bmw520i-24V s gaz ?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 27.09.2002
Местоположение: D

bmw520i-24V s gaz ?

Мнение от bmw520 » 27 Сеп 2002, 16:59

Zdraveite ! Moze li niakoi da dade kompetentno
mnenie po vaprosa. Problema e 4e smukatelnite trabi
za vazducha sa ot plastmasa. Spored informaziata
koiato imam dosega pri eventualen garmez
plasmasovite trabi se pukali. Ima li hora s opit ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

отг::bmw520i-24V s gaz ?

Мнение от batDancho » 27 Сеп 2002, 17:48

Това БМВ, което описах в темата за газовия инжекцион, е 320 с пластмасови тръби. Човека си сложи газова и е много доволен. Твърди, че не може да гръмне, но аз не съм много сигурен, защото при неговата газова пак има готова горивна смес във въздушните колектори. Единствено в газовия инжекцион, както го описа колегата, който директно пръска газ в цилиндрите, не може да има гърмеж. Моето БМВ също е с газова, но от по-простите - с изпарител. След въздушния филтър има един метален кръг с дупки, върху който е надяната една гума - като тръгне да връща огън обратно във смукателните тръби, при повишаване на налягането гумата се отмества и изпуска налягане в атмосферата - не гърми, а само изпльоква. Слизаш, наместваш гумата обратно и си готов. Това го знам от собствен опит - за една година и нещо ми се случи два пъти при превключване от бензин на газ.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 27.09.2002
Местоположение: D

отг::bmw520i-24V s gaz ?

Мнение от bmw520 » 30 Сеп 2002, 14:36

blagodaria za informaziata.
moze li niakoi da mi obiasni kakav e razhoda na gaz s obiknoventite (evtinite) uredbi i razhoda pri elektonnite ustriostva. spored informaziata koiato imam ot nemska firma koito postavia elktonni uredbi razhoda na gaz e raven na razhoda na benzin.
Za informazia zenata na tezi uredbi v Germania e okolo 2000 Euro. Zasluzava li si da se investirat parite ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

отг::bmw520i-24V s gaz ?

Мнение от batDancho » 30 Сеп 2002, 16:15

Мога да отговоря само за моя автомобил.
Газова ловато, разход 8.5-12 /100 газ в зависимост от номера на обувката. за една година и нещо ~ 14 000 км разлика бензин - газ ~ 800 лева /доскоро зареждах газ на 50 - 60 ст/ = застраховка пълно каско + две чисто нови гуми GOOD YEAR 195/65/15. Определено според мен не си струва да даваш 4 000 лева за газова - трябва да навъртиш поне 70 - 80 000 километра, за да можеш да я избиеш от разликата в цените в БГ. За Германия не знам каква е разликата в цените.
Моя приятел с 320/Е36 казва, че му гори 10-12 /100 газ, но не знам дали е така със сигурност

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook