Цялостно боядисване със или без изпичане

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 525D 163hp 2001г.

Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от DekeR » 08 Фев 2016, 22:49

Темата на някой може да му се стори нелепа, но успяха да ме накарат да се съмнявам и за това искам още няколко мнения :) Винаги съм знаел, че е по добре пръскането да става в камера по малка е вероятността от напрашаване както, че изпичането спомага за по голяма трайност на боята, запечатване и прочие! Чух и други, да ги наречем теории при които съхненето без изпичане, прави боята по трайна...защото един вид изсъхвала бавно и естествено, като лака се разпъвал ии т.н. Като цена, разликата е огромна...от рода на близо 1000лв. За това преди това бих искал още някое друго мнение!

Благодаря, предварително :bchug: :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 09 Фев 2016, 10:50

Задължително в камера с изпичане ! Подготви я добре и я изтъркай на водно хубаво . Ако имаш пари за надлакиране ще изпаднеш от кеф :) .

Купи си хубав лак , керамика по възможност. Моята и двата пъти не е полирана и пастирана след камерата , имаше 1 2 прашинки.

Масово се ръси лака пред блокаа, после цялатана водно 2000 и се пастира.ако ще го правиш го прави така и после пак лак :).

Ако искаш мога да те насоча към бояджии за да не става реклама.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от Don_Diego » 09 Фев 2016, 11:48

Задължително с изпичане, като трябва да се съобрази и лака какъв да бъде (съществуват бързи лакове) и комбинацията от втвърдител и разредител към него. Комбинацията се съобразява спрямо броя боядисвани детайли и външната температура (бърза комбинация ще доведе до "кипване", бавна може да доведе до стичане ако не е добър бояджията). Моя съвет е ако сам си я подготвяш за боя, последното матиране да го оставиш на профи бояджия да го направи, както и той да си я обезмасли :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 525D 163hp 2001г.

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от DekeR » 12 Фев 2016, 14:36

Като цяло доста от нещата сам си ги правя, но в момента нямам времето! А и точно за това предпочитам, да е човек който си разбира от работата! За да стане това което искам :) За това, за да не става реклама който има доверен или проверен човек, ще се радвам да сподели на лично! Става въпрос за София или региона :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Фев 2016, 21:02

Това 1000 лв. не виждам как може да е разлика от с камера или без. Като цяло е по-добре да се изпече в камера защото иначе лака с втвърдителя дори да е направено за бързо изсъхване пак може да се получат леки капчици. Няма проблем да се направи и без камера, но задължително една седмица след това ще трябва да направиш(не ти, а някой добър бояджия)едно хубаво пастиране за да се махнат неизбежните прашинки. Не мислете, че в камера нещата стават без нито една прашинка, това на практика няма как да стане, освен ако камерата не е чисто нова и това са първите и дни експлоатация. Просто в камерата има по-малко прашинки, но се предпочита главно заради бързото съхнене и изпичане. Иначе прашинките са си прашинки, от тях спасение няма. АКо ще пръскаш извън камера, хубаво намокри наоколо, дори ако можеш наводни, това ще сведе прашинките до възможния минимум и гледай да не влиза въздух от вън. Колкото по-малко въздух, толкова по-малко прашинки. Вече какво ще пада от тавана зависи от помещението.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.01.2016
Пол: Мъж

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от d_r_a_g_o » 15 Фев 2016, 9:33

Те нещата са много простички- ако боядисваш по принуда и не ти пука за колата може да боядисваш и на паркинга пред блока, но ако ти пука за резултата задължително влизаш в камерата. Но и на мен ми се струва много дебела тая разлика от 1000лв. ако всички други условия са равни :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 525D 163hp 2001г.

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от DekeR » 04 Мар 2016, 21:27

По стечение на обстоятелствата от седмица, започнах работа в един сервиз специализиран точно във и за това. Тъй че определено вече мога да си отговоря на въпросите и определено ако искаме резултата да е задоволителен се минава през камера, в която обаче както каза колегата също няма застраховка от прашинки, стичания и забележки при преливките! Но и след едно качествено пастиране, ефекта е като от витрината :) :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 6.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 118i

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от nono44 » 06 Мар 2016, 10:53

Камерата е по-важна през зимата. Защото болшинството от лаковете които не са бързи (предимно за частични поправки за 1,2,3 детайла), изискват по-висока температура от околната. През лятото когато има 30-35С може и без печене, но не и без изсмукване на омара и циркулацията въздуха в камерата! Освен това при повече детайли по време на самото пръскане камерата подържа около 20-22С, което е много важно. Важна е и подготовката преди самото боядисване, иначе всичко си личи особено на много тъмно и черни коли.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Мар 2016, 22:13

Всъщност ако не е добра подготовката, на светлите цветове си личи доста отчетливо, особено на жълтия. Последното го казвам защото съм боядисал вероятно най-много жълти коли от всеки друг във форума. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от ivanski_2 » 01 Окт 2020, 21:45

Темата е стара, но ще я използвам, абе днес едини познати взеха да ми обяснявват нещо което ми се строи безумие, ама все пак да попитам.
Оставил съм количката за боядисване и ми обясняват как в камерата за печенето на боята имало голям шанс да са ми изпекли и гумите, тааааа ъъъ има ли нещо такова наистина? :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Цялостно боядисване със или без изпичане

Мнение от Dyakov » 02 Окт 2020, 9:54

Пълни глупости, пече се максимум 20 мин и до 60 градуса. Лятото като се напече добре асфалта и гумите, не е много по-различна температурата.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook