Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Авг 2020, 20:20

Съвсем скоро ще кажем сбогом на истинските коли:
https://www.bmwblog.com/2020/08/07/next ... -electric/
Дори грам не ме привлича това 1000 коня като го пише, понеже като видя електричка и нещо в мен умира.
Бях го слушал това на слухове, бях попадал още преди 2 години на информации за новия Нисан ГТР, че ще е и той хибрид, ама не вярвах, че толкова скоро ще се случи всичко, че и чак пълна електричка ще има.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от m.dimitrov1992 » 11 Авг 2020, 22:23

Явно нямат друг вариант да отговорят на екологичните норми на тъпия европейски съюз :mhihi: Но не изреве ли осмака да ми настръхне козината, не ми го хвали :mhihi: Смотана работа ама това е тенденцията и ще става още по зле :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от don_gori » 12 Авг 2020, 7:30

Колкото и да не ни харесва, това е бъдещето и колкото по-бързо го приемем толкова по-добре.
Даже според мен позакъсняха с това да направят изцяло на ток някоя от спортните си версии, докато Мерцедес още през 2013 пуснаха напълно електрифициран SLS, а сега и GT.
До 2024г има много време и пазара до тогава доста ще се понапълни с електрички. Все пак пише че ще има и хибридна версия с V8мак :)
Пък и не е като да мислиш за масла, биелни лагери и прочие , директно сменяш моторче и пак си в играта :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от ekalchev » 12 Авг 2020, 8:38

След като карах тесла нищо не може да ме впечатли като динамика вече. Аз не бих си купил в момента М5 защото няма да мога да го продам след 5 години, разхода на гориво и голямата вероятност да хвърли двигател в кофата. Ако е електрическо тези фактори отпадат но предполагам, че също така ще държи много по-висока цена 2ра употреба и ще е много по-търсено на 2ричния пазар. Вярно звука го няма но пък сега като нямам М5, пак го няма звука, така че по-добре електрическо М5 което бих могъл да си купя отколкото никакво М5.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от c04 » 12 Авг 2020, 8:54

Въпроса, е че и да можеш да си го купиш, няма да искаш :mhihi:
пс: ппц говоря, не конкретно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от madafaka_donkele » 12 Авг 2020, 9:10

Кво толкова се втелявате не разбирам. Електричките докато станат масовка при нас ще минат поне 15-20г. Докато стигнем нивото да се плащат луди пари за данъци, застраховки и т.н. на неелектрички, да не можеш да влизаш по центъра на големите градове, ако не си електричка и т.н и така всички да минат на електрички още повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от santorini » 12 Авг 2020, 9:21

В мен пък нищо не умира, това е бъдещето явно, колкото по-бързо го приемем, толкова по-добре.

Да, звука от В8 го няма, но пък със сигурност скоростта ще е скандална, така че аз лично не се тревожа особено. Щом БМВ са преценили да завият в тази посока, по-големи глави от нас са го измислили ;)

Едно време сигурно и от коня не са искали да слязат и да влязат в кутийка без коне, ама ето къде сме 100+ години по-късно ;)

edit: освен това за тези които наистина не могат да преживеят загубата, има все пак В8 опция в PHEV вариант, така че за всички е помислено и транзицията ще е плавна. и това чак след 4-5г..., ние в БГ тепърва се качваме на Ф-серия като цяло

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Jorixa » 12 Авг 2020, 10:47

Стига сте се филмирали с тоя звук. Хубав звук колите отдавна не вадят. С тия турбини, даунсаизинги, рев лимитъри и кво ли не, звука дето чувате е изкуствено генериран от колоните общо взето.

Иначе 1000 коня електричка яката работа. На светофара ше си цар. И до там.
2.5 тона "спортна кола" дет през 3 обиколки на пистата ше и пада батерията и ше хвърляш накладки. Ае не мерси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от Zubcho » 12 Авг 2020, 11:35

Jorixa написа:Стига сте се филмирали с тоя звук. Хубав звук колите отдавна не вадят. С тия турбини, даунсаизинги, рев лимитъри и кво ли не, звука дето чувате е изкуствено генериран от колоните общо взето.

Иначе 1000 коня електричка яката работа. На светофара ше си цар. И до там.
2.5 тона "спортна кола" дет през 3 обиколки на пистата ше и пада батерията и ше хвърляш накладки. Ае не мерси.
То понеже М5 е топ кола за писта нали?

Тази кола винаги е била магистрален звяр и автомобил с който да караш по задните пътища.

Бъдещето е в електричките. Искам и аз електрическа кола ама цената е олеле дори и на най-смотаните.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от don_gori » 12 Авг 2020, 12:24

Тук е важно компанията да не изостава технологично спрямо конкуренцията, където вече има такива модели. 2024 щом ще е 1я модел само на ток си представям кога изцяло ще преминат на такива ..
Мерцедес според мен са доста по-напред от БМВ в този аспект и това ще окаже влияние през следващите поколения модели. Ако гледаме какво се кара тук в България .. по-добре да закриват компанията :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от drifty » 12 Авг 2020, 12:54

Top Gun Maverick написа:като видя електричка и нещо в мен умира.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от sorcerer357s » 12 Авг 2020, 13:18

Едно нещо ме притеснява в електричките - ако закъсаш някъде без нафта можеш да звъннеш на приятел да ти докара една туба. А туба с ток няма как да ти докарат. Аа и още нещо - резервоара се пълни за минута или две и си готов да цепиш мрака. Не ми се виси специално да чакам да се зареди някаква си батерия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от xexoral » 12 Авг 2020, 13:53

sorcerer357s написа:Едно нещо ме притеснява в електричките - ако закъсаш някъде без нафта можеш да звъннеш на приятел да ти докара една туба. А туба с ток няма как да ти докарат. Аа и още нещо - резервоара се пълни за минута или две и си готов да цепиш мрака. Не ми се виси специално да чакам да се зареди някаква си батерия.
Хората си возят генераторчета в багажника за такива случаи.
Иначе и аз съм много против електричките по-ред причини.
Но като цяло на тоя етап е добре да се радваме, че можем да шофираме (който го кефи де). Защото макар, че няма да е скоро, по някое време ще забранят на хомо сапиенс изобщо да шофира по обществени пътища.

Но като гледам как покрай тоя ковид нещата отиват на “чао” на нормалния живот като цяло, колите ще са най-малкият проблем. Който карал-карал, който живял-живял. След време, живот и здраве, ще разправяме какъв живот е било по наше време и как всички са ходили голи (без парцал на лицето), защото явно долната част на лицето си е на път да стане интимна зона.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от sorcerer357s » 12 Авг 2020, 14:40

Ако ще си возя генератор и гориво за него по-добре да ми оставят мотора.
А хомо-сапиенса едва ли ще го баннат от управлението. По-скоро компютъра ще го коригира когато пробва да прави глупости та да няма катастрофи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Новото БМВ М5 ще бъде електричка

Мнение от ekalchev » 12 Авг 2020, 15:07

sorcerer357s написа:Едно нещо ме притеснява в електричките - ако закъсаш някъде без нафта можеш да звъннеш на приятел да ти докара една туба. А туба с ток няма как да ти докарат. Аа и още нещо - резервоара се пълни за минута или две и си готов да цепиш мрака. Не ми се виси специално да чакам да се зареди някаква си батерия.

В момента по-реална е опасността да ти гръмне двигателя и да останеш на пътя с новите евро 6 ДВГ отколкото да ти остане батерията без ток на ел. кола. Производителите надуват двигателите до такава степен вече, че двигатели масово се чупят по пътя. Постоянно чувам познати със скъсани вериги и превъртяли лагери на N57 двигателите. Виж драмите с N63 двигателите - какъв кеф е да го караш това, като знаеш, че може всеки един момент да почине. Караш със страх дали ще те остави някъде на пътя и ще ти провали почивката. Аз лично гледам новото 545е, 6 цил. бензин с 286 коня + 110 коня електромотор. Динамика като на 550д само дето двигателя е дефорсиран и се очаква да е по-надежден и ако умре вероятно може на ток да се предвижиш до някъде.
Последна промяна ekalchev на 12 Авг 2020, 15:16, променена общо 1 път

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook