Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Bladest » 17 Авг 2020, 22:41

Здравейте момчета,имам няколко въпроса,

Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли ако си купя agm вместо олово киселинен?



Колата е доста стара от 90-те години,-

искам да ме изкара лятото и дълги години акумулатора писна ми от тея олово киселинни дето изкарват 3-4г макс,

пробвал съм до сега доста марки и може би е време за промяна,



Колебая се в момента между варта агм

и олово киселинен не съм решил коя марка ако е олово киселинен вие какво мислите наистина ли ще ме изкара уж някой хора казват 2 или 3 пъти повече т.е ще ме изкара ли агм акумулатора между 6 и 9 години макс ?



Колата понеже е стара ще скапе ли акумулатора от това,че ще го зарежда повече или нещо друго знам ли даите вашите мнения ако има някой със стара кола и хубав агм акумулатор,





Колата както се сещате няма старт стоп система и се кара градско и извън градско, има газ,

и ползвам 12в сокета от запалката нон стоп фарове понякога като се наложи халогени, и музика слушам мощтна и това е ,

но карам яко из дупки и неравности а четох че вибрациите ще скапят и скапват стандартните олово киселинни акумулатори нз колко е вярно това..



Ако може някой да хвърли светлина в темата, и да обясни разясни не знам дали е за тук темата.
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от msi200 » 17 Авг 2020, 23:04

От лични наблюдения, АГМ карат повече от другите акумулатори и не умират изведнъж.
Доста по-скъпи са и незнам, дали старите коли могат да ги зареждат правилно.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Bladest » 17 Авг 2020, 23:07

msi200 написа:От лични наблюдения, АГМ карат повече от другите акумулатори и не умират изведнъж.
Доста по-скъпи са и незнам, дали старите коли могат да ги зареждат правилно.

А като повече колко години повече, просто за да преценя дали си струва инвестицията понеже ми умря акумулатора ими предстои покупка на нов,аз така или иначе не мисля,да се разделям с колата в близките години така че...
Искам нещо високо качествено :)
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от ID A » 17 Авг 2020, 23:17

Не. Даже и 4 години може да не изкара. АГМ се зарежда по-различен начин и ако колата ти не поддържа агм, няма смисъл.
Аз карам с Бош силвър на друга марка кола и ми изкарват по 6 години. Само оригиналния на колата, с който си дойде издържа 7 години. Последния път този с акумулаторите ми каза, масово на 4 година умират, рядко изкарват 5, още по-рядко 6. Даже направо си е постижение и ми завери гаранцията, въпреки че имах проблем със зареждането. Всиките ми акумулатори умират изведнъж, окъсява клетка и няма сила да запали. Никога не съм ги зареждал или доливал. На Х3 няколко пъти му подавам ток, ако се застои седмица две и не се пали. С агм на доизживяване е. После няма грижи.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от ivoo » 18 Авг 2020, 3:12


Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Bladest » 18 Авг 2020, 8:17

A какво мислите за efb , батериите , стават ли или да не ги гледам хич...
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.09.2017

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Hst » 18 Авг 2020, 10:11

Агм акумулаторите са си оловно-киселинни аку-та - ако отворите линка на колегата ще видите подробностите.
На личната си кола, която е произведена 99-та година съм сложил агм акумулатор и около 2.5 г. няма признаци, че се зарежда неправилно, но е и малко рано... няма старт-стоп.
На служебната -също без старт-стоп - бях 4 г. и 3 м. с ЕФБ акумулатор (това е аку за старт-стоп без регенерация, по-евтин от агм), изкара толкова, колата се ползва като кола за градски доставки - тръгни-спри, пали-гаси...
За мен, лично извода е, че ако можеш да платиш по-високата цена на тези акумулатори си струват парите и нямат проблем със зареждането при по-стари коли без старт-стоп.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Bladest » 18 Авг 2020, 11:36

Hst написа:Агм акумулаторите са си оловно-киселинни аку-та - ако отворите линка на колегата ще видите подробностите.
На личната си кола, която е произведена 99-та година съм сложил агм акумулатор и около 2.5 г. няма признаци, че се зарежда неправилно, но е и малко рано... няма старт-стоп.
На служебната -също без старт-стоп - бях 4 г. и 3 м. с ЕФБ акумулатор (това е аку за старт-стоп без регенерация, по-евтин от агм), изкара толкова, колата се ползва като кола за градски доставки - тръгни-спри, пали-гаси...
За мен, лично извода е, че ако можеш да платиш по-високата цена на тези акумулатори си струват парите и нямат проблем със зареждането при по-стари коли без старт-стоп.

Мен абсолютно градска кола и обикновен олово киселинен ме е изкарвал 4-5г, така,че е малко неоправдано тези ефб и агм, щом ще изкарат колкото обикновен олово киселинен с 3-4г гаранция има обикновенни олово киселинни няма смисъл на стара кола от тях...
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от nero_ » 18 Авг 2020, 14:56

Синя Варта издържа почти 8 години, още една синя Варта кара 6-та година в момента без признаци за умиране. Може и до късмет и експлоатация да е...

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Bladest » 18 Авг 2020, 16:59

nero_ написа:Синя Варта издържа почти 8 години, още една синя Варта кара 6-та година в момента без признаци за умиране. Може и до късмет и експлоатация да е...

Къде са произведени понеже новите не се произвеждат в Германия и нямат най-вероятно общо със старите Варти.
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Benord » 18 Авг 2020, 17:44

Колега проверете си как работи реле регулаторът.От него зависи животът на акумулаторът.Не е някаква скъпа част,но води до големи проблеми понякога,когато акумулаторът умре на неприятно място и време.Не е зле да се ремонтира профилактично целият генератор.Много важни са и всички връзки по веригата да са нормално проводими,а не да има окисляване,ръжда и хлабави контакти.Другото са подробности,но при акумулаторите важи правилото на Мечо Пух-колкото повече,толкова повече.За друсането- стабилното захващане към конзолата му е достатъчно.Успех!

П.с. Средните класове необслужваеми акумулатори на всички големи фирми са си супер.Единственото условие е да си го заредите напълно преди експлоатация,че не се знае къде и колко е седял.Магазинерите въобще и не знаят състоянието му,но лъжат съвсем професионално.Старт-стоп акумулатори за нормални автомобили са си загуба на пари.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Bladest » 18 Авг 2020, 18:08

Benord написа:Колега проверете си как работи реле регулаторът.От него зависи животът на акумулаторът.Не е някаква скъпа част,но води до големи проблеми понякога,когато акумулаторът умре на неприятно място и време.Не е зле да се ремонтира профилактично целият генератор.Много важни са и всички връзки по веригата да са нормално проводими,а не да има окисляване,ръжда и хлабави контакти.Другото са подробности,но при акумулаторите важи правилото на Мечо Пух-колкото повече,толкова повече.За друсането- стабилното захващане към конзолата му е достатъчно.Успех!

П.с. Средните класове необслужваеми акумулатори на всички големи фирми са си супер.Единственото условие е да си го заредите напълно преди експлоатация,че не се знае къде и колко е седял.Магазинерите въобще и не знаят състоянието му,но лъжат съвсем професионално.Старт-стоп акумулатори за нормални автомобили са си загуба на пари.



Моето Динамо е чисто ново на Бош, на има няма 1г,
ест ,че като съм вземал акумулатор винаги са били разредени последно като вземах беше на 40% зареден останал ток в него щото яко е лежал в складовете явно :) просто заради рециклираните материали са калпави и не изкарват много време, 4-5г не е много като се има предвид,че колата не е такси и не са кара по 100,000км за тея 4години примерно.
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от dynalias » 18 Авг 2020, 22:46

Моят пък на е90-тката е все още на БМВ АГМ оригиналния от 2009г. На загасен мотор от таблото показва 12.2 или 12.3 волта.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от zvetiko » 19 Авг 2020, 10:43

Bladest написа:Здравейте момчета,имам няколко въпроса,

Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли ако си купя agm вместо олово киселинен?



Колата е доста стара от 90-те години,-

искам да ме изкара лятото и дълги години акумулатора писна ми от тея олово киселинни дето изкарват 3-4г макс,



Една смяна през 4 години едва ли товари толкова много. Това, което се обявява от фирмите, че е AGM не съм убеден, че е вярно- при оригиналният разликата между обикновен и AGM е няколкостотин лв, при другите е 20-30 лв., сигурно и заради това се двоумиш. Както ти казаха, AGM си има специфичен режим на зареждане, който се управлява от модула на двигателя, при теб това, няма как да се случи. Просто вземи висок клас обикновен на Бош или Варта, но и това не е от значение, двата са еднакви, разликата е в етикетите и 10лв в цената.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Re: Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли agm?

Мнение от Bladest » 19 Авг 2020, 15:47

zvetiko написа:
Bladest написа:Здравейте момчета,имам няколко въпроса,

Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли ако си купя agm вместо олово киселинен?



Колата е доста стара от 90-те години,-

искам да ме изкара лятото и дълги години акумулатора писна ми от тея олово киселинни дето изкарват 3-4г макс,



Една смяна през 4 години едва ли товари толкова много. Това, което се обявява от фирмите, че е AGM не съм убеден, че е вярно- при оригиналният разликата между обикновен и AGM е няколкостотин лв, при другите е 20-30 лв., сигурно и заради това се двоумиш. Както ти казаха, AGM си има специфичен режим на зареждане, който се управлява от модула на двигателя, при теб това, няма как да се случи. Просто вземи висок клас обикновен на Бош или Варта, но и това не е от значение, двата са еднакви, разликата е в етикетите и 10лв в цената.

В интерес на истината качествен агм си е направо на 2на цена,
примерно варта агм, правена в Германия,
си е 2но колкото 1 стандартна олово киселинна нито гаранцията е 2на нито нищо.......
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook