Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от BMW_POWER » 17 Дек 2021, 3:49

Както виждате, хората правят сериозни изследвания. Моята е Contigo (трета поредна), независимо, че не карам БМВ :oops:


ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от SpeedyMan » 17 Дек 2021, 6:12

В Еропа се пие бира в подобни на размер халби.
За Кафето е доста по-малка
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от ID A » 17 Дек 2021, 9:34

Използвам една термочаша на Шел от миналата година (алуминиевата от трите). Засега задържа най-добре кафето топло. Къпакът има доста добър клапан и при всяко натискане се чува изсъскване. Например една току що сварена експресо кафеварка, налята в чашата към 6:00 сутринта, още е леко топла към 15-16 часа лятно време.
Имам оригинална бялата термочаша на Skoda и освен меката подложка на дъното, за да я оставяш върху колата и винта на капка, така че при всяко завиване и държане с дясна ръка да се вижда надписа Skoda, нищо друго не ми харесва в нея. Много бързо губи топлина.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от Kroki » 17 Дек 2021, 9:42

Ето тая подарих на приятелката, каза, че е доволна.

pahar-termic-bmw-m-colection-80232461130-1557309998.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от DigitalExile » 17 Дек 2021, 9:53

https://asante.bg/termochasha-ot-nerzhd ... nenocherna

packshot-my2020-20201013-etna_300ml_pitch_black_3d_front_2_.png


Е т'ва влиза перфектно в Е90. :ok:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от NiksGS » 17 Дек 2021, 10:51

Нямам претенции към марка/ модел/ цена. Мога да споделя от опит - няколко подобни ми минаха през ръцете през годините. Резултата е един и същ. Сложните механизми в горната част против разливане всъщност са трудни за почистване дори в миялна машина. Докато е нова е ОК, след това започва да задържа остатъци, особено ако се пие кафето с мляко. На третата такава просто спрях да ги ползвам. Новите коли, гледам че имат опция за подгрев/ охлаждане на стойката, което автоматично прави всички "термо" буквално ненужни.
На предишната работа много пътувахме, ходили сме и по по-недостъпни за лек автомобил места. По път си взимам кафе в обикновена пластмасова/ картонена чашка без капак, оставям го в стойката между седалките и като пристигнем гледам няма разлято, а сме минавали по места с голям надлъжен/ напречен наклон. Което за мен обезсмисля капака, колкото и да е модерен.
Караш ли по нормален път, капак не ти трябва.
Ultimate Riding Machine

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от BMW_POWER » 17 Дек 2021, 15:49

NiksGS написа:Нямам претенции към марка/ модел/ цена. Мога да споделя от опит - няколко подобни ми минаха през ръцете през годините. Резултата е един и същ. Сложните механизми в горната част против разливане всъщност са трудни за почистване дори в миялна машина. Докато е нова е ОК, след това започва да задържа остатъци, особено ако се пие кафето с мляко. На третата такава просто спрях да ги ползвам. Новите коли, гледам че имат опция за подгрев/ охлаждане на стойката, което автоматично прави всички "термо" буквално ненужни.
На предишната работа много пътувахме, ходили сме и по по-недостъпни за лек автомобил места. По път си взимам кафе в обикновена пластмасова/ картонена чашка без капак, оставям го в стойката между седалките и като пристигнем гледам няма разлято, а сме минавали по места с голям надлъжен/ напречен наклон. Което за мен обезсмисля капака, колкото и да е модерен.
Караш ли по нормален път, капак не ти трябва.


Колега, опитвал ли си се да "изваряваш" капачката? Аз така съм чистил моя капачка. Contigo-то държи кафето (чай също) топло до 6 часа, при условие, че седи на стайна температура. Капачката за мен е задължителна, защото ми се е случвало да бутна чашата, да я забравя върху колата и да тръгна. Един приятел се заля с топло кафе, докато кара. Използвам я практически всеки работен ден.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от DigitalExile » 17 Дек 2021, 16:02

Без значение колко се цапат, тези с бутон са най удобните, като Kambukka-та която пратих, да не говорим,че може да се смени само горната част при тази марка което е голям плюс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от NiksGS » 18 Дек 2021, 8:39

Съгласен, за изваряването даже не съм си го помислял, но ще пробвам.
Ultimate Riding Machine

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от SpeedyMan » 18 Дек 2021, 9:09

Странна тема, явно доста хора полват тези чаши. Аз пък спирам на бензиностанция за кафе. И вероятно е с много по-добро качество и вкус.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от BMW_POWER » 18 Дек 2021, 17:19

SpeedyMan написа:Странна тема, явно доста хора полват тези чаши. Аз пък спирам на бензиностанция за кафе. И вероятно е с много по-добро качество и вкус.


"Много хора", хм :roll: Аз не познавам някого тук, който да не ползва. Термо чаши за кафе имам десетина. Contigo-то са шест. Две купих в началото на седмицата. Имам и Bubba, но те са за съвсем други условия.

https://www.amazon.ca/Bubba-Brands-Mug- ... 1431&psc=1

Този звер 1.5л държи бирата студена. Стои под тропическото слънце и дръжката не може да се пипне. За сметка на това бирата вътре е студена. Големият в бг-то има 0.5л, другите двама в семейството също.

Има и модел за кола, но не го харесвам.

https://www.amazon.ca/Bubba-Brands-Clas ... 1923&psc=1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от hell's angel » 22 Дек 2021, 11:51

К'вото дадат! Най-често такива:
Изображение
Имам винаги по 5-6 използвани, в джоба на кората на вратата. :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от Georgi_G » 22 Дек 2021, 12:03

Никога не съм го разбирал тоя зор да ядеш и пиеш в колата. Бензиностанции, капанчета и кръчми под път и над път, а аз ще се зоря в колата? :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от ivanski_2 » 22 Дек 2021, 15:27

Georgi_G написа:Никога не съм го разбирал тоя зор да ядеш и пиеш в колата. Бензиностанции, капанчета и кръчми под път и над път, а аз ще се зоря в колата? :kuku:


Мен пък много ме кефи докато шофирам да пия кафенце и вода, не знам въпрос на вкус :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Коя е най-добрата чаша за кафе за вашето БМВ

Мнение от SpeedyMan » 22 Дек 2021, 20:39

В чужбина бензиностанциите по магистралите са доста раздалечени, не е като при нас.
Ама тук си е готинко да спираш за кафенце и т.н.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook