BMW и Apple

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW и Apple

Мнение от grkv » 24 Юни 2020, 10:52

немо написа:Колкото повече неща някой върши ВМЕСТО теб,толкова повече се отпускаш


Къртете мултимедиите, ше си свирим с уста! :lol:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: BMW и Apple

Мнение от zAcK » 24 Юни 2020, 12:58

Всяка екстра, колкото и да ни се струва тъпа понякога, може да помогне и то много. Все пак нямаше да влагат милиони, за да в вграждат в автомобила, ако няма смисъл.
Преди и аз си мислех, че Night Vision-а е яко тъп, докато не станах свидетел на ПТП, при което шофьорът пред мен в 2 часа през нощта не беше размазал пешеходец в банкета на стария Е80, щото го бяха заслепили :confused:
Та например новите Night Vision with Pedestrian Detection съвсем не са измишльотина, както си мислят повечето от нас :dunno: И т.н.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW и Apple

Мнение от grkv » 24 Юни 2020, 13:06

Различните сейфти иновации - да.
Да си отключваш и палиш колата с телефона, вместо да носиш в себе си ключ е измишльотина.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: BMW и Apple

Мнение от zAcK » 24 Юни 2020, 13:26

grkv написа:Различните сейфти иновации - да.
Да си отключваш и палиш колата с телефона, вместо да носиш в себе си ключ е измишльотина.


Имай предвид, че това ще е много по-сигурно и колата ще е по-защитена от кражби. Не съм влизал в технически детайли, но до колкото познавам технологиите, които ще се ползват, вероятно ще е в пъти по-трудно да откраднеш автомобил в бъдеще :bchug: Да не кажа почти невъзможно на собствен ход с неговия хардуер ;)
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BMW и Apple

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2020, 15:52

grkv написа:Различните сейфти иновации - да.
Да си отключваш и палиш колата с телефона, вместо да носиш в себе си ключ е измишльотина.


Една ситуация, която се е случвала на познати, но ще го изиграя в близкото бъдеще.

Паля супер иновативно технологично икономично интелигентно и не знам си какво ( последния да затвори вратата) кола, товаря каяците, колелата и отивам 500км на север на почивка. Далеч от бързината и лудостта на днешния ден. Риболов, почивка... И в един лош момент си изпускам телефона във водата, пада на камъните, пада му батерията, спуква се скрийна ....

Какво правим тогава?
p.s. младоженека да не се обажда

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: BMW и Apple

Мнение от 3186 » 24 Юни 2020, 16:13

Каквото правиш и като си изпуснеш ключа на колата във водата :kuku:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BMW и Apple

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2020, 16:19

3186 написа:Каквото правиш и като си изпуснеш ключа на колата във водата :kuku:


Аз имам втори ключ, който само аз и жената знаем къде е. Нямам проблем да го извадя, стига да не съм затънал в 50см кал

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: BMW и Apple

Мнение от top » 24 Юни 2020, 17:22

Ами ако имате и втори телефон се логвате от него в приложението и е същата работа...


Sent from my iPhone using Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BMW и Apple

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2020, 17:45

Така е! Но аз като природен песимист бих задал въпроса:
Вторият телефон има ли батерия? Апропо, случвало ли ви се е да ви падне батерията? Как ще си отворите колата?
Не на последно място. Какво правим, ако се бъгне нещо? Лафа "рестартирайте рутера" звучи малко нелепо :dunno:

И последен въпрос. С колко телефона ще продават всяка Нова кола?

И още нещо, че се сетих. Купуваш такава кола ма втора употреба нов внос. Колко хора ще имат твоето приложение? Не говоря за контрол в сервиз и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: BMW и Apple

Мнение от немо » 24 Юни 2020, 17:59

3186 написа:Каквото правиш и като си изпуснеш ключа на колата във водата :kuku:

Пъхам една метална пластина в определеното място и съм мобилен :mhihi: :mhihi: :mhihi: с автомобил имам предвид....
От как преди 3 год. реших да изследвам Северозапада си нося 2-ри телефон,от простите,дето се зарежда на седмица най-често :lol: и хартиена карта на БГ :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BMW и Apple

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2020, 18:16

немо написа:
3186 написа:Каквото правиш и като си изпуснеш ключа на колата във водата :kuku:

Пъхам една метална пластина в определеното място и съм мобилен :mhihi: :mhihi: :mhihi: с автомобил имам предвид....
От как преди 3 год. реших да изследвам Северозапада си нося 2-ри телефон,от простите,дето се зарежда на седмица най-често :lol: и хартиена карта на БГ :lol:


Такива като тебе спъват техническия прогрес :OT:

Моят телефон е модел 2013г (от умните е), ама нямам никакви приложения и дори интернет в плана. Имам само един аpp ма бг-телевизия. Понякога гледам в офиса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: BMW и Apple

Мнение от Don_Diego » 24 Юни 2020, 18:41

Прекалено големи надежди се възлагат на тия приложения - всички топ марки имат приложения за техните коли, с всевъзможни функции в тях и идва момента когато трябва да се съгласиш с някакво ново условие в тяхната политика, нямаш нет или имаш слаб сигнал, че да направиш съответното действие, което искат и влизане в приложението - няма, а с него няма и отключване/палене и тн на колата. Всички марки са с модерни ключове и въпреки това все още има ключалки и физически ключ в модерния такъв - явно има защо да продължават да ги слагат :dunno:

Eто какво представлява приложението на Mercedes - сега кажете колко от тия неща могат да се оплескат при липса на добър интернет сигнал :idea:


ПП: Част от функционалностите липсват в този клип, но те са свързани с определени пакети от екстри, които трябва да са монтирани на колата за да ги има в приложението
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: BMW и Apple

Мнение от немо » 24 Юни 2020, 19:25

BMW_POWER написа:Такива като тебе спъват техническия прогрес :OT:


Не знам дали спъвам техн.прогрес :lol: през 2007 бях може би единствен малък частен сервиз в града,който сложи микс-система за водни автобои.Които бяха единствените разрешени за ползване по предназначение след влизането ни в ЕС,обаче после някой сложи някоя запетайка в някоя наредба....и сещай се..... ;)

Не знам дали голяма част от хората си дават сметка до каква степен са зависими от едно малко у-во,наречено "смартфон" и наличието на Интернет ;)

Не знам дали тук съм го писал,но "Терминатор" е пророчески филм ;)

Не знам и много други неща.... :lol:

п.п.Извинявам се на zAcK за разводняването на темата :bchug: Млъквам,сори...
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW и Apple

Мнение от nxn » 24 Юни 2020, 20:34

Съгласен съм с колегата, че може без тази екстра и, че никога няма да я ползвам, но защо да я няма. Един примерен бонус, няма ме в града, ключовете у нас, на близъй приятел му трябва колата. Влизам в приложението и давам достъп на неговият телефон.
Друго, което ми се случва често, като отида в офиса си заключвам всички ключове в сейфа, защото не ми се мъкнат цял ден. Излизам по обяд и се сещам, че ми трябва колата, вместо да се качвям до горе за да взема ключа, просто я отварям с телефона и паля.
Сигурно има и още други неща, за които не се сещам. Също така да не забравяме, че е напълно възможно това отключване да работи без Интернет.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BMW и Apple

Мнение от BMW_POWER » 25 Юни 2020, 0:29

немо написа:Не знам дали голяма част от хората си дават сметка до каква степен са зависими от едно малко у-во,наречено "смартфон" и наличието на Интернет


Ние не сманим, а обсъждаме. Аз нямам против технологиите да помагат. Аз съм против, технологиите да ме ръководят и контролират. Сакън, ако Биг Брадър не знае, кога и къде съм направил нещо. Казах ти, телефонът ми няма нет и го ползвам единствено като такъв. Веднъж в месеца да си пусна ТВ в офиса с уай фая, докато чакам нещо. Пуснах в Гугъл функцията "Къде е моя телефон" и той ми го заби до метър. Мамка му, как го знаят? Майната им на разни екстри тип пазаруване, подсещане и повече простотии. Телефона ми командва дома, колата, банката, магазина. Какво пропускам? И утре като се бъгне, как ще си влезеш в колата? Гласови команди, една студена бира и си аут. Аз съм против всички тези изгъзици и никога не бих си качил нещо подобно. Направих грешка миналата година и свалух приложението на UBER на служебния. Един ден някакъв ми звъни: "Таксито е пред вас. Какво такси? Това, което поръчахте"... Телефонът ми е набрал четири цифров код и е натиснал ЕНТЕР, за да отвори. После е отворил приложението и ми е поръчал такси. Е ай сиктир бе, как стана, докато ми е в джоба??? Та ме и чарджиха малко по-малко от $10 за фалшиво повикване. НИЩО в телефона, камо ли и колата :nono:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook