Камери на КАТ в България !!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от ekalchev » 04 Авг 2020, 10:50

M-coupe написа:Колеги, камерите по светофарите снимат ли за не правилни обратни завои, минаване на червено, гражданска/преглед или са само трафик камери? Знае ли някой :dunno:

Всичко снимат, спазвай правилата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от M-coupe » 04 Авг 2020, 14:56

Колега, бях с претоварен камион, светофара нямаше секундарник и ми светна червено точно в момента в който вече няма как да спра, и минах на 1ва секунда на червено. Тоя стар барутник няма спирачки като на М550Д, че да спре в момента, в който натиснеш спирачки. :idea: Иначе мерси за съвета :yes:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от Bexim » 04 Авг 2020, 15:46

Аз само да вметна, че ако М550д се кара ПО ПРАВИЛАТА, то постоянно ще е със задръстени колектори, ЕГР, турбини, ДПФ и пр.. Тази кола НЕ е направена да се кара с 50-90-140.. :mhihi:
За такова каране - атмосферен мотор.. :yes: :bchug:

Относно камерите - въпрос на късмет, дали някой гледа в момента. Нямат софтуер, до колкото знам.

Но пък от скоро дочух, че камерите на ТОЛ-а следят за средна скорост, а дали е така?... Не знам...
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от pimpo » 05 Авг 2020, 10:12

Някой може ли да каже със сигурност какво правят колите на БГ ТОЛ по пътищата?
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от seimo » 05 Авг 2020, 23:08

Със сигурност не снимат за скорост макар че киснат все на някви хранилки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от hell's angel » 08 Авг 2020, 17:23

pimpo написа:Някой може ли да каже със сигурност какво правят колите на БГ ТОЛ по пътищата?


Кибичат :mrgreen: :ok: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от steeN » 08 Авг 2020, 20:12

andy написа:Дългоочакваните нови камери се тестват вече https://actualno98.com/%D0%BD%D0%BE%D0% ... SM_kKgNiV4

https://simicon.com/products/speed-and- ... /cordon-m/


Руска техника :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от ekalchev » 09 Авг 2020, 17:26

pimpo написа:Някой може ли да каже със сигурност какво правят колите на БГ ТОЛ по пътищата?

Чакат да спрат тези без платена ТОЛ такса. Камери няма на всички пътища и тези с колите пазят за тарикати, които си мислят че могат да заобиколят стационарните камери.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от ID A » 09 Авг 2020, 19:07

Гледал съм коли на БГ тол на пътя Перник София. Виждам кола с кръглите антени на покрива в насрещното и един със жилетка изскочи от нея и чака край пътя. И от колоната спря конкретна кола. Чудех се, как пък уцели точно този без винетка. И 500 метра по-нататък втора кола, вече с камери насочени към пътя.
Виждал съм и на магистралите по една кола вече и пак спират точно определени коли, явно имат връзка и със стационарните камери и знаят кой е нарушител.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от host » 09 Авг 2020, 19:34

ID A написа:Гледал съм коли на БГ тол на пътя Перник София. Виждам кола с кръглите антени на покрива в насрещното и един със жилетка изскочи от нея и чака край пътя. И от колоната спря конкретна кола. Чудех се, как пък уцели точно този без винетка. И 500 метра по-нататък втора кола, вече с камери насочени към пътя.
Виждал съм и на магистралите по една кола вече и пак спират точно определени коли, явно имат връзка и със стационарните камери и знаят кой е нарушител.


+1 ... стационарна система ... след нея кола на БГ тол и човека с жилетката с палка в ръка чака автомобила който вече имат инфо, че е без винетка за да го спре ... днес на пътя Пловдив-Карлово ;)

нямам нищо против и за скорост да снимат и за винетка и какво ли не, ама на какви ли не олигофрени се нагледах днес, вкл на товарен без лява светлина предна, каращ с 60 на междуградски път и направил колона поне 1км от автомобили зад него ... мина през 2 патрулки снимащи за скорост ... никав дерт ... това е чиста подигравка :kuku: :kuku: :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от ekalchev » 13 Авг 2020, 10:35

ID A написа:Гледал съм коли на БГ тол на пътя Перник София. Виждам кола с кръглите антени на покрива в насрещното и един със жилетка изскочи от нея и чака край пътя. И от колоната спря конкретна кола. Чудех се, как пък уцели точно този без винетка. И 500 метра по-нататък втора кола, вече с камери насочени към пътя.
Виждал съм и на магистралите по една кола вече и пак спират точно определени коли, явно имат връзка и със стационарните камери и знаят кой е нарушител.

Обикновено има 2 патрула на ТОЛ. Когато единия засече с камерите кола без ТОЛ или винетка подава сигнал на втората кола която се намира на километър по-напред, втората кола вече знае кое е нарушителя и го спира точно него. Възможно е и да има само 1 патрул и да получават тази информация от стационарните камери над пътя.

Прави ми впечатление няколко пъти, че виждам полицейски радари до колите на ТОЛ-а. Полицаите си оставят там камерите и се скриват на кафе някъде. Това е много мръсен номер защото повече хора като видят ТОЛ-а и не намаляват.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от Lenco » 15 Авг 2020, 13:27

Баси, тия идиоти са махнали табелите 3км и 1км преди паркингите на шибаните 39 км на великата магистрала Тракия в участъка Пловдив - Стара Загора, оставили са само последните 200м, преди това се ориентирах по тях и намалях, че каскетите стоят на тях.
Пътувах четвъртък по тъмно и дано не съм прав, но ако е вярно ..... :bang: не, не е касичка, бдят над правилата :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от F30 » 28 Ное 2020, 10:15

https://daleksandrov.eu/2020/05/22/nova ... -cordon-m/

Тази „последна дума на техниката“ засичате ли я? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от cmapmep » 28 Ное 2020, 11:17

Почти всеки ден докладват, че я виждат между Китен, Лозенец и Царево.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Камери на КАТ в България !!!

Мнение от Jorixa » 29 Ное 2020, 17:24

cmapmep написа:Почти всеки ден докладват, че я виждат между Китен, Лозенец и Царево.

Камерата е руско производство на руската фирма Simicon и работи...
Да бе със сигурност

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook