Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.08.2013
Пол: Мъж

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от okhsot » 08 Мар 2019, 14:25

Ей отначало беше 40 лв, , сега са разбрали, че има хора на зор и са ги вдигнали с 300%. Хитро.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от andy » 12 Мар 2019, 8:19

Айде честито на миналите се.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7341463

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от MrManson » 26 Апр 2020, 17:48

Здравейте колеги,
Нека изтупаме прахта от старата тема.
Та дойде време за плащане на данъци - с оглед на промените за данъците за лек автомобил /колата е Е39, 530d/ реших да си изчисля какъв ще е данъка ми за текущата година. Слагам си аз категория Евро 3 в онлайн калкулатора и излиза 220лв. Викам си ОК, търпи се /за 2019 беше 180лв/. Решавам за всеки случай, преди да се разходя до общината за плащане да проверя и в сайта на НАП. И там изненада - 280лв. След известно време ми светна лампичката, че проблема е точно липсата на еврокатегория в талона ми. Поразрових се в интернет как се процедира в подобна ситуация. Писах до Дару и те с най-голямо задоволство ми отговориха, че осигуряват необходимата хартийка срещу 120лв. Дали някой от вас е запитвал останалите официални представители на марката? Навсякъде ли цената е такава? Не е ли безумие да искат подобна сума за нещо, което в общия случай са ти продали преди N-години време? Чудя се ако пиша директно до БМВ дали ще има някакъв отговор, някой опитвал ли е? Защото нз какъв е смисълът да платя 120лв на Дару, още да речем 20 в КАТ + време и нерви, за да си намаля данъка със 60 лв... безумие :)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от b00st » 30 Апр 2020, 9:08

MrManson написа:Здравейте колеги,
Нека изтупаме прахта от старата тема.
Та дойде време за плащане на данъци - с оглед на промените за данъците за лек автомобил /колата е Е39, 530d/ реших да си изчисля какъв ще е данъка ми за текущата година. Слагам си аз категория Евро 3 в онлайн калкулатора и излиза 220лв. Викам си ОК, търпи се /за 2019 беше 180лв/. Решавам за всеки случай, преди да се разходя до общината за плащане да проверя и в сайта на НАП. И там изненада - 280лв. След известно време ми светна лампичката, че проблема е точно липсата на еврокатегория в талона ми. Поразрових се в интернет как се процедира в подобна ситуация. Писах до Дару и те с най-голямо задоволство ми отговориха, че осигуряват необходимата хартийка срещу 120лв. Дали някой от вас е запитвал останалите официални представители на марката? Навсякъде ли цената е такава? Не е ли безумие да искат подобна сума за нещо, което в общия случай са ти продали преди N-години време? Чудя се ако пиша директно до БМВ дали ще има някакъв отговор, някой опитвал ли е? Защото нз какъв е смисълът да платя 120лв на Дару, още да речем 20 в КАТ + време и нерви, за да си намаля данъка със 60 лв... безумие :)

И в Ауто Бавария и М кар да питаш пак ще ти обявят същата цифра ;)
Отивай директно в КАТ като е вкарвана колата и им кажи да си извадят евро категорията от чуждия талон и да не се правят на дръж ми шапката. Така може да минеш най-тънко, ако стане.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от empar » 03 Май 2020, 11:29

MrManson написа:Чудя се ако пиша директно до БМВ дали ще има някакъв отговор, някой опитвал ли е?


Срещу 0 евро БМВ ти изпращат въпросната хартия, обаче е на немски и в КАТ не важи. Превод и легализация са ти същите 100-120лв. :kuku:

Ако се оплаквате от цените на БМВ представителите само вижте в Бенц форума какви суми се споменават за Силвър Стар.
На колега от работата с W220 му поискаха 235лв. за въпросната хуйня. :bang:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от MrManson » 03 Май 2020, 12:41

Да, Ауто Бавария също потвърдиха 120лв. Проблемът е, че нямам чужд талон - колата я имам от 5 години, но явно и предишният собственик в БГ не е разполагал с такъв.
Простата математика показва, че ако реша да правя това упражнение ще съм на плюс /евентуално/ едва след 3 години. А дотогава - я камилата, я камиларят.

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook