BMW Connected Drive

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530д хДрайв ГТ Ф07
Мечтае да кара: Тесла :)
Детайли за колата: семейна колица

BMW Connected Drive

Мнение от vinagisdobro » 30 Ное 2017, 11:48

Привет :),

Сигурно доста от Вас имат опцията ConnectedDrive Services 6AK но не са я ползвали. Ммм защото в България още не е пусната. Но все пак има начин. Ето накратко как става и какво представлява.

Попитах учтиво един служител на БМВ Германия за тази опция как така я имам, а не мога да я ползвам. И той ми потвърди, че за България още не е активирана, но ако искам може да ми е пусни през немския сървис. Само трябваше да дам съгласието си. Май по мейл. Ако реша да се върна в българския сървис просто трябва да им пиша обратно. Супер :)

После се регистрирате на
https://www.bmw-connecteddrive.com/coun ... ction.htmlв

Готово.

Сега, по принцип има смартфон приложение connected drive но за България още липсва и понеже ме мързи да прехвърлям целия AppStore към немския просто съм си pin-нал страничката като иконка и като цъкна директно ми влиза в браузъра и в профила. Ето малко снимки и функционалност.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Можеш да видиш по всяко едно време, къде е колата и кога къде е била.
Можеш да я закл, откл и тнт
И най-вече това което най ми трябваше е, че можеш да си я климатизираш преди да влезнеш в колата. Или както аз съм я нагласил всеки делник преди да тръгна за работа ми е автоматично подготвена независимо от външната температура. Без повече размразяване на прозорците, без повече мръзнене и чакане докато загрее и без повече топлинни вълни лятото. И така 7:15 - 7:20 като тръгвам е готова.

Дано съм бил полезен :)


* Оха много бъгаво се пише в тоя редактор. Нито мога да си сменя езика като хората, нито копи пейст работи :). Апък за качване на снимките drag and drop ....
Последна промяна vinagisdobro на 04 Дек 2017, 13:17, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: BMW Connected Drive

Мнение от Мордехай » 30 Ное 2017, 14:13

Можеш да видиш къде е колата, къде е била и с кого е била?!.. Мисля че ще има голям отлив на клиенти от марката... :D
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: BMW Connected Drive

Мнение от KoolyO » 03 Дек 2017, 8:32

Мордехай написа:Можеш да видиш къде е колата, къде е била и с кого е била?!.. Мисля че ще има голям отлив на клиенти от марката... :D

То това зависи най-вече от жената :mhihi:
Иначе connected drive си е супер опция, ако можеш да си я пуснеш. Ще пробвам тука, ама ми е съмнително...

P.S. А и Слави... Терзиев... Ти може и винаги да си с добро, ама... Внимавай какво се опитваш да качиш където и да е. 'щото с един username и IP адрес много хора могат много лесно да ти хакнат/пробият компютъра... Ако им се занимава де...
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530д хДрайв ГТ Ф07
Мечтае да кара: Тесла :)
Детайли за колата: семейна колица

Re: BMW Connected Drive

Мнение от vinagisdobro » 04 Дек 2017, 13:08

Да, можеш да видиш къде е колата, но не и с кого е била :) нито кой е на пасажерското място, нито гръдна обиколка, талия, ханш. Така че няма грижи :).

А ми че то може. Прав си на 100% приятелю. В днешно време не е решил човек не е направил зулум. Имам бегла представа как става. Нооо това за колата е много много трудно още повече, че в колата имаш опция да откажеш всяква всръзка с тея сървиси и всичко свършва. Иначе най-много да я отключат. Ама така или иначе повечето ни коли стоят отключени през повечето време. До сега никога не сме имали проблеми. ,

<3,
Слави

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 25.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW i3s / BMW e46 320i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: BMW Connected Drive

Мнение от Blue2 » 10 Сеп 2018, 18:26

Привет,

vinagisdobro, къде и какво им писа за да те прехвърлят към немския сървис. Звънях им в централата и вдигаха рамене и някакъв оператор, каза, че не знае за такова нещо. :(

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: BMW Connected Drive

Мнение от Ppetkow » 25 Ное 2019, 13:48

На мен ми иска код за сигурност в интернет сайта, който код е пратен към колата и да го намеря в папката със съобщения. Никакъв код не ми излиза там. Някакви идея?

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook