Планка за закпрепване на автобокс

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Планка за закпрепване на автобокс

Мнение от MMG » 13 Юни 2021, 20:00

Здравейте,

Липсва ми единият болт с планка за закрепване на оригинална BMW кутия на покрива.
Приспособих, като импровизирах с един болт, но предпочитам ако мога да си намеря оригиналното решение. Този детайл предлага ли се отделно?

Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Планка за закпрепване на автобокс

Мнение от TheFreeRider » 14 Юни 2021, 14:45

Колега, провери този номер: 82730300929
Дават го, че е подходящ за следните боксове: "only suitable for roof box 320 and roof box 450"

Другия вариант е да потърсиш из ибей за "t-slot bolt" или "t track bolt".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Планка за закпрепване на автобокс

Мнение от MMG » 14 Юни 2021, 21:47

Ей, страхотен си! Точно това е болтът. Моята е 320 литра. Ще трябва да го поръчам, че го няма наличен, но е супер, че се продава отделно.
Благодаря!


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Планка за закпрепване на автобокс

Мнение от TheDriver » 01 Юли 2021, 12:02

В Ташев Галвинг се продават Т- болтове също, ако оригиналният не може да се поръча.

Аз преди да си намеря бокс без липсващи части се подготвях с намирането на крепежи и знам че при тях имаше доста видове Т-болтове.

В магазините за автобоксове също ги има, но обикновенно трябва да си купиш цял комплект крепежи и излиза солено.

А крайна сметка можеш и да си го изработиш. Аз така направих с един от Т-болтовете на гредите - шина с подходяща дебелина, коларски болт, няколко точки с телеподаващото и малко пилене с шлайфа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Планка за закпрепване на автобокс

Мнение от MMG » 01 Юли 2021, 12:06

Аз поръчах оригинален по парт номера на колегата, обаче не стана - оказа се, че е по-тънък и си карам с този, който си приспособих. Но е идея да погледна в Ташев-Галвинг като имам път.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Планка за закпрепване на автобокс

Мнение от TheFreeRider » 01 Юли 2021, 12:19

Аз наскоро смених гредите с по-аеродинамични и тъй като са 9см широки, п-образните скоби за закрепване на бокса ми вече не стават, та трябваше да мина също на вариант с т-болтове. Използвах болтовете и стягите (не знам дали така се казва това, което се навива от вътрешната страна на болта и се щраква да стегне) от багажници за велосипед thule freeride 532, които вече имах. С всеки такъв багажник идват по 3 болта, така че от два багажника се събират достатъчно болтове, които ползвам за закрепване на бокса. Тествах комбинацията до морето миналата седмица и нямаше никакви проблеми, но не съм вдигал повече от 140км/ч. А и визуално е много по-добре от захващане със скоби и гредите не се драскат.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook