Обучение на Homelink с гаражна врата

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от TheFreeRider » 28 Фев 2020, 23:03

Вероятно става въпрос за дистанционно/врата с фиксиран код. БМВ огледалата също работят и с фиксирани кодове, като обучението се извършва само със стандартното дистанционно без интеракция с приемника на вратата. Не би било проблем да се запише и от разстояние.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от ID A » 29 Фев 2020, 1:40

Когато си купувах Хьорман вратата бях питал и ми казаха, че с БиСекюър дистанционно е невъзможно копиране на кодове, дори и за Хоумлинк. Можело в зависимост от мотора да се пусне жица за управление от вътрешен ключ и вместо него да се сложи приемник с който да работи Хоумлинк. Което е безмислено упражнение според мен, да имате два вида дистанционни.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от marto74bg » 29 Фев 2020, 10:15

При мен също не работи Хоумлинка с Hormann BiSecur. Как ли не опитвах да ги сдвоя, но не става. От друга страна с по-старата ми врата Hormann, която е без BiSecur сдвояването става от раз. Та ако някой весе пак е успял да подкара Хоумлинка с BiSecur по някакъв начин, моля да сподели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от stony1 » 29 Фев 2020, 12:28

Nickelback написа:
stony1 написа:Kак да не са важни стандартите?! Нали точно те оптрделят честотите, разрешени за ползване от гражданите в различните региони на света!
А покрай краденето на сигнал, освен носещата честота има и едни други сигнали, които ако не ги знеа човек, колкото и да записва честотата, на която излъчва предавателя всичко ще е безмислено.
Не напразно във видеото, качено по-горе е показано как първо се обучава хоум линка на носещата честот, а след това се синхронизира кода между приемника и предавателя.

Мисля, че се хабиш излишно :ok: Човекът е гледал клипче, все пак!
:mhihi:


Ops, пропуснал съм този момент с клипчето :mhihi:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от 4iko » 29 Фев 2020, 17:56

stony1 написа:
Nickelback написа:
stony1 написа:Kак да не са важни стандартите?! Нали точно те оптрделят честотите, разрешени за ползване от гражданите в различните региони на света!
А покрай краденето на сигнал, освен носещата честота има и едни други сигнали, които ако не ги знеа човек, колкото и да записва честотата, на която излъчва предавателя всичко ще е безмислено.
Не напразно във видеото, качено по-горе е показано как първо се обучава хоум линка на носещата честот, а след това се синхронизира кода между приемника и предавателя.

Мисля, че се хабиш излишно :ok: Човекът е гледал клипче, все пак!
:mhihi:


Ops, пропуснал съм този момент с клипчето :mhihi:



Забавни както обикновено... Що ли още се занимавам :dunno:

https://www.youtube.com/watch?v=1RipwqJG50c

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Nickelback » 29 Фев 2020, 19:05

4iko написа:
stony1 написа:
Nickelback написа:
stony1 написа:Kак да не са важни стандартите?! Нали точно те оптрделят честотите, разрешени за ползване от гражданите в различните региони на света!
А покрай краденето на сигнал, освен носещата честота има и едни други сигнали, които ако не ги знеа човек, колкото и да записва честотата, на която излъчва предавателя всичко ще е безмислено.
Не напразно във видеото, качено по-горе е показано как първо се обучава хоум линка на носещата честот, а след това се синхронизира кода между приемника и предавателя.

Мисля, че се хабиш излишно :ok: Човекът е гледал клипче, все пак!
:mhihi:


Ops, пропуснал съм този момент с клипчето :mhihi:



Забавни както обикновено... Що ли още се занимавам :dunno:

https://www.youtube.com/watch?v=1RipwqJG50c


4iko написа:
stony1 написа:...


Частите и стандартите не са от значение. Важното е "приемника" и "излъчвателя" да работят на еднаква честота . Наскоро гледах едно видео за крадене на сигнал точно по тази тема :D Пича беше записал вълните и си беше направил собствено дистанционно, с което да отваря гаражна врата/кола.

кУланга, виждалE сме HackRF и даже сме го и пипалЕ, и работилЕ с него :yes: А ти понеже наскоро си гледАл видео само може да ти се поклониме :bowdown:
Та да, не знам що се занимаваш като човека ти казва, че едната носеща не е единственото, което има значение, но ти пожелавам и ти някой ден да "запишеш вълните", вЪлната или там каквото му казват 'ората :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от hell's angel » 29 Фев 2020, 21:24

Не че ме вълнува особено, ама китайците не са ли пусналЕ нЕкой репитър/бридж, за по 5-так, та да им се връзват нормалните 'ора с ресивърите ?
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от 4iko » 02 Мар 2020, 2:09

Много ме кефи как "знаете всичко", но никой не помага. Още повече се наслаждавам на ваденето на думи от контекст или неразбирането на кратък текст.

За homelink-a има една тяхна джаджа, която свързва нова версия със стара версия. Т.е. compatibility issue. Тази джаджа свързва стара версия (която предполагаемо има в старите коли) с новата версия (която предполагаемо е в новия homelink). Причината е в софтуера, а не в хардуера. Т.е. просто "китайски части" не е рентабилно. Както и е логично на етикета на Х продукт да пише няколко различни честоти - чипа е еднакъв, софтуера (coding-a) не.

Проблема остава в софтуера и затова краткото "приемник и излъчвател", не задоволява разбирането Ви за техническото естество на написаното от мен. Но трябва да го напиша толкова подробно. И най-вероятно пак ще има за какво да се хванете. Нормално :mhihi:

"честотите, разрешени за ползване от гражданите в различните региони на света" - реално няма такива! В Америка се ползват и 433mhz и 318mhz, но второто е по-разпространено. В Европа има стандарт посочен с директива, който е насочен към производителите. Не към потребителите!


Краденето на сигнал и т.н. - ако толкова няма практическо решение с готови продукти на пазара е вариант за решение на проблема. Но кой да мисли и да се тормози по темата. По-яко е да се заяждаме :censored: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Nickelback » 02 Мар 2020, 11:09

4iko написа:...

По-яко е да се заяждаме :censored: :bchug:


Мне :dunno: По-яко е да провокираме изчерпателност по проблема и ей го на получи се май :yes: Доста по-ценно е така подробно написано обяснение, от това да реферираме произволни "хакерски" клипчета в нета нямащи отношение към проблема, както и да говорим "по принцип" с два реда общи приказки :yes: Просто знам аз как обяснявам на хората, @stony1 - също, и смятам че имаше място за повече изчерпателност в твоето изложение :yes:

4iko написа:Но кой да мисли и да се тормози по темата...

Темата мен не ме вълнува грам най-малкото защото сме 21-ви век и никога няма да ползвам нещо подобно на Homelink :) Идеята ми беше да си доразвиеш тезата, така че да стане достъпна за повече хора ;) :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от ID A » 02 Мар 2020, 12:29

Това е списък с какво е съвместим хоумлинк и от коя версия.

https://homelink.com/assets/downloads/homelink_ukenglish.pdf

Ако производител на мотор/дистанционно не са вътре или хоумлинка ви не поддържа съответната честота, няма да се свържете. За Хьорман, не е посочен БиСекюър. Там дистанционното е HS5..BS.

@Nickelback, не знам дали знаеш, но Тесла Модел 3 е без ключ. Идва си с карта. Съответно доста собственици ползват само телефона си. Наскоро беше станало нещо със сървъра и тези, които са си носили картите са си отключили колите и кой от къде е. А тези с телефона и облака са ги обикаляли, като гладно куче месарница. Кой разбрал, разбрал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Nickelback » 02 Мар 2020, 12:45

ID A написа:@Nickelback, не знам дали знаеш, но Тесла Модел 3 е без ключ. Идва си с карта. Съответно доста собственици ползват само телефона си. Наскоро беше станало нещо със сървъра и тези, които са си носили картите са си отключили колите и кой от къде е. А тези с телефона и облака са ги обикаляли, като гладно куче месарница. Кой разбрал, разбрал.

Не знам и не ме вълнува, както написах. "Сървъра" си e при мен обикновено и не "пада" :mhihi: :winky: А си имам и алтернативни канали винаги :winky:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от stony1 » 03 Мар 2020, 23:46

4iko написа:Много ме кефи как "знаете всичко", но никой не помага. Още повече се наслаждавам на ваденето на думи от контекст или неразбирането на кратък текст.

За homelink-a има една тяхна джаджа, която свързва нова версия със стара версия. Т.е. compatibility issue. Тази джаджа свързва стара версия (която предполагаемо има в старите коли) с новата версия (която предполагаемо е в новия homelink). Причината е в софтуера, а не в хардуера. Т.е. просто "китайски части" не е рентабилно. Както и е логично на етикета на Х продукт да пише няколко различни честоти - чипа е еднакъв, софтуера (coding-a) не.

Проблема остава в софтуера и затова краткото "приемник и излъчвател", не задоволява разбирането Ви за техническото естество на написаното от мен. Но трябва да го напиша толкова подробно. И най-вероятно пак ще има за какво да се хванете. Нормално :mhihi:

"честотите, разрешени за ползване от гражданите в различните региони на света" - реално няма такива! В Америка се ползват и 433mhz и 318mhz, но второто е по-разпространено. В Европа има стандарт посочен с директива, който е насочен към производителите. Не към потребителите!


Краденето на сигнал и т.н. - ако толкова няма практическо решение с готови продукти на пазара е вариант за решение на проблема. Но кой да мисли и да се тормози по темата. По-яко е да се заяждаме :censored: :bchug:


Мислях да се включа с подробно описание като приключа с тестовете на двата хоум ликна, които имам, но онази част от поста, чийто цвят промених в червено ме подразниха не само с безхаберие, а и с мързела на коментиращия да се образова по отношение на разпределението на честотите, определени за използване от различните държавни организации, любителските организации, радиата и не на последно място - честотата/честотите разрешени за използване при всякакви дистанционни за играчки, гаражни врати, аларми, бариери, любителски дронове и всякакви измишльотини, задоволяващи прищявките на гражданите. Казано иначе, в БГ има "НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА РАДИОЧЕСТОТНИЯ СПЕКТЪР НА РАДИОЧЕСТОТИ И РАДИОЧЕСТОТНИ ЛЕНТИ ЗА ГРАЖДАНСКИ НУЖДИ, ЗА НУЖДИТЕ НА НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ И ОТБРАНАТА, КАКТО И ЗА СЪВМЕСТНО ПОЛЗВАНЕ МЕЖДУ ТЯХ". При последната актуализация на този план, името му беше съкратено само на "НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА РАДИОЧЕСТОТНИЯ СПЕКТЪР".
Относно директивата на Европа, написана за производителите, по-голяма измишльотина не бях чувал. Няма такава директива, но това не е толкова важно.
433MHz е UHF band в 70-сантимитровия диапазаон (license free) , разпределен за любителското радио. Тази честота е предоставена за използване от гражданите.
Та знам и още някои нещица, но се чудя дали са ги напиша и да помогна или да си замълча :dunno:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от hell's angel » 05 Мар 2020, 13:55

stony1 написа:433MHz е UHF band в 70-сантимитровия диапазаон (license free) , разпределен за любителското радио. Тази честота е предоставена за използване от гражданите.
Та знам и още някои нещица, но се чудя дали са ги напиша и да помогна или да си замълча :dunno:


Ами допиши ги, щото е важно. :mhihi: Иначе, без тези подробности, 430-440MHz си е чисто радиолюбителска лента и нямаш никаква работа там, особено пък без лиценз :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от kiko™ » 20 Мар 2020, 14:47

Здравейте, колеги,

преди време и аз се мъчих да си подкарам дистанционното в огледалото с врата на Hoermann но безуспешно. Вместо да си съчинявам причини като някои от колегите в тази тема, писах до нашето представителството на Hoermann и ето какво ми бяха отговорили:

Двигателите от серия 3 са оборудвани с радио техника от новото поколение BiSecure която за съжаление не е съвместима с цитираната от Вас система в автомобила.
Ако все пак желаете да управлявате вратата от вграденото в колата дистанционно, може да си закупите външен приемник от старите ни модели 868 MHz 40-битов код който е съвместим със системата.
Двигателя има вход за външен приемник, така че без проблем може да се свърже.
Цената за 1-канален приемник е около 150 лв./бр. с ДДС.


Намерих си въпросния приемник (по-скоро се води външна антена), но така и неуспях да го инсталирам понеже се оказа, че за да подкара вратата и паркоорганичитела пред гаража ми с едно дистанционни, строителят вече е сложил друга външна антена :confused:

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от marto74bg » 23 Мар 2020, 19:09

kiko™ написа:Здравейте, колеги,

преди време и аз се мъчих да си подкарам дистанционното в огледалото с врата на Hoermann но безуспешно. Вместо да си съчинявам причини като някои от колегите в тази тема, писах до нашето представителството на Hoermann и ето какво ми бяха отговорили:

Двигателите от серия 3 са оборудвани с радио техника от новото поколение BiSecure която за съжаление не е съвместима с цитираната от Вас система в автомобила.
Ако все пак желаете да управлявате вратата от вграденото в колата дистанционно, може да си закупите външен приемник от старите ни модели 868 MHz 40-битов код който е съвместим със системата.
Двигателя има вход за външен приемник, така че без проблем може да се свърже.
Цената за 1-канален приемник е около 150 лв./бр. с ДДС.


Намерих си въпросния приемник (по-скоро се води външна антена), но така и неуспях да го инсталирам понеже се оказа, че за да подкара вратата и паркоорганичитела пред гаража ми с едно дистанционни, строителят вече е сложил друга външна антена :confused:

Колега, kiko™ аз ти получих съобщението, но аз не мога да ти изпратя... Съобщението стои в "Изходящи" и поради някаква причина не може да се изпрати...
Имам питане относно този външен приемник за Hoermann, който си взел. Аз също имам проблем с BiSecure и Homelink. На старата ми гаражна врата Hoermann, Хоумлинка се свързва без проблеми, но на порталната, която е с BiSecure не може. Ако може дай линк към устройството което си взел за да работи BiSecure с Homelink.
Благодаря предварително!

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook