BMW M5 - 2012 г.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от Zagy » 06 Фев 2012, 23:11

:OT:

Ачо - без да ми се сърдиш но доколкото помня ти пръв започна да обиждаш...
Si non confectus, non reficiat.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от alx » 06 Фев 2012, 23:15

alx написа:Следващия който напише нещо на лична основа го пращам да чете списания за месец.

Наистина се прекали в тая тема.


BadAngel написа:колега, бях ти написал един доста дълъг пост, в който ти се бях вързал на всичко



Набий си го в простата, куха кратуна- ГТР (и Порше, и други подобни коли) никога не са били и НЯМА да бъдат в един клас с М5 за да се сравняват... Да го обясня като за тъпанар какъвто явно си- НЕ може да сравняваш ябълки с круши... Дано си схванал...


няма да може да ти отговори.. или поне не от ника си...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от BadAngel » 06 Фев 2012, 23:17

алх, на мен нито един от колегите, с които си пишем в тази тема, не ми пречи

в крайна сметка всеки си има някакъв начин на изразяване, някаква позиция за отстояване
и до момента, в които спора не се е превърнал в самоцел - всичко е ОК за мен

а и е въпрос на самоуважение всеки потребител да отсява мненията на останалите така, че да добие максимална полза от тях

все пак ми беше интересно какви две коли би откраднал колегата :ok:
Последна промяна BadAngel на 06 Фев 2012, 23:17, променена общо 1 път
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от acho.rs » 06 Фев 2012, 23:17

Zagy написа::OT:

Ачо - без да ми се сърдиш но доколкото помня ти пръв започна да обиждаш...

Не се сърдя за нищо - на един човек в продължение на повече от месец съвсем културно му намеквах да спре с дразненето на всички , много лс-та си разменихме - ефект никакъв .
Не може някой с 8 години активно четене и писане , да пише подобни глупости и във всяка тема да дрънка едно и също . Просто е дразнител - драска си и ни гледа саира . Иначе казано - трол .

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от DrivinGGoD » 06 Фев 2012, 23:26

Личното отношение започва в моменти, в които човек няма какво смислено да каже...

Айде спрете се :censored: в темата от самото начало на всеки 2-3 смислени мнения се изсипват 20-30 безумни...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от DrivinGGoD » 07 Фев 2012, 0:06

alx написа:гтр-а на кантара е 1786 кила празен (съвсем отговорно)
ако се вярва на медиите м5-цата е 1945 - това са 160 кила... на тон кола- може и да са много. ама на почти 2 тона хипопотами- я ги усетиш я не. добави че нисана има и повече загуби в трансмията и раздатките...


Значи или се правиш, или пропускаш най-важното - тежката кола стои и завива по съвсем друг начин... никой не говори за тия пусти ускорения, загуби, мощности и т.н. писна ми да се повтарят само тия неща...

Тук става въпрос за проста физика - за това как стои колата, колко сцепление има и кога... А тези 200+ килограма върху М5цата никак не са в неин плюс...

И да - 200 + са, защото както знаеш вписаното в каталога на BMW тегло е за базова кола, а листа с допълнителното оборудване никак не е малък ;) Та нека дори ги мислим като 200, то ще се усещат, много ще се усещат... ако на теб не ти правят впечатление повече от 10% разлика това не говори добре, камоли да си мислиш, че ще ме хванеш по пистата с такива разлики в колите :smoke:

alx написа:така ги виждаш нещата нали? аз ги виждам по-различно- никой дето си купува м5ца, нисан и тн не ги взима за да вози някой... защото обикновено хората с пари имат по няколко коли и превозното средство на семейството не е кола а е джип някакъв. та тия коли са стриктно за ти и може би някой до тебе ;) но разни хора- разни виждания.


Да, аз точно така ги виждам нещата, само дето си направил правописна грешка вписвайки М5цата в горното изречение...
Как ти като един маркетингов разбирател ще ме убедиш, че някой ще предпочете М5цата "стриктно за ти и може би някой до тебе" :winky: Щото за нейните пари дори BMW предлагат много по-приятни пистови коли, по-ексклузивни кабриолети и по-добри GT-та...

Та М5 си е ултимативен седан и се ползва като такъв почти навсякъде, дори и ти да го ползваш само като пистова и GT кола.

alx написа:р8-цата не е гт? ти карал ли си такава? р8 е една от най-плюшените тихи коли с леко управление която е удобна за дълъг път и има всичкия лукс вътре които ти трябва. нищо чепато или извратено няма в нея. аз мисля, че р8 си точно в групата на по-спортните гт коли. гтр-а и той е там ако и да една идея по-чепат от колкото трябва - особено с тия нископрофилни гуми които дават всичко друго но не и комфортно поведение на пътя.


Ти знаеш ли колко леки за управление, комфортни и удобни коли има на пазара? в какви ли не форми... всичките ли са GT?


Явно вие в щатите имате съвсем странни виждания за света :roll:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от BadAngel » 07 Фев 2012, 0:14

DrivinGGoD написа:Как ти като един маркетингов разбирател ще ме убедиш, че някой ще предпочете М5цата "стриктно за ти и може би някой до тебе" :winky: Щото за нейните пари дори BMW предлагат много по-приятни пистови коли, по-ексклузивни кабриолети и по-добри GT-та...


не седят добре пред хилтън, докато М5-цата го докарва криво-ляво :mhihi:

драйвинг, губиш идеята на двете коли, може би за това не усещаш нещата по начина, по който ги пише алх

както не е само за 2ма човека М5-цата, така и не е да вози някое CEO на задната седалка, та.. както пърпъса на М5 не е в никоя от двете крайности, така и нейните качества не са там
No bling at the Ring

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от K_Ilkov » 07 Фев 2012, 10:18

DrivinGGoD написа:Явно вие в щатите имате съвсем странни виждания за света :roll:

аз това по различни теми го казвам вече няколко пъти ама АЛХ бяга по тъча :mhihi:

BadAngel написа:...

ти приятелю си мислиш, че си толерантен към мнението на другите,
но всъщност си като радио точка бълваща мнения без стойност
много ти се ще Нисан да е премиум марка и да е и по-бърз в същото време,
а от това дето си го изсмука от пръстите АЛХ за кросшопването сигурно си се оа*ал от кеф
обаче ако има и грам разум в теб някъде дълбоко знаеш,че няма как да е така

BadAngel написа:драйвинг, губиш идеята на двете коли, може би за това не усещаш нещата по начина, по който ги пише алх

а нужно ли е всички да усещаме нещата като АЛХ? и ако да защо? дали ги усеща правилно? кое е правилно?
въпросите са риторични - демек не ми отговаряй :winky:

Бих искал в качеството си на редови потребител в този форум да помоля
да не доосираме темата за една от иконите на БМВ - М5

Има форум на Нисан, Гелето си е регистриран нека си пише там
за шератон, хилтън CEO-та и други приказки от 1001-нощ ...

EDIT: и нещо по темата да взема да напиша :mhihi:
М5 едва ли е най-бързата, комфортна, пригодна за ежедневието и каквото и да е най ...
обаче е достатъчно ПО от много други да не казвам всички в голяма част от качествата си
а това, което БМВ прави най-добре е да прави универсални решения нещо, което е много трудно
и обикновенно завършва с нещо като нищо ...
Последна промяна K_Ilkov на 07 Фев 2012, 10:41, променена общо 1 път
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от DrivinGGoD » 07 Фев 2012, 10:37

BadAngel написа:
DrivinGGoD написа:Как ти като един маркетингов разбирател ще ме убедиш, че някой ще предпочете М5цата "стриктно за ти и може би някой до тебе" :winky: Щото за нейните пари дори BMW предлагат много по-приятни пистови коли, по-ексклузивни кабриолети и по-добри GT-та...


не седят добре пред хилтън, докато М5-цата го докарва криво-ляво :mhihi:

драйвинг, губиш идеята на двете коли, може би за това не усещаш нещата по начина, по който ги пише алх

както не е само за 2ма човека М5-цата, така и не е да вози някое CEO на задната седалка, та.. както пърпъса на М5 не е в никоя от двете крайности, така и нейните качества не са там


Добре бе човек... точно това винаги е било М5 - кола между двете крайности, ултимативния седан за бизнесмени, които могат да си я позволят, но нямат възможност или не искат да имат една бегачка за фън и писти и една да ходят на работа с нея... Т.е. могат да си возят семейството, да си товарят багажа, да си пътуват с нея и като оставят жената и децата на плажа в Marbella да скокнат за няколко обиколки на Ascari Race Resort.

Та нито е вярно, че хората си я купуват като кола за писти и да я ползват за себе си и някое гадже вътре, нито че е GT кола, нито че се "кросшопва" както по американски го наричате с някоя от споменатите от Алекс коли...

А това дето си мислиш Nissan-а за неква супер-хипер-мега елитна кола си е твой проблем - написах го ясно и точно няколко пъти - той е бърза кола за бедни и колкото и да ти/ви се иска да го сравнявате с какви ли не други сериозни коли, то той си остава Nissan, ако ще и да ги затваря с обиколки... Хората, които разбират и търсят нещо стойностно в една кола, не я избират по каталога :winky: Ама ти няма от къде да знаеш :mhihi: Както и никога няма да разбереш какво точно стои зад всички онези надценени коли като BMW, Ferrari, Lamborghini, Porsche и т.н. които ти и Алекс си мислите, че засрамвате с разни жестоко бързи американски и японски бегачки...

Десетите са за пистите...
Усещането и емоциите са за пътя...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от GaD » 07 Фев 2012, 11:25

Бе, както са в различни категории така и имат общо..

- двете стават за евридей кола
- двете имат достатъчно голям багажник
- едната има 2 повече места, но другата предлага 4х4 демек тука за мен нещата са равни ( технически не са сравними, но от гледна точка на потребител)
- Горе долу еднакви коне / еднаква екслукизвност (поне за мне_
- Еднаква горе долу цена
- и двете могат да се карат от жена ми и като се замисля, може би съм по-спокоен ако е гт-р-а

Имайки в предвид горните неща, според мен тези две коли могат да се сравняват.

Технически е едно, в живота е съвсем друго и да аз съм един от хората дето може би -би крос шопвам М5 с гтр.

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от DrivinGGoD » 07 Фев 2012, 11:27

:banghead:

Да имат нещо общо - и двете са коли с 4 колела и ~550 коня... и до там :mhihi:

И тръгваш да си купуваш кола и се чудиш между GTR, М5, G-класа и VW Golf :dummy:
Аз лично като си купувам нещо знам точно какво искам, колко съм готов да дам и какво ще получа, другото ми прилича на жена в мол... ама явно само аз съм така :oops:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от GaD » 07 Фев 2012, 11:32

Коса,

Ти като купувач на м5/гтр ли взимаш мнение? Не искам да се заяждам, но за мен колите имат общо...

Ама кво ли разбирам аз...карам си печката и това е...

ПС. Както ти Ачо сравнява технически данни и цепи секундата (което за мен е пълна глупост), ти сравняваш технически една кола за какво е направена...но в реалния свят нещата са различни и има много фактори дето твойта глава никога не ги е слагала на преден план.

Но различни хора, различни виждания...

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от DrivinGGoD » 07 Фев 2012, 11:40

GaD написа:Коса,

Ти като купувач на м5/гтр ли взимаш мнение? Не искам да се заяждам, но за мен колите имат общо...

Ама кво ли разбирам аз...карам си печката и това е...

ПС. Както ти Ачо сравнява технически данни и цепи секундата (което за мен е пълна глупост), ти сравняваш технически една кола за какво е направена...но в реалния свят нещата са различни и има много фактори дето твойта глава никога не ги е слагала на преден план.

Но различни хора, различни виждания...


Динко, а ти като какъв взимаш мнение?

Аз гледам на нещата по следния начин, не като купувач, нито като разбирач, нито като читанка. Просто мисля аз как бих гледал на покупката си на кола, независимо какво искам:

Цената на М5 в Европа (Германия) е 102 000 Евро, което в база е повече от 30 000 лв. (някой беше казал, че GTR-а е около 170к) по-висока, което както и да ги смятам са 15% и то без допълнително оборудване. Та не смятам, че колкото и да е богат един човек, ако е разумен тези 15% са си разлика.
Трето концепцията на колите е коренно различна -
Седан с 4 врати, 20% по-високо тегло, много по-богато и качествено оборудване, в пъти по-добра фунционалност и комфорт, много по-добро следпроизводствено обслужване (особено в България) и т.н.
Другата е супер спортно купе, с неизползваеми за нормални хора и повече от 20-30км разстояния задни седалки, много по-некачествено и бедно оборудване, много нисък комфорт, функционалност (като изключим багажника, който го има ама не знам колко е голям, та и не искам като авто билд да сравнявам), по-ниска и по-тясна е отвътре, от там пречи за ежедневно влизане и излизане по 20 пъти, по-трудна за маневриране и паркиране в градски условия заради по-намалена видимост, по-ниска отвън, от там 4х4-то за зимата се обезмисля, щото физически е ограничена за неизчистените пътища, а по останалите с М5цата никой няма да има никакви проблеми.

Да продължавам ли?

Пак казвам - като купувам нещо знам точно какво искам и не съм подвластен на реклами, цифри, маркетингови трикове на търговците и т.н. Знам от какво имам нужда и къде да го намеря :winky:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от GaD » 07 Фев 2012, 11:45

Ми, продължавай...

Повечето неща дето ги изписа за мен са глупости, но стига сме пълнили темата с собствени виждания. Аз явно съм от малко хора дето сравняват домати и краставици - що? Ми щото и двете са зеленчук и двете ми харесват в салата...макар технически да нямат нищо общо...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от Convertible » 07 Фев 2012, 11:49

добре де, прав е Драйвинга като казва, че човек като тръгва да си купува М5 не се връща с ГеТеаР :mhihi: защото той не удобен да закараш детето на даскало
хората който искат суперспортист за 2 пъти в месеца, не си купуват М5 по същата логика.. защото каквото и да си говорим целта на М5 далеч не е ултимат изкорубена трак кола
какво толкова има.. може да ги купуват и едни и същи хора, но за различни неща.. щото М5 и ГеТеаРа :mhihi: нямат нищо общо
та не знам какво повече.. а и аз винаги съм се чудел... да имам кола която да карам само в определени моменти.. за какво ми е.. откакто имам 2 постоянно се чудя коя да карам...
п.п. темата е за М5 :bang:
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ^ivo^

Последни теми
Facebook