Камери на КАТ в България !!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

Мнение от DA WOLF » 28 Юни 2005, 0:26

при положение че се знае разстоянието м/у два стълба например и времето за което сте минали м/у тях -то тогава радар не е нужен :idea: скоростта са мери така V=S/T :mhihi: :mhihi: :mhihi:
DaWolf
ИзображениеИзображениеИзображение
:bowdown::bowdown::bowdown: forced induction M42B18

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 8.08.2003
Местоположение: София

Мнение от momo76 » 28 Юни 2005, 7:49

Такова отчитане на скоростта не е валидно никъде. За да ти засекат скоростта с камера е необходима специална високоскоростна камера която е насочена перпендикулярно на посоката на движение и има специална разграфена скала покрай която да минава засичания обект. Така че този вариант отпада. Доколкото знам всички тези камери са трафик камери следят трафика и за нарушения като минаване на червен светофар, неправилно изпреварване и т.н. Скорост засичат само с мобилните групи с двете коли, хем те снимат хем и скороста ти засичат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от BMX » 28 Юни 2005, 22:37

BadAngel написа:аз от утре почвам да карам като чиче, за вас не знам...


Сложи 17"ки или 18"ки и искаш не искаш ще караш като чиче :mhihi:
От както съм с 17"ки ме задминават и учебните коли :shock: . Е*ати пътищата...

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 28 Юни 2005, 23:10

Стационарни с Радар няма Гад е писал тия са трафик камери, снимат за червено мизерии и т.н. Тия дето имат катове за скорост просто е била паркирана бляата астра с камерата вътре и тя си снима ли снима а пичовете вътре люпят семки и се забавляват :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 6.03.2002
Местоположение: София
Кара: 406HDI

Мнение от ivokaza » 01 Юли 2005, 10:44

Официално от КАТ обявиха, че имат само четири камери следящи за нарушения - една стационарна, и три мобилни Стационарната е при х-л Хемус. Като от днес, започва да работи "for real" - глоба за преминаване на червено - 40 лв.

P.S. Явно списъка който се появи в Интернет с многото камери е поредният слух.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Мнение от N.Mihaylovski » 01 Юли 2005, 14:32

а някой има ли идея тази камера на хемус точно каде се намира,че по5 пъти на ден минавм оттам и да не ме гобат :( :(
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 01 Юли 2005, 15:18

Не минаваш да червено и не те глобяват :roll: Просто е ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 02 Юли 2005, 1:11

momo76 написа:Такова отчитане на скоростта не е валидно никъде. За да ти засекат скоростта с камера е необходима специална високоскоростна камера която е насочена перпендикулярно на посоката на движение и има специална разграфена скала покрай която да минава засичания обект. Така че този вариант отпада. Доколкото знам всички тези камери са трафик камери следят трафика и за нарушения като минаване на червен светофар, неправилно изпреварване и т.н. Скорост засичат само с мобилните групи с двете коли, хем те снимат хем и скороста ти засичат.


В Англия засичат именно по този начин, до колкото знам...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 29.07.2003
Местоположение: София - Лагера

Мнение от xaoc777 » 16 Юли 2005, 18:18

Имаше и преди такава тема. И тогава бях писал и пак ще го напиша - как ще разберат дали кара собственика или друго лице. Те не могат да глобят собственика. Ако аз имам фирма и имам 10 служебни коли които съм раздал на подчинените си - на мене ще ми идват техните актове ли?

(ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ Раздел II
Правомощия на органите 10. (нова, ДВ, бр. 103 от 2003 г.) поставят и използват технически средства за наблюдение и заснемане, резултатите от които могат да се използват само за предотвратяване и разкриване на престъпления или нарушения...),

Конституция на РБ - Чл. 32.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
Както виждате изходите са два:
- онези лепенчици и спрейчета, за които мнозина от Вас знаят :mhihi:
- или да твърдите че друг е карал колата, но не можете да си спомните кой.. :)
Българи сме - все ще измислиме нещо :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Мнение от XaMaB » 16 Юли 2005, 21:37

xaoc написа:Имаше и преди такава тема. И тогава бях писал и пак ще го напиша - как ще разберат дали кара собственика или друго лице. Те не могат да глобят собственика. Ако аз имам фирма и имам 10 служебни коли които съм раздал на подчинените си - на мене ще ми идват техните актове ли?

(ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ Раздел II
Правомощия на органите 10. (нова, ДВ, бр. 103 от 2003 г.) поставят и използват технически средства за наблюдение и заснемане, резултатите от които могат да се използват само за предотвратяване и разкриване на престъпления или нарушения...),

Конституция на РБ - Чл. 32.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
Както виждате изходите са два:
- онези лепенчици и спрейчета, за които мнозина от Вас знаят :mhihi:
- или да твърдите че друг е карал колата, но не можете да си спомните кой.. :)
Българи сме - все ще измислиме нещо :mhihi:


Та кое им пречи да те снимат?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1383
Регистриран на: 17.09.2004
Местоположение: Банкя
Кара: E21 79'

Мнение от Pin2 » 16 Юли 2005, 22:02

BOBSI написа:А м/у другото в двете посоки на тунела има вече камери и на влизане и на излизане..( става въпрос за тунела на Люлин)


А дали има алтернатива тези в тунела на Люлин да ги демонтирам с по едно паве, така че да не ме снимат ? Не че нещо лошо, но след ремонта много лошо крастосвам голфетките там :mhihi:
Приятелите идват и си отиват, а враговете се натрупват.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1383
Регистриран на: 17.09.2004
Местоположение: Банкя
Кара: E21 79'

Мнение от Pin2 » 16 Юли 2005, 22:06

Евала за темата.
колеги смятам че тръпката остава само на старта, след зелен сигнал и бесно превключване на 1-ва и 2-ра предавка и така до 50-55 км/ч . Магарето зад волана, трябва да укроти малко стадото коне, че лошо с тез актове.
Приятелите идват и си отиват, а враговете се натрупват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 29.07.2003
Местоположение: София - Лагера

Мнение от xaoc777 » 17 Юли 2005, 12:01

XaMaB написа:Та кое им пречи да те снимат?

Ами пич има едни лепенки и спрейове дето залепяш(пръскаш) на номера - Номера си остажа непроменен за въоръженото око, но като го снимаш излиза ето това:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 29.07.2003
Местоположение: София - Лагера

Мнение от xaoc777 » 17 Юли 2005, 12:16

ето и една подхождаща за форума ни снимка:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 29.07.2003
Местоположение: София - Лагера

Мнение от xaoc777 » 17 Юли 2005, 12:46

BTW: Светнах се какъв е номера на китайката :)
но преди всичко нека първо да пробвам върху мойто Бу.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook