[Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на грешки

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 23.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535D
Мечтае да кара: 650i Convertible
Детайли за колата: Logic 7, Комфортен салон, remap (диното показа - 245 на колелата), keyless go, поддържано до вманиачаване!

[Android] Carly for BMW 22.80 - Кодиране и чистене на грешки

Мнение от maildaemon » 02 Яну 2015, 22:51

Carly for BMW Pro (преди - BMWhat)
Последната Android версия на любимия на всички software за четене и кодиране на нашите BMW-та. Изключително полезна и лесна за работа. Ако не ви се занимава да инсталирате и настройвате супер сложни софтуери - апликация е за Android телефони и таблети, и с нея можеш да четеш/чистиш грешки, да кодираш функции - прибиране на огледала от дистанционното, да ти светят на 30% светкавиците за дневни и др. глезотийки. Спестява време да разучаваш и нагласяш сложни софтуери от рода на INPA, ISTA и тн.

ВАЖНО! За да ползвате платените опции трябва устройството ви да е root-нато! Ако решите да деинсталирате Freedom - прави се от настройките на самата програма иначе ще развалите GOOGLE PLAY маркета си! За да работи програмата със всичките си функционалности (кодиране и тн.), е необходимо устройството ви да поддържа USB OTG! Може да се ползва и през Bluetooth (elm327 адаптор), но част от функциите не са достъпни! Няма такова нещо като по-оригинални кабели, всичките са китайски и си работят еднакво добре.

  1. Деинсталирайте всякакви предишни версии
  2. Сваляте двете APK-та (Freedom и Carly)
  3. Инсталирате ги (Проверете дали unknown sources е активирано в настройките ви за сигурност)
  4. Свържете K+Dcan кабела към устройството
  5. Стартирайте Freedom и му дайте ROOT права, в появилия се лист изберете Carly for BMW Pro - ще отнеме някакво време, но ще се стартира както обикновено
  6. Активирайте Carly
  7. Изберете желана платена опция - DPF regeneration, service intervals reset или друга и изберете Unlock this feature - появява се Google Payment прозореца с избрана карта Free-XXXX-1234
  8. Плащате и ползвате смело :)
  9. Благодарите в темата и ако имате въпроси описвате ситуацията максимално подробно и проверявате дали в темата някой не се е справил вече със вашия случай!

Съвместимост с колите ни:

Carly2280bg.txt
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна maildaemon на 17 Ное 2016, 12:12, променена общо 52 пъти

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 20.02.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW F25 xDrive30d

Re: BMWhat 14.60 [Android] - пълна версия

Мнение от gpopivanov » 12 Яну 2015, 22:26

Браво колега!
Искам да те попитам по какъв начин си свързал телефона с ОБДто на колата. Можеш ли да препоръчащ устройство/производител?

Искам да свържа е90 2010та.
Георги

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 23.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535D
Мечтае да кара: 650i Convertible
Детайли за колата: Logic 7, Комфортен салон, remap (диното показа - 245 на колелата), keyless go, поддържано до вманиачаване!

Re: BMWhat 14.60 [Android] - пълна версия

Мнение от maildaemon » 13 Яну 2015, 1:53

Най-добри резултати дават K+DCAN кабелите, в комбинация със OTG преходник (~40ина лв. от някой сайт за пазаруване с три букви.бг).
През bluetooth интерфейса, много от опциите за кодиране не са достъпни, особенно на E90.
Аз имам и WiFi dongle - този модел, но за съжаление все още не се поддържа и през него мога само разни други интересни неща да правя - следя си начин на шофиране, параметри на автомобила и тн.

Поздрави :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 23.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535D
Мечтае да кара: 650i Convertible
Детайли за колата: Logic 7, Комфортен салон, remap (диното показа - 245 на колелата), keyless go, поддържано до вманиачаване!

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от maildaemon » 21 Яну 2015, 1:47

Нова версия - 15.70 - Желателен update, който оправя доста неща.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от svetliol » 23 Яну 2015, 13:04

http://www54.zippyshare.com/v/gbpWG9wk/file.html

От тук може да се изтегли.
Пробвах и стартира, но все още не съм тествал на колата.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 23.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535D
Мечтае да кара: 650i Convertible
Детайли за колата: Logic 7, Комфортен салон, remap (диното показа - 245 на колелата), keyless go, поддържано до вманиачаване!

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от maildaemon » 23 Яну 2015, 23:37

Линка в първото мнение си работи, и ще си работи винаги с най-последната версия! :OT:

Zippyshare линкът, не съм го тествал, някой може да свали от там и да пробва туториала.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от svetliol » 24 Яну 2015, 10:56

С тази версия не е необходимо да се ползва Lucky patcher.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от axel.folu » 24 Яну 2015, 15:32

Абе колега да те попитам един колега ми беше казал че кракната програма можела да бъгне ЕКУ-то при кодиране.? Аз също ползвах кракната но не съм кодирал и сега ми излезна че трябва ъпдейт съответно да си сменя програмата със същата само че ъпдейтната :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от svetliol » 24 Яну 2015, 22:52

Аз съм кодирал до сега една е60-ка и една х3-ка и нямаше проблеми. Шанса да се скапе нещо винаги има, но дали ще е от крака или друго не се знае.
Новата версия е доста подобрена и има добавени както стари коли, така и възможности по f10-ките.
Моята е е39-ка 98 г. и с предишните версии нищо не можех да правя, а сега с тази вижда и кодира GM модула и диагностиката е доста по - задълбочена.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от axel.folu » 24 Яну 2015, 23:15

svetliol написа:Аз съм кодирал до сега една е60-ка и една х3-ка и нямаше проблеми. Шанса да се скапе нещо винаги има, но дали ще е от крака или друго не се знае.
Новата версия е доста подобрена и има добавени както стари коли, така и възможности по f10-ките.
Моята е е39-ка 98 г. и с предишните версии нищо не можех да правя, а сега с тази вижда и кодира GM модула и диагностиката е доста по - задълбочена.


Ами колега то какво има да се обърка всичко е пояснено колата намира какво може да се кодира и ти си отбелязваш до сега аз лично със тази програма не съм кодирал само диагностика и съм трил грешки много съм доволен и сега ще я кача на ново от този урок а ъпдейта как става ? :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от svetliol » 25 Яну 2015, 8:15

При мен никога не показва update в Google Play. Разбирам, че има нова версия, като спре да работи старата :)
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от axel.folu » 25 Яну 2015, 11:46

Колега разбрах те но за кодирането не разбрах защото то автоматично си прави copy на ECU-то и ако се оплеска нещо дори пак не мога да го приема че може и какво общо има crack-а със бъгването на ECU :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от svetliol » 25 Яну 2015, 11:51

Ще ти дам следния пример: по време на кодирането забива приложението и не се знае точно какво е кодирало. От там се получава неизвестно мазало. На мен няколко пъти ми крашва предишната версия и за това споделих, че има шанс нещо да се бъгне. Абсолютно си прав, че с backup, който си прави може да се възстанови всичко.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от axel.folu » 25 Яну 2015, 11:58

Благодаря колега за отговора ще следя темата със интерес :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: BMWhat 15.70 [Android] - пълна версия

Мнение от Airdust » 25 Яну 2015, 14:00

Колеги, извинявам се за тъпия въпрос, но само с рутнати устройства ли ще заработи Patcher-a ?

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook