Alpina няма да пипа моделите с предно

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от Zubcho » 04 Окт 2019, 14:06

Jorixa написа:
kikko написа:Много хора им писна да си плащат за БМВ,а да получават техника като във Голф,Пежо и Октавиа(малолитражни двигатели,предно предаване и смотани материали). Според мен този процес на обезличаване на марката няма да е необратим. Защо мислиш все по-бюджетни марки се реализарат добре на пазара? Отговора е ,че все по-малко са балъците да плащат само заради емблемата. Винаги съм харесвал БМВ заради добрата техника и добрите инженерни решения,но в малко от съвременните им модели ги виждам.
Еми именно. За кво да дам 120 бона за Х3 дет дори Андроид ауто няма, като за 40 по малко мога да си взема шкода кодиак с квито екстри може да се сети въображението ти? Аз лично бих, щото Шкода не бих карал, ама 90% от хората не биха се замислили дори. Има ли някво значение дали е с предна или задна платформа, при положение че така и така е 4х4, тежи 2 тона и е SUV?
Колкото и да съм фен на БМВ, няма как да си кривим душата че се плащат луди пари отгоре, само заради емблемата, ама това няма как да продължи още много дълго.

Същото при мерцедес, а пък за Ауди да не говорим, то си е буквално шкода ма с цена по 2.
Ако андроид ауто ти е критерии за избор на кола, то това може да получиш с всеки автомобил с поръчка от AliExpress.

Явно хората ги кефи да виждат екстри от типа андроид на екрана и шарени иконки, вместо подобрена шумоизолация примерно.

А да си купиш автомобил с Х и по-голям просвет, за да го караш по шосето, също ми се струва глупаво, но хората си се кефят на нелогични неща.

Ей го, след като сипах едни добри пари в моята кола, реших да я сменя и да взема бус, защото не ми стига мястото. Познати ме питат, защо ти е бус, вземи си Х5, ми не ми трябва, защото няма да ми даде повечето място, от което се нуждая. Искам да мога возя 6 човека, а е61 това не може да ми го даде.

И ще се разделим с колата, въпреки, че ми харесва и съм ремонтирал доста неща превантивно.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от BMW_POWER » 04 Окт 2019, 19:21

Zubcho написа:А да си купиш автомобил с Х и по-голям просвет, за да го караш по шосето, също ми се струва глупаво, но хората си се кефят на нелогични неща.


Колега, когато за 24 часа се изсипят над 50см сняг, друга песен ще запееш. Женицата паркира колата и се качва на метрото. Вечерта снегът е до фаровете и хората си помагат един на друг с разриването. Зимните гуми не помагат. Два пъти съм ходил да я разривам и повече кола няма да купя. SUV и това е. Само с предно, но е високо и със силните гуми е ок. Виждам всяка зима х-драйва как ляга по корем и пуска аварийките

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от Zubcho » 04 Окт 2019, 19:41

BMW_POWER написа:
Zubcho написа:А да си купиш автомобил с Х и по-голям просвет, за да го караш по шосето, също ми се струва глупаво, но хората си се кефят на нелогични неща.


Колега, когато за 24 часа се изсипят над 50см сняг, друга песен ще запееш. Женицата паркира колата и се качва на метрото. Вечерта снегът е до фаровете и хората си помагат един на друг с разриването. Зимните гуми не помагат. Два пъти съм ходил да я разривам и повече кола няма да купя. SUV и това е. Само с предно, но е високо и със силните гуми е ок. Виждам всяка зима х-драйва как ляга по корем и пуска аварийките
Пак някакъв частен случай от Канада :) Като искаш да не ляга по корем, взимаш нещо сериозно, слагаш рошави гуми и забравяш.

А като чуя предно и какви невероятни ползи има зимата и се обривам на задника, честно.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от BMW_POWER » 05 Окт 2019, 1:16

Тук този случай не е частен в продължение на шест месеца.

https://globalnews.ca/news/5968558/calg ... ll-record/

Въпросът е във високата кола, не в предно, задно или 4х4.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от Zubcho » 05 Окт 2019, 7:13

BMW_POWER написа:Тук този случай не е частен в продължение на шест месеца.

https://globalnews.ca/news/5968558/calg ... ll-record/

Въпросът е във високата кола, не в предно, задно или 4х4.
Х3 няма нищо общо с висока кола. Поне по мои наблюдения.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от BMW_POWER » 05 Окт 2019, 17:32

Zubcho написа:
BMW_POWER написа:Тук този случай не е частен в продължение на шест месеца.

https://globalnews.ca/news/5968558/calg ... ll-record/

Въпросът е във високата кола, не в предно, задно или 4х4.
Х3 няма нищо общо с висока кола. Поне по мои наблюдения.


Така е! Но няма и нищо общо с обикновена кола ;) Това е по мои ежезимни наблюдения ;)

Предно - задно, това са глупави спорове. За всеки некадърник това не е от значение. За мен лично при покупка на нова кола са важни:
- SUV задължително
- цена
- гаранция
- атмосферка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от Jorixa » 07 Окт 2019, 10:00

Zubcho написа:
BMW_POWER написа:Тук този случай не е частен в продължение на шест месеца.

https://globalnews.ca/news/5968558/calg ... ll-record/

Въпросът е във високата кола, не в предно, задно или 4х4.
Х3 няма нищо общо с висока кола. Поне по мои наблюдения.
Абе разликата като цифри може да е незначителна спрямо седаните, ама повярвай ми усеща се доста в снега/дупките/бордюрите. А в България тия неща ги имаме доста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от drago_pavlov » 03 Ное 2019, 13:59

Jorixa написа:За кво да дам 120 бона за Х3 дет дори Андроид ауто няма, като за 40 по малко мога да си взема шкода кодиак с квито екстри може да се сети въображението ти?

Явно имаш много лоша представа за въображението му...
Половината екстри, които можеш да имаш в едно бмв, дори не се предлагат при шкода, било то кодиак, октавия, супърб или която и да е...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Alpina няма да пипа моделите с предно

Мнение от Jorixa » 04 Ное 2019, 14:59

drago_pavlov написа:
Jorixa написа:За кво да дам 120 бона за Х3 дет дори Андроид ауто няма, като за 40 по малко мога да си взема шкода кодиак с квито екстри може да се сети въображението ти?

Половината екстри, които можеш да имаш в едно бмв, дори не се предлагат при шкода, било то кодиак, октавия, супърб или която и да е...
Като например ? Не говорим за 7ма серия, ами Х3 примерно.

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook