Новото BMW 5 - 2011

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

с две лица
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: село Мегаполис, обл.Абсурдистан
Пол: Мъж
Кара: на задно предаване

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от Vlados » 08 Окт 2009, 7:40

Един нов представител обогати наскоро и без това богатата гама на германския производител на луксозни автомобили БМВ. Новият член на баварското семейство носи името "Серия 5 Гран Туризмо", или накратко 5GT, като амбицията му е огромна - да събере в себе си предимствата на лимузина (комфорта и простора), комби (багажния обем), купе (силуета) и SUV (високата позиция на шофьора). Идеята е да се получи нещо като прочутите швейцарски ножчета, в които има за всекиго по нещо

Първата среща
При първата ми среща на живо с автомобила го подминавам без особено внимание. Мернах колата на един от терминалите на мюнхенското летище с периферното зрение и реших, че това е новата седма серия. Впоследствие ми направи впечатление голямото количество зяпачи около автомобила и при втория поглед вече забелязах, че говорим за един приличащ на седмицата, но и доста различен автомобил. Често казано, не съм много по словесните описания на колите, но тук някак спонтанно си казах, че БМВ 5GT прилича на седмица на стероиди, деформирана от твърде усърдните занимания във фитнеса.

Моделът изглежда доста по-агресивно от лимузината и докато предницата е издържана в типичния за баварците стил от последните години, задницата е с доста странна и спорна форма. И това е нормално, тъй като именно там новият модел демонстрира мултифункционалния си талант.

Ако вземем капака на багажника например, той има два варианта на отваряне - само на капака (подобно на седан) или цялата задна част заедно със стъклото (като при комбитата и хечбеците). Това прави автомобила подходящ за най-разнообразни като обем, форма и размери товари, като минималният багажен обем е минимум 430 литра, а при сгъване на облегалките на задните седалки товарна площ става 1650 литра.

В купето
Часове след първата ми среща на живо с БМВ 5 GT вече съм в неговия салон, при това в ролята на пасажер, на едно от двете места на задните седалки (в базовата версия отзад има три места). Това, което ме впечатлява най-напред, е огромното свободно пространство около мен, като в един момент инстинктивно се закопчавам с колана заради обзелото ме чувство на уязвимост, заради твърде голямото разстояние до облегалката на шофьорската седалка.

Всъщност пътниците в новия модел се ширят на цели три метра, колкото е и пространството в БМВ 7 серия. Предвид дължината на колата от 4.99 метра (при 5.07 за лимузината) това не е никак учудващо. Добавените около седем сантиметра във височина осигуряват и простор над главите на пътниците въпреки скосената задна част. Чувството за простор се засилва и от огромния панорамен таван (предлаган като опция).

Другото, което веднага прави впечатление в 5 GT, са изключително удобните задни седалки. Всяка от тях е с индивидуално регулиране на наклона на облегалката, възможност за преместване с десет сантиметра напред и назад, подгряване и охлаждане. Те се предлагат като опция срещу 3846 лв.

Не липсва и системата за забавление с екрани в подглавниците на предните седалки, като всеки от пътниците може да избере с какво да се занимава - радио, филм от DVD, навигационната система, дори сърфиране в интернет, което за съжаление е възможно в малко страни в Европа.

Няма как да не се удивя и на комфорта на борда на БМВ 5 GT. Адаптивното окачване е с четири режима на работа (нормален, спорт, спорт+ и комфортен), като при последният колата се носи като лодка през неравностите. Всеки от тях е свързан и с промени в работата на мотора, скоростната кутия и управлението.

Качеството на изработка и използваните материали едва ли се нуждаят от коментар - те просто са сред най-добрите на пазара. Що се отнася до оформлението на арматурното табло, то е синтез от интериора на седма серия и Х6, като се характеризира с подреденост, функционалност и не на последно място стил.

Зад волана
Денонощие след като съм видял БМВ 5GT за пръв път и няколко часа след като съм се возил на него, идва и моментът да седна зад волана на новата баварка. При избора на модификация не се колебая особено и направо се хвърлям в дълбокото, като избирам автомобил с V-образен осемцилиндров бензинов двигател с мощност от 407 к.с. и максимален въртящ момент от 600 Нм.

Най-мощният мотор в гамата на 5 GT ми е добре познат от Х6 и седма серия, но интересното тук е, че той е комбиниран с нова осемстепенна автоматична трансмисия.
Огромната мощност създава известни проблеми, тъй като при всяко малко по-силно натискане на педала на газта колата реагира като ужилена - изревава, сваля една или две предавки и се изстрелва напред.

Настъпиш ли газта докрай, става още по-интересно, като изпреварванията са детска игра. С нервната работа на мотора обаче се свиква и след няколко десетки километра вече успявам да се придвижвам плавно и без излишни ускорения. Въпреки това разходът на гориво в края на тестовата отсечка е 12 на сто, което е добро постижение предвид теглото и мощността на БМВ 5 GT.

През втората част от теста пробвам трилитровия дизел с мощност 245 к.с.(540 Нм), който веднага ме спечелва със спокойната си работа, добра динамика (ускорение до 100 км/ч за 6.9 сек.) и икономичност (около 10 на сто). Хипотетично разходът би могъл да бъде свален до 6.5 на сто в смесен цикъл, но по изпъстрените със завои пътища край Лисабон не мисля да гоня такова постижение.

По-скоро съм любопитен доколко е стабилна новата баварска лимузина и определено съм впечатлен от нейната непоклатимост, стриктно подчиняване на командите от волана и невъзмутимо преодоляване на неравностите. В режим "Спорт+" купето се наклонява минимално, а стабилизиращата програма позволява елегантни дрифтове.

Спирачките са безупречни, а може би единствената критика към БМВ 5GT е катастрофалният обзор назад. Това обаче не е голям проблем при пътуване заради достатъчно големи странични огледала, а при маневриране така или иначе камерата за заден ход е пръв помощник.

Цени и конкуренти
В България, както и в цяла Европа продажбите на новия модел на БМВ започват официално на 24 октомври. Най-евтината модификация е 530d, струваща 115 400 лв. с ДДС, а най-скъпата ще се продава за 169 000 лв. За сравнение - цените на БМВ 7 започват от 126 000 лв.

Въпреки че създава нов автомобилен клас и на практика няма преки конкуренти, "Серия 5 Гран Туризмо" все пак ще се опита да изкуши феновете на автомобили като "Мерцедес CLS" (120 319 лв.), "Порше Панамера" (209 856 лв) и "Мазерати Куатропорте" (290 000 лв.).

dnevnik.bg
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от ИлХиТо » 10 Окт 2009, 22:50

Последни снимки на новата 5 ца - F10:
ИзображениеИзображение


А това са последните снимки на новото /// М5 :shock:


ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Източник: http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=309523
http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=309562


Видео на новото М5 по време на тестове на Нордшлайфе:


http://www.youtube.com/watch?v=i4vFDzpv ... _embedded#
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от quickshare » 10 Окт 2009, 23:19

яко се чува турбината/турбините,звука също е много як.Ще видим накрая какво ще изеле
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от MaXimal » 11 Окт 2009, 3:13

Чух, че било смесица между М3 седан и 7ма серия с интериора на 5гт :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от acho.rs » 11 Окт 2009, 9:25

MaXimal написа:Чух, че било смесица между М3 седан и 7ма серия с интериора на 5гт :)

Ами според мен , може да се очаква 5ГТ във вариант седан (същия интериор и предница) и двигателя на Х5М,Х6М . Вече за скоростната кутия , не знам :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от ИлХиТо » 12 Окт 2009, 22:51

Новата 5 -ца :shock: :shock: :shock:

ИзображениеИзображение

От тези снимки не може да се направят някакви заключения за новата 5 серия F10, тъй като не са официални, но дават една добра представа за бъдещия модел.

Източник: http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=310725
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E39 M52B20TU '00 Shadowline
Мечтае да кара: Самолет

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от darko1 » 12 Окт 2009, 23:06

:shock: Отстрани изглежда много добре,ама като гледам бъбреците са пак мноооого големи и грозни :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от ИлХиТо » 14 Окт 2009, 15:44

Ех тез папараци сън не ги лови заради новата петица :mhihi:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Източник: http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=311549
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от quickshare » 14 Окт 2009, 18:14

Цвета е :shock: :shock: :shock: :shock:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от zAcK » 15 Окт 2009, 8:56

:mhihi: :mhihi: :mhihi: Единственото което мога да кажа е добре че Ф10 преди
фейса е със стопове, които не са със грозни лампички като предните 5-ци :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 6.10.2009
Пол: Мъж
Кара: Opel
Мечтае да кара: BMW 525

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от VNM » 16 Окт 2009, 19:58

На мене лично не ми харесва багажника малко утива в хечбека искам да вида добрия стар седан с голяма багажна врата с много ламарина а не прозорец до ключалката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от ИлХиТо » 21 Окт 2009, 7:47

Новата 5-а серия F10 вече е с по-малко камуфлаж ;)

ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Източник : http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=313786
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от zAcK » 21 Окт 2009, 7:55

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Добре де защо БМВ не могат да направят на всички
5-ци и т.н. агресивна предна броня както някой други производители ами я слагат като шибана опция :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от acho.rs » 21 Окт 2009, 16:27

zAcK написа::banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Добре де защо БМВ не могат да направят на всички
5-ци и т.н. агресивна предна броня както някой други производители ами я слагат като шибана опция :banghead: :banghead:

И мен ме дразни грозната , ухилена предна броня :evil:
Друго което не ми харесва е продължаването на традицията , задните прозорци да не са цели , а със гадна рамка по вертикала. Ебах ти , то и на Вектра Б са цели прозорците , какво толкова им пречи ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Новото BMW 5 - 2011

Мнение от acho.rs » 21 Окт 2009, 16:32

BMW Malchugan написа:[Видео на новото М5 по време на тестове на Нордшлайфе:[/b][/color]

http://www.youtube.com/watch?v=i4vFDzpv ... _embedded#

Само аз ли видях белия ГТ-Р ЗАД баварката :twisted:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook