Новата 3-та серия 2019 - G20

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Детайли за колата: 440i

Re: Новата 3-та серия 2019 - G20

Мнение от Dextuar » 23 Дек 2019, 20:50

Защо винаги трябва да се съпоставя 3-ката с 5-цата и винаги второто да се изкарва един вид повече кола от първото?

Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 25 Дек 2019, 16:12

peshehodetz написа:Карах едно 330i миналата седмица за няколко дни понеже на моята имаше електрически проблеми, които ми дърпаха акумулатора и докато ги открият и отстранят по гаранция ми дадоха оборотна кола. Та като цяло не ми хареса, най-вече не знам дали двигателя е доста шумен или изолацията на купето е доста по зле от 5-та серия, но вътре имах чувство че съм в дизел. Като ускорение е ОК почти незабележима разлика спрямо 535i ако не до 100 то поне до 70-80 км/ч. Като управление е супер, но возията ми се видя малко твърдичка. За качеството на материалите от вътре както на някои колеги по горе и на мен също нещо много не ме изкефи, като че ли Мерцедес и Лексус в този клас са една идея по добре.
За цените - някой по горе беше писал 130к лева за 320д - WTF. За тия пари може да се вземе прилична 540i, па макар и с по малко екстри пак е много по кола от тройката, М-пакета на 320д няма да я направи М-ка.

...Аз конфигурирана 540и под 160к не съм виждал? Или 30 000лв и 200кг разлика нямат значение? Аз съм фен и на двете серии и мога спокойно да кажа, че разликата е съществена.
"Всеки БМВ ентусиаст рано или късно си купува немския еквивалент на лада 2106/1500"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.5 млн. км.

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Дек 2019, 19:42

Прав си Ачка, конфигурирана няма, но реално ако ти направят добра отстъпка може и да се класираш. Ако пък прежалиш махането на найлоните и я вземеш на няколко месеца или година, може да стане чудесна цена, говоря за кола на максимум 10-15 хил. км.
Dextuar написа:Защо винаги трябва да се съпоставя 3-ката с 5-цата и винаги второто да се изкарва един вид повече кола от първото?

Ами...такъв е живота. :mhihi: Може би нещата тръгват не от там, че петицата се изкарва винаги по-кола от тройката, ами от манията на някои собственици тройката да се изкара кола колкото петицата. Ако го няма това, то няма да го има и другото. Реално е ясно кое е повече кола и през годините не съм виждал обратното в нито една серия при все, че петицата излиза винаги първа и реално тройката има предимството на по-новия дизайн и в някои случаи на по-нови технологии. Реално обаче хващаша Ф10 и Ф30, затваряш вратат на едното и другото и още от това движение виждаш разликата в колите. За Г поколението още не можем да говорим толкова категорично, но имайки предвид опита, няма как да е по-различно. Все едни и същи приказки може да се чуват като излезе тройката от сорта "вече има достатъчно пространство, вече това, вече онова", ама това вече го е имало и преди, тоест всичко е привидно и с това вече се признава индиректно и неволно как същите приказки преди са се казвали и реално е било поради едни и същи причини. Сега, никой не може да отрече предимствата на тройката, които са в три неща обикновено - теглото, цената и по-новия дизайн, което съвсем не значи по-красивия. Под дизайн имам предвид тези с 4 врати, понеже купетата на тройките е ясно, че попадат вече в съвсем друга категория.
Всеки да си кара каквото реши, тези спорове за излишни защото всичко е въпрос на вкус, но това коя кола какво представлява като цяло не бив ада се отрича или изкривява заради фенщина.
Let me take your hand, guide me, I'll walk slow
But stay right beside me, devil's trying find me, hide me
Hold up, I take that back
Protect me and give me the strength to fight back!

Изображение
In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема viewtopic.php?f=167&t=416181
I feel the need, the need for speed.

ентусиаст
Аватар
Кара: F10 530d xDrive M Sport

Мнение от bai_ILIA » 02 Яну 2020, 15:14

Добри и информативно ревю на 3-ката.

https://youtu.be/fPYho_m142c
https://youtu.be/LTABx4eKUvg?t=154 "Buying the 5 Series that is not an M Sport is a bit like going to a black tie event in just a tuxedo and NOT wearing the black tie" :mhihi:

Предишна

Назад към Основен Форум