Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Кой двигател на BMW издава най-добрия звук?

I4
14
2%
I6
200
28%
V8
322
44%
V10
89
12%
V12
100
14%
 
Общо гласове : 725
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от acho.rs » 04 Дек 2011, 19:45

_BmW_™ написа:Това е звукът !!!! настръхнах :bowdown:

http://www.youtube.com/watch?v=DkJ8Ul7KpPw

Добре де - айде сравни го с това бебенце , вярно не е точно сериен автомобил , но сигурно само разход ги спря навремето :mhihi:
http://www.youtube.com/watch?v=BuRlxl6-uss
шапки долу на 1:13

Шами
Аватар
Мнения: 1121
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София Княжево СИТИ :)
Пол: Мъж
Кара: с 240 бавно из града
Мечтае да кара: Е36 с V10....
Детайли за колата: Много бързо V10

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от _BmW_™ » 05 Дек 2011, 0:02

Това е следващото за което се сетих ......... X5 LM
///M
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: плевен\софия
Пол: Мъж
Кара: e12 525
Мечтае да кара: e21 ALPINA B6, но не отказва и 323I
Детайли за колата: Ръжда

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от Bъ3eLa_csl » 05 Дек 2011, 0:09

1.M30 :mhihi: 2.S62 3.S50
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от plradev » 05 Дек 2011, 0:22

Сега да не ревнете ,че поствам мотор на рено :mhihi: ,но просто такъв тип звук от двигател ме кефи :D http://www.youtube.com/watch?v=3RnfvFBM ... re=related
Някой беше постнал по-назад в темата клип със звука на В10 мотор на БМВ от същия род :)
Изображение

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от DrivinGGoD » 05 Дек 2011, 11:14

alx написа:гласувах за 8-цилиндровия. всички други двигатели поне на мене ми пърпорят :)

4- цилиндровите звучат плебейски. усеща се че там вътре няма много неща да се движат и са претенденти общо взето дори като са насвирени
6-цилиндровите ми напомнят на трикрако куче на спринт. скороста и мощта са там ама знаеш че нещо някъде подскача куцо...
8-цилиндровите звучат чепато и перверзно. излъчват равномерност, мощ и всичко идва лесно при тях
10-цилиндровите звучат като въпросното трикрако куче на спринт ама някой го е бил със тояга и го е разярил. много неща се случват но знаеш че отдолу всъщност е въпросното трикрако куче.
12-цилиндровите звучат като турбини и не всяват страх. прекалено полирани са и не работят... как да го кажа- изненадващо...

и така... :ok:


Адаш, и аз не мога да съглася с теб за 6 и 10 цилиндровите мотори... има достатъчно клипчета в темата с примери, за това, че нито един от двата двигателя не "подскача куцо" :winky:

А, както ти каза по-рано, съм карал и слушал силни агрегати и от двата типа и все още са едни от най-добрите, които съм чувал въобще :twisted:

За 12цилиндровите сериини мотори на BMW съм съгласен, че звучат като прахосмукачка и повече фучат отколкото правят някакъв приятен звук (а и то е нормално все пак са супер балансирани), но както се видя и от Mc-а (а и ти би трябвало да знаеш ;) ) с по-спортни мотори работите са различни, много различни :twisted:

Що се отнася до 8-цилиндровите мотори, наистина е въпрос на вкус, но определено тези които гъргорят на ниски обороти са готини, но някакси се губят на фона на един високооборотен V8 на Ferrari например... Поради тази причина точно BMW V8ците не са най-добре звучащите такива и както Ferrari така и Mercedes например определено кефят повече :roll: За това от BMW V8 двигателите най-много ми харесва М3ковия мотор от Е9х - гъргори ниско долу, а се върти на много оборот и пищи приятно горе... S62 също звучи приятно, особено понаправен... Останалите не ме впечатляват. А на тема гъргорене американците са измислили правилата :oops: Но зависи на човек какво му харесва... Чувам обаче, че новото 650i с М пакет имало и промени по генерацията и звучало доста брутално по американски :twisted: Новата М5ца пък за сега не ми харесва хич как звучи :evil:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от UBAH5 » 05 Дек 2011, 11:35

acho.rs написа:
UBAH5 написа:Номер 1 в моята класация :) http://www.youtube.com/watch?v=PsbVYPtsXgs

Звучи брутално , но някак си напомня на американец , не на БМВ .

M60B30 :) http://www.youtube.com/user/m30schraube ... B1qrOPHGbU
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от Dirty M5 driveR » 05 Дек 2011, 19:22

Ей то моя фаворит http://www.youtube.com/watch?v=PT8lMGun ... re=related С турбо, без турбо - звука е потресаващ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от BMW_RIDER » 05 Дек 2011, 22:25

DrivinGGoD написа:
alx написа:гласувах за 8-цилиндровия. всички други двигатели поне на мене ми пърпорят :)

4- цилиндровите звучат плебейски. усеща се че там вътре няма много неща да се движат и са претенденти общо взето дори като са насвирени
6-цилиндровите ми напомнят на трикрако куче на спринт. скороста и мощта са там ама знаеш че нещо някъде подскача куцо...
8-цилиндровите звучат чепато и перверзно. излъчват равномерност, мощ и всичко идва лесно при тях
10-цилиндровите звучат като въпросното трикрако куче на спринт ама някой го е бил със тояга и го е разярил. много неща се случват но знаеш че отдолу всъщност е въпросното трикрако куче.
12-цилиндровите звучат като турбини и не всяват страх. прекалено полирани са и не работят... как да го кажа- изненадващо...

и така... :ok:


Адаш, и аз не мога да съглася с теб за 6 и 10 цилиндровите мотори... има достатъчно клипчета в темата с примери, за това, че нито един от двата двигателя не "подскача куцо" :winky:

А, както ти каза по-рано, съм карал и слушал силни агрегати и от двата типа и все още са едни от най-добрите, които съм чувал въобще :twisted:

За 12цилиндровите сериини мотори на BMW съм съгласен, че звучат като прахосмукачка и повече фучат отколкото правят някакъв приятен звук (а и то е нормално все пак са супер балансирани), но както се видя и от Mc-а (а и ти би трябвало да знаеш ;) ) с по-спортни мотори работите са различни, много различни :twisted:

Що се отнася до 8-цилиндровите мотори, наистина е въпрос на вкус, но определено тези които гъргорят на ниски обороти са готини, но някакси се губят на фона на един високооборотен V8 на Ferrari например... Поради тази причина точно BMW V8ците не са най-добре звучащите такива и както Ferrari така и Mercedes например определено кефят повече :roll: За това от BMW V8 двигателите най-много ми харесва М3ковия мотор от Е9х - гъргори ниско долу, а се върти на много оборот и пищи приятно горе... S62 също звучи приятно, особено понаправен... Останалите не ме впечатляват. А на тема гъргорене американците са измислили правилата :oops: Но зависи на човек какво му харесва... Чувам обаче, че новото 650i с М пакет имало и промени по генерацията и звучало доста брутално по американски :twisted: Новата М5ца пък за сега не ми харесва хич как звучи :evil:


И аз съм фен на осмака. Като цяло американците там са ясни, от Европа - АМГ. Наистина при потегляне на светофар нищо няма "присъствието" и грохота на голям в8 и някой В2 двигатели на мотори . Наистина на високи обороти въсток форма отсръпват на някой други видове, но като цяло са ми любими. Относно В8 на ферари, на клипове звучат наистина готино , но доколкото съм чувал на живо освен на високите звучат просто като супер шумна 4 цилиндрова кола(лично мнение)

Иначе за мен най-доброто от двата свята е америкаснки В8 със 180 градусови колектори :angel:
http://www.youtube.com/watch?v=iN-J4Jydnkc
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от acho.rs » 05 Дек 2011, 22:31

тва звучи размазващо , но не е ли рейс кар :roll:
За 12цилиндровите сериини мотори на BMW съм съгласен, че звучат като прахосмукачка и повече фучат отколкото правят някакъв приятен звук

- маниак , 12 цилиндровите на БМВ са все мотори за лускозните версии на 7ма серия - там точно баланс и мек ход се търси .
Ето пример кво става когато БМВ извадят спортен Ве12 :
http://www.youtube.com/watch?v=BuRlxl6-uss
В ниските се гаргара като 8мак , но бързо се изрязва и звучи точно като 2 М3ки .

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от DrivinGGoD » 06 Дек 2011, 10:10

Ачо, за това уточних, че сериините такива мотори на BMW не ме впечатляват, но когато става въпрос за спортни и състезателни мотори нещата са различни... Дори дадох пример с цитирания по-рано в темата McLaren F1... Мога да дам и още примери с коли като 599GTO и тем подобни, които въпреки 12-цилиндровия си мотор звучат потресаващо :winky:

Иначе, да не вземе да излезе, че BMW нямат добре звучащи V8 мотори, отново S65 само че в състезателния му вариянт:

BMW Z4 GT3

Този е по-американски... На М3 GT2 звучи по-италиянски :twisted:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от xerial » 06 Дек 2011, 12:25

Тва Z4 е може би едно от най-красивите БМВ-та изобщо :bowdown: :bowdown:

Но звука ми прилича доста като на AMG...което някакси ме кара да си мисля, че тия мотори са наистина race , не че М не са но все пак :roll: :paranoid:
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от acho.rs » 06 Дек 2011, 12:28

Не - просто са такива рестрикциите - ако не им слагаха ограничение на оборотите и конете , щяха да се въртят спокойно до 10 000 оборота и тогава звука е друг :
http://www.youtube.com/watch?v=OkDG1E64s1c виж между 50та и 54та секунда каква разлика във звука има на този В8

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от DrivinGGoD » 06 Дек 2011, 12:39

Абе ако искаха щяха да го направят да пищи и на тези 8600 об./мин. на които се върти.

Например същия мотор в М3 GT се върти на 8750, но пищи като за много повече ;)

BMW M3 ALMS Racecar

Просто различни концепции... Сигурен съм, че М3 DTM ще звучи също по различен начин :twisted:

xerial написа:Тва Z4 е може би едно от най-красивите БМВ-та изобщо :bowdown: :bowdown:


:yes:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от Zagy » 06 Дек 2011, 13:59

DrivinGGoD написа:
xerial написа:Тва Z4 е може би едно от най-красивите БМВ-та изобщо :bowdown: :bowdown:


:yes:

А като имате предвид, че дизайна е на жена, при тва французойка.... :mrgreen:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Най-добрият звук, издаван от BMW двигател, е...

Мнение от xerial » 06 Дек 2011, 14:04

Zagy написа:
DrivinGGoD написа:
xerial написа:Тва Z4 е може би едно от най-красивите БМВ-та изобщо :bowdown: :bowdown:


:yes:

А като имате предвид, че дизайна е на жена, при тва французойка.... :mrgreen:


Ами по отношение на естетиката все си мисля , че жените са доста по-добри от мъжете :ok:
Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook