чудя за Риал...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Джанти. Дискусия за афтърмаркет джанти. Мнения и препоръ

Мнение от tosh » 14 Фев 2022, 23:02

Z3Ro* написа:Аз видях, че колегата е карал Риал Х10 - мен точно те ме интересува как се представят, понеже съм с е61х и там нещата са малко орязани откъм ОЕМ варианти... По северозапада пътищата са си зле и главно ме вълнува здрави ли са Риал, понеже не ми се ще всяка седмица да ги свалям за изправяне. Сега съм със зимен комплект 17-ки стил 138 и се държат добре, но в гаража имам един 18 Брейтън, които ми скъсаха нервите есента - може и заради кофти гуми да е било, но засега съм ги отписал и се чудя за Риал...
RIAL ги ползвах на предната си кола за зимен комплект и по мое мнение са си добри. Немски са и покриват всичките им изисквания и сертификати (на Германците). Естествено не съм си правил труда или по-скоро глупостта да ги тествам в дупки но по случайност съм минавал през някоя друга дупка (не кратер) и не съм имал проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook