Временни табели с регистрационен номер на лица - търговци

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Временни табели с регистрационен номер на лица - търговци

Мнение от mark_933 » 28 Окт 2019, 19:43

Здравейте колеги
Интерсува ме цената за изваждането на конкретните номера? Прочетох доста по темата, но не намерих това което ме интересува:
https://www.mvr.bg/opp/%D0%B0%D0%B4%D0% ... 1%86%D0%B8
https://www.shofior.com/general-informa ... tracia-mps
Според тарифа №4 цената им е 650 лева, но лятото като си взимах кола, шефа на автокъщата ми каза че са 2000 лева.
ПС: Знам какви са изиксванията за изваждането им!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Временни табели с регистрационен номер на лица - търговц

Мнение от m.dimitrov1992 » 28 Окт 2019, 20:07

Преди 2 години струваха 1200лв тези номера. Но с инфлацията от тогава и миналогодишното вдигане на гражданската отговорност нищо чудно и да са ги вдигнали на 2хил лв :mhihi: 650лв никакьв шанс, такава сума няма :mhihi: :mhihi:
п.п: С такива номера сьм прибирал коли от Италия :mhihi: Глобата е 3 хил Е :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Временни табели с регистрационен номер на лица - търговц

Мнение от mark_933 » 28 Окт 2019, 20:14

m.dimitrov1992 написа:Преди 2 години струваха 1200лв тези номера. Но с инфлацията от тогава и миналогодишното вдигане на гражданската отговорност нищо чудно и да са ги вдигнали на 2хил лв :mhihi: 650лв никакьв шанс, такава сума няма :mhihi: :mhihi:


Благодаря ви за отговора. Според мен няма причина да ме е излъгал, но все пак да попитам някой по-компетентен. :dunno: На мен ми трябват само за прекарване от един град в друг и за прекарване на мпс до КАТ. :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Временни табели с регистрационен номер на лица - търговц

Мнение от m.dimitrov1992 » 29 Окт 2019, 7:58

mark_933 написа:
m.dimitrov1992 написа:Преди 2 години струваха 1200лв тези номера. Но с инфлацията от тогава и миналогодишното вдигане на гражданската отговорност нищо чудно и да са ги вдигнали на 2хил лв :mhihi: 650лв никакьв шанс, такава сума няма :mhihi: :mhihi:


Благодаря ви за отговора. Според мен няма причина да ме е излъгал, но все пак да попитам някой по-компетентен. :dunno: На мен ми трябват само за прекарване от един град в друг и за прекарване на мпс до КАТ. :angel:

Идеята на тези номера е на територията на БГ да могат да се изкарват за каране автомобили нов внос, било то за тест драйв или нещо друго. Абсолютно никакьв проблем да откараш до друг град с тях кола! Това им е приложението!
Толкова са скъпи защото с тях можеш да караш неопределен брой автомобили за 1 година и в тях влиза и гражданска отговорност и преглед. Вървят комплект с дневник и пътна книжка. Като второто винаги се носи в колата ако те спрат за проверка. И на 2те се нанася една и съща информация. Имена на водача, шаси на автомобила, цвят на автомобила, час на излизане и основание за излизане и при връщане час на прибиране.
Но за такива номера мисля че трябва да си в съюза на търговците на автомобили. Но не съм на 100% сигурен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Временни табели с регистрационен номер на лица - търговц

Мнение от mark_933 » 29 Окт 2019, 14:41

m.dimitrov1992 написа:
mark_933 написа:
m.dimitrov1992 написа:Преди 2 години струваха 1200лв тези номера. Но с инфлацията от тогава и миналогодишното вдигане на гражданската отговорност нищо чудно и да са ги вдигнали на 2хил лв :mhihi: 650лв никакьв шанс, такава сума няма :mhihi: :mhihi:


Благодаря ви за отговора. Според мен няма причина да ме е излъгал, но все пак да попитам някой по-компетентен. :dunno: На мен ми трябват само за прекарване от един град в друг и за прекарване на мпс до КАТ. :angel:

Идеята на тези номера е на територията на БГ да могат да се изкарват за каране автомобили нов внос, било то за тест драйв или нещо друго. Абсолютно никакьв проблем да откараш до друг град с тях кола! Това им е приложението!
Толкова са скъпи защото с тях можеш да караш неопределен брой автомобили за 1 година и в тях влиза и гражданска отговорност и преглед. Вървят комплект с дневник и пътна книжка. Като второто винаги се носи в колата ако те спрат за проверка. И на 2те се нанася една и съща информация. Имена на водача, шаси на автомобила, цвят на автомобила, час на излизане и основание за излизане и при връщане час на прибиране.
Но за такива номера мисля че трябва да си в съюза на търговците на автомобили. Но не съм на 100% сигурен


Доста са условията за получаването им. Като документ, доказващ, че лицето, заявител на временни табели, е вносител/производител на автомобили от дадената(ите) марка(и) за Република България. Отделно трябва да имам и регистриран търговски обект. Идеята ми беше да ги изкарам като частно лице, но с тези условия просто няма как да стане. Трябва или да имаш автокъща или са се заниваш с продажба на коли (не като хоби).

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook