Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Jorixa » 12 Авг 2020, 15:14

Zubcho написа:
Jorixa написа:Стига сте се филмирали с тоя звук. Хубав звук колите отдавна не вадят. С тия турбини, даунсаизинги, рев лимитъри и кво ли не, звука дето чувате е изкуствено генериран от колоните общо взето.

Иначе 1000 коня електричка яката работа. На светофара ше си цар. И до там.
2.5 тона "спортна кола" дет през 3 обиколки на пистата ше и пада батерията и ше хвърляш накладки. Ае не мерси.
То понеже М5 е топ кола за писта нали?

Тази кола винаги е била магистрален звяр и автомобил с който да караш по задните пътища.
Всички М-ки по презумция се правят с идеята да се водят на писта. Ако ти трябва магистрална кола си взимаш 530d, не М5..

ekalchev написа:
sorcerer357s написа:Едно нещо ме притеснява в електричките - ако закъсаш някъде без нафта можеш да звъннеш на приятел да ти докара една туба. А туба с ток няма как да ти докарат. Аа и още нещо - резервоара се пълни за минута или две и си готов да цепиш мрака. Не ми се виси специално да чакам да се зареди някаква си батерия.

В момента по-реална е опасността да ти гръмне двигателя и да останеш на пътя с новите евро 6 ДВГ отколкото да ти остане батерията без ток на ел. кола. Производителите надуват двигателите до такава степен вече, че двигатели масово се чупят по пътя. Постоянно чувам познати със скъсани вериги и превъртяли лагери на N57 двигателите.


Тия твойте познати ако на всеки 200 километра чупят двигатели, не ги знам как шофират. N57 си е супер здрав двигател. Ти ако говориш за некви коли на по 300000 километра, ми е интересно според теб една ел батерия на 300к километра колко ли ще издържи ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от ekalchev » 12 Авг 2020, 15:32

Една батерия от 12kwh струва колкото смяна на веригата на N57 в официален сервиз и изкарва много повече от 300хил. като губи някакви киловати, което не е фатално. Това със супер здравия N57 дори няма да го коментирам явно си далеч от реалността.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Jorixa » 12 Авг 2020, 15:48

ekalchev написа:Една батерия от 12kwh струва колкото смяна на веригата на N57 в официален сервиз
Силно ме съмнява на M5 да сложат 12 kwh батерия...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от FaceOff » 12 Авг 2020, 17:57

Zubcho написа:То понеже М5 е топ кола за писта нали?


:shock: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Zubcho » 12 Авг 2020, 18:19

Хора, автомобил с тези размери, и с тези килограми, последното място където ще се търкаля е пистата. Никой няма да гони времена с него, освен ако не го оголи до ламарината. Това е тежка 4 врата лимузина.

Да, може да се кара на писта, но не виждам смисъл. :) Иначе ми хареса коментара за 530д за всеки ден, но доста хора искат м5 за всеки ден. Не знам защо, не съм имал, едва ли ще имам някога, а и да имам, няма да е за всеки ден, а само за мен и за пътища от сорта на Беклемето.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Jorixa » 12 Авг 2020, 18:36

Никои няма да гони топ времена със стокова М5-ца, ок. Но със сигурност колата е супер за писта и може да си направиш много як кеф с нея там. Което е и целия смисъл да си купиш М-ка, поне според мен. Защото основната разлика между m550i и M5 е именно това - пригоденоста на 2рото за писта. Ако си купуваш М-ково БМВ без никво намерение да го караш на писта, за мен трябва да доста сбъркан. Не коментирам опасноста на това да се правиш на състезател по завойте (за теб и за другите), но най-малкото триногите дебнат зад всеки 5-ти храст вече.
Последна промяна Jorixa на 12 Авг 2020, 18:39, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от FaceOff » 12 Авг 2020, 18:38

Не знам защо е изрязано тук на кое място застава М5цата от стотици тествани коли, все бегачки, ама нещо до към 5то ми се върти в главата, и със сигурност пред безброй други, коити ти би ги определил, като подходящи за писта



https://youtu.be/4WHXBT_i_hQ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от SpeedyMan » 12 Авг 2020, 20:12

Не е кой-знае колко учудващо.
Преди около 5 години, когато избухна дизелгейт, започнаха да се ускоряват нещата към електрификацията. В последните 2 години този процес се засили осезателно. Корпорациите в аутомотива започнаха да придобиват по-малки фирми, които произвеждат компоненти за електрическа мрежа, подходяща за електромобили,

Ефектът се подсили от това, че бяха измерени супер високи температури на Антарктида последния сезон, както и редица други фактори

от своя страна БМВ имаше флагман i8, който спря на скоро от производство и несъмнено нещо друго трябваше да се появи. И защо да не е М5?

Ако сега БМВ направят М5 с ДВГ, спокойно ще загуби от TESLA, която дори и с актуалните модели се явява нещо като звяр на ускорението и добра за каране и пътуване.

БМВ отдавна обмисля подобна кола, но до сега нямаше много зарядни станции а и акумулаторите предлагат малък пробег. От сега нататък се очаква пробивът на нов тип акумулатори, (не знам дали ще са въглеродни или някоя от другите технологии) но пробегът спокойно ще може да достига 700 км. Това не е никакъв рязък завой, а стратегия обмисляна с години.


Вероятно поради тези причини са избрали сега да направят М5 на ток. Клиентите на модела могат да си го позволят. Колата е много вероятно да си има емулатор на звук, както и да я направят да имитира бензиново М5.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от c04 » 12 Авг 2020, 22:08

SpeedyMan написа:Колата е много вероятно да си има емулатор на звук, както и да я направят да имитира бензиново М5.

:mhihi: :mhihi: Отдъхнах си

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Zubcho » 12 Авг 2020, 23:15

А може ли някой да кодира Милко Калайджиев - Я елате пиленца при батко, вместо звука от В8. Колкото по-бързо караш, толкова повече да вдига pitch на песента. :D

Това ще бъде най-голямата глупост да се емулира звук на ДВГ на електрически автомобил. Направо ще е жалко и тъжно такова инженерно решение.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от nxn » 13 Авг 2020, 0:36

Две неща не разбирам - звук на двг и решетка на електричка. Иначе най-важният аспект на М е скорост, звукът е нещо, с което асоциирате старите, хубави спомени, като първите чипсове с лилавата салфетка в опаковката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от santorini » 13 Авг 2020, 9:13

Zubcho написа:А може ли някой да кодира Милко Калайджиев - Я елате пиленца при батко, вместо звука от В8. Колкото по-бързо караш, толкова повече да вдига pitch на песента. :D
.


аххахахаха

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Авг 2020, 16:27

ekalchev написа:След като карах тесла нищо не може да ме впечатли като динамика вече. Аз не бих си купил в момента М5 защото няма да мога да го продам след 5 години, разхода на гориво и голямата вероятност да хвърли двигател в кофата. Ако е електрическо тези фактори отпадат но предполагам, че също така ще държи много по-висока цена 2ра употреба и ще е много по-търсено на 2ричния пазар. Вярно звука го няма но пък сега като нямам М5, пак го няма звука, така че по-добре електрическо М5 което бих могъл да си купя отколкото никакво М5.

И коя от всички Тесли кара, че чак нищо не може да те впечатли? Защото ми звучиш малко като един собственик на вървежна фирма, който спира скоро до един мой човек с Ф90 и го пита кога ще го препарирал. И получи отговор, че удря греда дори 0-100, освен ако технологичната му Тесла не от ония там 700 и не знам си колко коня, пък нагоре вече няма смисъл.
И тая Тесла кара ли я от 200 нагоре или само се замъглява като гоУфаджия по светофари от 0 до нещо си и пак? Не отричам плюсовете на електричните, ама все още имат много минуси, някои от тях няма и да ги минат. Към момента аз пък не бих дал чувал пари за електричка, че да ми е по-евтино горивото. Да не говорим, че повечето вървят до ниски километри, а после или спират, или е мъка.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от ekalchev » 13 Авг 2020, 16:45

Top Gun Maverick написа:И тая Тесла кара ли я от 200 нагоре или само се замъглява като гоУфаджия по светофари от 0 до нещо си и пак? Не отричам плюсовете на електричните, ама все още имат много минуси, някои от тях няма и да ги минат. Към момента аз пък не бих дал чувал пари за електричка, че да ми е по-евтино горивото. Да не говорим, че повечето вървят до ниски километри, а после или спират, или е мъка.

Модел S P90D - не ме вълнуват скорости над 200, знам че там и спада силата но пак е достатъчно за почти всеки. Кефи ме въртящия момент във всички обороти и е супер за изпреварвания. Колата е ужасна скапана като качество и интериор но ако БМВ направят добра електричка с на ел. задвижване като на Тесла и с БМВ качество на купе и салон, много би ми харесало и въобще няма да ми липсва рева на V8 защото никога не съм свиквал с него :)

Човека има Х5-ца която вече не кара и най се кефи, че не ходи по бензиностанци и сервизи да обслужва и ремонтира. Ако БМВ направят М5 което изисква подръжка като на тесла, тая кола ще стане голям хит.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Авг 2020, 16:59

Ами де да знам, но все си мисля, че първоначалната инвестиция ще е доста голяма за да почнеш после да пестиш от СПОРТНА кола. Защото колкото и лимузина да е, пак си е спортна и никой не я купува ей така само да се движи. Другото, което забравяме е, че не се знае дали петрола няма доста да падне с появата на повече електрички. Виж от една пандемия какво стана.
Викам на един мой познат, че скоро с тия електрички ще почнат звук и отвън да пускат и той ми рече, че ХаЛди имали вече. Май бях чул нещо такова, но...прекалено е вече. :mhihi:
За коли от точка А до точка Б съм съгласен.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook