Едно питане за ZF 5HP19 и 5HP24

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 21.12.2006
Местоположение: София

Едно питане за ZF 5HP19 и 5HP24

Мнение от ruskin » 13 Сеп 2019, 21:58

Не знам дали е точно за този форум въпроса, ако модераторите преценят, че трябва да се премести - да местят.

Въпроса е - случайно някой да знае, дали камбаната от 5HP19 може да се сложи на 5HP24. Визуално по снимки би трябвало да няма драма ама все пак.
Интересува ме, защото ми трябва за свап на РР с М57 мотор, имам 5HP24 oт Range Rover, но там тя се слага само на М62 мотора и камбаната е друга, а кутия от 730D E38 (единственния М57 с тази кутия) не мога да намеря, но за сметка на това, 5HP19 стои на коли с М54 мотор и има същото закрепване като 5HP24 към М57 мотор. Питам, че не ми се дават 400лв за кутия дето няма да ми свърши никаква работа, че камбана отделно не намерих никъде от Е38 с М57 мотор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: Едно питане за ZF 5HP19 и 5HP24

Мнение от ReDFiRe » 13 Сеп 2019, 22:22

Кфай тая "камбана" тука не сме църква. Хидроусилвателя(торка) ли имаш в предвид ?!?!? Влез в сайта на automaticchoise и виж едната кутия виж и другата.

П.п. ся се правя на врачка да разбера кфо се опитва да каже колегата !

П.П.П Редактирай го малко тоя пост че поне да е смислено разбираем , например "Става ли хидротрансформатора от едни кфо си на Еди кфо си " ти една гаща с плява исписа почти не разбрах какво искаш да кажеш ! Успех с кутията !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 21.12.2006
Местоположение: София

Re: Едно питане за ZF 5HP19 и 5HP24

Мнение от ruskin » 14 Сеп 2019, 5:48

ReDFiRe написа:Кфай тая "камбана" тука не сме църква. Хидроусилвателя(торка) ли имаш в предвид ?!?!? Влез в сайта на automaticchoise и виж едната кутия виж и другата.

П.п. ся се правя на врачка да разбера кфо се опитва да каже колегата !

П.П.П Редактирай го малко тоя пост че поне да е смислено разбираем , например "Става ли хидротрансформатора от едни кфо си на Еди кфо си " ти една гаща с плява исписа почти не разбрах какво искаш да кажеш ! Успех с кутията !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk


Камбаната е онази част от кутията която се крепи към двигателя и в която седи хидротрансформатора. Моя грешка и браузинг от телефона, HP19 не й се сваля камбаната.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Едно питане за ZF 5HP19 и 5HP24

Мнение от ivoo » 15 Сеп 2019, 8:36

[quote="ReDFiRe"]itКфай тая "камбана" тука не сме църква. Хидроусилвателя(торка) ли имаш в предвид ?!?!? Влез в сайта на automaticchoise и виж едната кутия виж и другата.

П.п. сясе правя на врачка да разбера кфо се опитва да каже колегата !

П.П.П Редактирай го малко тоя пост че поне да е смислено разбираем , например "Става ли хидротрансформатора от едни кфо си на Еди кфо си " ти една гаща с плява исписа почти не разбрах какво искаш да кажеш ! Успех с кутията !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk[
:kuku: :banghead:

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook