Обучение на Homelink с гаражна врата

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Dextuar » 06 Сеп 2019, 13:22

Здравейте колеги,

мъча се от известно време да обуча бутоните под огледалото да работят с гаражната врата, но за момента без успех. Изчетох почти всички чуждестранни теми, но въпреки всичко греда. Като цяло процедурата е супер лесна, стига огледалото да успее да хване сигнала.

1. Задържате 1 и 3 бутон за около 30сек , за да се изтрият старите записи
2. Избирате си бутон и едновременно натискате дистанционното на вратата, което ползвате и избрания бутон на огледалото, докато диодът на огледалото започне да премигва бързо
3. Ако вратата ви е със скачащ код, а тя най-вероятно е, отивате при мотора, натискате бутона за обучение на ново дистанционно и в рамките на няколко секунди натискате 2 пъти бутона на огледалото.

Това е теорията. Има и много клипчета, които демонстрират процеса.



Да обаче при мен и много други на 2-ра стъпка нищо не се случва и "огледалото" не засича дистанционното.

Някой да се е борил с това и да е стигнал до успех в крайна сметка?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от TheFreeRider » 06 Сеп 2019, 13:35

Като за начало виж по номера на огледалото на каква честота работи. Щатските и канадски огледала например със сигурност не стават за масовите европейски врати.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Dextuar » 06 Сеп 2019, 15:38

В Реалоем, ако правилно разбирам, излизат 3 вида - такова на 868MHz, 434MHz и такова на 315MHz. На дистанционното ми пише 434MHz и явно трябва и огледалото да е такова.

За съжаление по номера на огледалото не се ориентирам какво е, защото номерът не излиза в реалоем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от TheFreeRider » 06 Сеп 2019, 17:02

Огледалото изглежда да е от щатска Е39 - https://www.realoem.com/bmw/enUS/partxr ... series=E39

Но не виждам да пише честотата. Имам бегъл спомен, че там бяха на 868мхц, но потърси още малко, трябва да пише някъде из мрежата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Dextuar » 06 Сеп 2019, 18:12

Доколкото разбирам, трябва да търся нещо такова: https://www.realoem.com/bmw/enUS/partxref?q=51169134427

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от 4iko » 06 Сеп 2019, 20:19

На 315MHz е американското. Предполагам, че може да се смени чипа в самото огледало. Ако ти се занимава и си намериш някое счупено/подобно.

51167153451 - този номер открих като вариант за цяло, здраво и работещо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Deyan Velev » 08 Сеп 2019, 19:52

Някакво развитие по темата ? Аз имам отделен хоумлинк от е39/е46 , но отново е щатски , а искам да го преработя за нашите врати ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Dextuar » 09 Сеп 2019, 16:00

Ще търся директно европейско такова огледало на 434MHz. Ако намеря и стане, ще споделя резултати :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от 4iko » 09 Сеп 2019, 22:33

Deyan Velev написа:Някакво развитие по темата ? Аз имам отделен хоумлинк от е39/е46 , но отново е щатски , а искам да го преработя за нашите врати ...



Преработването е невъзможно. Трябва и двете да работят на една честота. Дори да си ненормален с поялника и ел. компонентите, пак няма гаранция. Твърде вероятно е кодировката да е различна. А да си смениш вратата с американска... :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от TheFreeRider » 10 Сеп 2019, 9:41

Аз съм с това https://www.realoem.com/bmw/enUS/partxref?q=51169134447 и работи супер с моята врата, която е на 10-12 години и работи на 433мхц.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от TheFreeRider » 27 Фев 2020, 20:42

Продадох колата и ми остана огледалото с номера от предишния пост. Ако някой си търси все още може да ми пише лс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от stony1 » 28 Фев 2020, 11:43

Това с хоум линка е доста тегаво.
Според данните от БМВ би трябвало да има два стандарта за носещата честота, на излъчвателя. Едната за Европа, а другата за Щатите. Аз обаче имам хоум линк, свален от европейско БМВ, на който има поставен етикет за стандартите, които покрива. Доста изненадващо е, че според производителя, хоум ликът става за Европа, Обединеното кралство и САЩ.
Та в тази връзка се рових доста, от къде може да идва проблема с обучаването му да работи с гаражните врати в БГ и с ужас установих, че основният проблем идва от фирмите, които предлагат и монтират тези врати. Оказва се, че в голяма част от случаите, електрониката на автоматичните бариери и врати не отговаря на Европейските стандарти, защото е евтинк Китайски вариант, купен за жълти стотинки и осигуряващ добра печалба на родните фирми. Единственият тест, които предстои да направя е на гаражнта врата, която инсталираха от Хьорман, те поне я монтираха с електрониката, която предлага фирмата производител и се надявам нещата да се получат.
Имам възможност да пробвам с хоум линк, вграден в огледалото ми за обратно виждане, както и в този, които е самостоятелен модул на тавана на другото ми БМВ.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от 4iko » 28 Фев 2020, 21:18

stony1 написа:...



Частите и стандартите не са от значение. Важното е "приемника" и "излъчвателя" да работят на еднаква честота. Наскоро гледах едно видео за крадене на сигнал точно по тази тема :D Пича беше записал вълните и си беше направил собствено дистанционно, с което да отваря гаражна врата/кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от stony1 » 28 Фев 2020, 21:38

4iko написа:
stony1 написа:...



Частите и стандартите не са от значение. Важното е "приемника" и "излъчвателя" да работят на еднаква честота. Наскоро гледах едно видео за крадене на сигнал точно по тази тема :D Пича беше записал вълните и си беше направил собствено дистанционно, с което да отваря гаражна врата/кола.


Kак да не са важни стандартите?! Нали точно те оптрделят честотите, разрешени за ползване от гражданите в различните региони на света!
А покрай краденето на сигнал, освен носещата честота има и едни други сигнали, които ако не ги знеа човек, колкото и да записва честотата, на която излъчва предавателя всичко ще е безмислено.
Не напразно във видеото, качено по-горе е показано как първо се обучава хоум линка на носещата честот, а след това се синхронизира кода между приемника и предавателя.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Обучение на Homelink с гаражна врата

Мнение от Nickelback » 28 Фев 2020, 21:46

stony1 написа:Kак да не са важни стандартите?! Нали точно те оптрделят честотите, разрешени за ползване от гражданите в различните региони на света!
А покрай краденето на сигнал, освен носещата честота има и едни други сигнали, които ако не ги знеа човек, колкото и да записва честотата, на която излъчва предавателя всичко ще е безмислено.
Не напразно във видеото, качено по-горе е показано как първо се обучава хоум линка на носещата честот, а след това се синхронизира кода между приемника и предавателя.

Мисля, че се хабиш излишно :ok: Човекът е гледал клипче, все пак!
:mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook