[Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на грешки

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 2.07.2016
Пол: Мъж

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от pawel9832 » 10 Мар 2021, 0:19

BimmerCode 3.7.0-7367
http://ul.to/rxziui0v

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.10.2020

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от melloman » 10 Мар 2021, 9:47

Друг линк може ли за карлито тоя нещо ми дава грешка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от Stanimir330 » 11 Мар 2021, 13:32

Здравейте, взех си кабел, OTG преходник и съм с версия 46.00 на Carly. Свързвам си телефона към колата без проблем. Прочита грешките, цъкам да ги изтрие, уж казва, че е успешно, но грешките ясе така си седят. Другото което е, пробвах да кодирам дългите на процент. Но щом цъкна функцията за кодиране ми изписва, че не намира никакви модули. Пробвах и с версия 46.43, но е пак същото. Колата е Е46 2002 година. Някой имал ли е подобен проблем ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от adovet » 11 Мар 2021, 13:57

Stanimir330 написа:Здравейте, взех си кабел, OTG преходник и съм с версия 46.00 на Carly. Свързвам си телефона към колата без проблем. Прочита грешките, цъкам да ги изтрие, уж казва, че е успешно, но грешките ясе така си седят. Другото което е, пробвах да кодирам дългите на процент. Но щом цъкна функцията за кодиране ми изписва, че не намира никакви модули. Пробвах и с версия 46.43, но е пак същото. Колата е Е46 2002 година. Някой имал ли е подобен проблем ?
Май не си взел правилния кабел

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от Stanimir330 » 11 Мар 2021, 15:40

Кабела е от един наш сайт за продаване, с три букви, да не му правя реклама. Има си switch за 7-ми и 8-ми пин. Предлагаха го с програмите на БМВ и съответно Carly v46.00. Имам три OTG-та, но съм пробвал само едното, телефона е руутнат. Само не знам дали проблема не е в Карлито, защото не ми е искало банкова сметка или каквато и да е активация. Изтеглих и от тук Карли, но е пак същата история. Най - много да си ползвам Инпата и НЦС експерта, че с това Карли явно няма да стане, или поне не с тези версии.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.06.2017
Пол: Мъж

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от Viksata12 » 11 Мар 2021, 19:26

Здравейте, нещо не мога да разбера къде се сваля файла и какво трябва да направя с него. Ако може някой да ми обясни, ще бъда много благодарен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от hell's angel » 13 Мар 2021, 10:14

Carly v46.44 [Unlocked] for all cars!

★ Paid subscription features Unlocked
★ Debug code removed
★ Apk signature changed
Languages: Multi Languages
CPU architectures: arm64-v8a, armeabi-v7a, x86, x86_64
Screen DPIs: 120dpi, 160dpi, 240dpi, 320dpi, 480dpi, 640dpi


links.txt


Само споделям, не знам дали бачка. Даже не съм го точил...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 7.03.2007
Кара: Настинало е30

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от billy_boy » 13 Мар 2021, 21:32

pawel9832 написа:BimmerCode 3.7.0-7367
http://ul.to/rxziui0v


Привет имам следния проблем, опитах поне с 10 версии. Дори с такава която на един от таблетите ми работи, а не другия едно към едно с първия не иска и не иска. Някакви идеи как да разреша проблема? Опитах да изчистя кеша преди да инсталирам друга версия, но и това не помогна.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от Speed_Am_All » 14 Мар 2021, 20:56

Първо да благодаря на колегата pawel който качва линкове към програмите.

И да споделя малко опит. Днес пак реших да тествам Carly и Bimercode. Преди време на моя телефон работеше само Карли. Бимера крашваше. Ползвам dcan кабел и otg преходник. Преходника работи. През него чета флашки без проблем. Пробвах предната версия на Карли която преди работеше. Сега не може да се свърже. Свалих последното Карли и Бимеркод. Същата работа. Карлито дава грешка no usb connection 4, бимера крашва. Моя телефон е Oneplus 8. Пробвах с на жената телефона Oneplus 5t. Там всичко си работи. Подозирам някакъв проблем с правата на моя телефон.

Малко съм разочарован от бимеркода. Пробвах на бързо light modul-a и hud-a. Аз съм с фейсова кола, т.е. LM2. Част от параметрите ги показва грешно, други ги показва unknown. Има и много странни наименования на някой параметри. Например веждите на фаровете излизат като US site markers или нещо такова. Но това което повече ме притеснява че показва грешно какво е сетнато и може да е много подвеждащо. Например мигането при отключване и заключване пишеше че са спрени, а те си работят. Мигачите на hud-a пише че са unknown, а аз съм ги пуснал и работят. Не видях опция за бекъп и рестор, което ми се вижда опасно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

[Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на грешки

Мнение от Dextuar » 14 Мар 2021, 22:06

Мисля, че някой може да има забележки към даден софтуер само ако е платил за него.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от Speed_Am_All » 14 Мар 2021, 22:54

Dextuar написа:Мисля, че някой може да има забележки към даден софтуер само ако е платил за него.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Чак пък! Не може ли да споделя наблюдения и да подскажа на някой друг, които може да борави NCS expert/NCS for dummies, да не си губи времето?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

[Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на грешки

Мнение от Dextuar » 14 Мар 2021, 23:33

Speed_Am_All написа:
Dextuar написа:Мисля, че някой може да има забележки към даден софтуер само ако е платил за него.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Чак пък! Не може ли да споделя наблюдения и да подскажа на някой друг, които може да борави NCS expert/NCS for dummies, да не си губи времето?
Не можеш, тъй като не си компетентен и така ще подведеш единствено някой, който е още по-незапознат и от теб самия.
Защото ако разбираше от цитираните от теб по-горе програми, щеше да знаеш, че е напълно нормално да не се разчитат някои направени кодировки коректно, както не го правят и въпросните програми, когато са с различни DATEN версии от използваната за кодиране.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от Speed_Am_All » 17 Мар 2021, 0:11

Dextuar написа:
Speed_Am_All написа:
Dextuar написа:Мисля, че някой може да има забележки към даден софтуер само ако е платил за него.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Чак пък! Не може ли да споделя наблюдения и да подскажа на някой друг, които може да борави NCS expert/NCS for dummies, да не си губи времето?
Не можеш, тъй като не си компетентен и така ще подведеш единствено някой, който е още по-незапознат и от теб самия.
Защото ако разбираше от цитираните от теб по-горе програми, щеше да знаеш, че е напълно нормално да не се разчитат някои направени кодировки коректно, както не го правят и въпросните програми, когато са с различни DATEN версии от използваната за кодиране.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не знам, аз ползвам SP Daten v48, които е относително стар спрямо последния и не ми се е случвало да бе ми разчита каквото и да било. До колкото знам е достатъчно версията на SP Daten да е по голяма или равна на текущия i-level на колата. А bimmercoda поне 20% от полета не разчете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от borke_ » 19 Мар 2021, 9:06

С карлито може ли да се калибрира волан, след смяна на лентов кабел?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: [Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на гр

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 25 Мар 2021, 12:47

Здравейте, не съм никак в час с Андроид диагностиката и не намерих обяснение как да ползвам отключената версия на Carly... Свалям я от даденият линк, инсталирам и после какво? Свързвам се с Dcan кабела, чете грешките, но ми излиза, че не е кракната и иска пари... Благодаря предварително!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook