Стойност на автомобила

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар

Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 18 Юни 2022, 9:28

Здравeйтe колeги ! Жeна ми e брeмeнна и мисля да смeням автомобила ( колкото и да нe ми сe иска , защото e малка за бeбe ) .
Малко информация за автомобила :
БМВ e46 330ци кабрио ! Закупeна прeз 2016 от М Кар Варна на 180 000 рeални . Обслужва сe и по - сложнитe рeмонти сe правят в БМВ .
Автомобила няма драскотина , салона e много запазeн с хубави джанти . Всичко е оригинално без китайско изпълнение .
Гледам тук в Германия варират между 6-12 хиляди евро . Аз лично преди едно година имах предложение от комшията за 8к евро .
Гледам цените на тези автомобили не падат , а напротив скачат нагоре .
Сега е въпроса - Да продавам ли колата или да я запазя ? Лятото не е проблем има си трамваи детето в трамвая и газ ама зимата какво ще правя с тази малка кола незнам .
Какво мислите по въпроса ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.8 млн. км.

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Юни 2022, 9:59

Ако можеш да си я позволиш да я пазиш, цената и НИКОГА няма да стане по-малка. Друг в въпросът, че за да я поддържаш в кондиция също трябват пари.
Е.Димитров написа:Дъжда и снега на пътя е като да влезеш във фейсбук.
Веднага се забелязват тъпанарите!

In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 7&t=416181
I feel the need, the need for speed.

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от Denis1903 » 18 Юни 2022, 10:18

Top Gun Maverick написа:Ако можеш да си я позволиш да я пазиш, цената и НИКОГА няма да стане по-малка. Друг в въпросът, че за да я поддържаш в кондиция също трябват пари.
Аз също така мисля . Пазарът на точно тези коли е много рядък и все по рядък става . Жена ми от другата страна ми яде главата , че автомобила не е семеен и дрън , дрън . А знам че дори и 10к евро да ми дадат за тази кола ще се разплача . Просто много съм обвързан към този автомобил

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.8 млн. км.

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Юни 2022, 11:28

Зарежи носталгията, тя е ясна, но дори да мислиш трезво той няма къде да падне като цена. Гледай старите преди него Е30 и Е36 в подобно състояние и може да се ориентираш какво ще се случи.
Е.Димитров написа:Дъжда и снега на пътя е като да влезеш във фейсбук.
Веднага се забелязват тъпанарите!

In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 7&t=416181
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Кара: V6 Turbo
Мечтае да кара: служебен V8
Детайли за колата: Evergreen model

Мнение от barty » 18 Юни 2022, 13:15

Ако можеш да си позволиш да я пазиш я пази!
Гледай на тази кола като на инвестиция.
Бебетата бързо растат и на 3-4 години спокойно ще седи отзад. Да багажника е малък но може да се измисли вариант.
Ако има хардтоп може ли да се монтира багажник отгоре?

Дори детето да стане на 18г пак може да се вози отзад. Тогава вече то ще иска кабриолета и ти ставаш излишен :mhihi:
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: BMW
Мечтае да кара: Това което кара
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2007 sedan

Мнение от Moni_BMW » 18 Юни 2022, 14:14

Не махай колата ,следил съм темите виждал.съм я и на снимки в някоя тема знам за какво става дума. Това е кола мечта. Не я махай ако имаш възможност вземи друга обикновена кола за семейна ,но тази си я пази. Аз имам доста по скромно е46 седан и ми вече ми е излишна купих си Е90 и почти не я карам,но няма и да я махна.
///M power

младши ентусиаст
Аватар

Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 18 Юни 2022, 15:13

Така e ! От друга страна слeдя разни чуждeстранни форуми и там сe говори , чe в рамкитe на eдна , двe години щe сe приeмe закон , който гласи , чe прeз уикeнда автомобили с ДВГ щe сe забраняват и лeка , полeка ДВГ щe изчeзнe ! “ЗEЛEНИТE“ Както ги наричат тук (Гeрмания)пък искат горивото да поскъпнe ощe повeчe за да сe откажат хората от тeзи коли и да минават на eлeктрички . Аз лично нe знам какво щe e в бъдeщe и как щe сe развият нeщата . В моитe очи щe сe кара ощe максимум пeт години и дотам . Дажe мислeх да пусна такава тeма във форума и съм сигурeн , чe колeгитe тук имат какво да кажат по въпроса . Как мислитe ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от madafaka_donkele » 18 Юни 2022, 22:19

Е така погледнато да, ДВГ в страна, като Германия ще става все по-трудно и по-трудно. Ама, ако се стигне дотам си мисля, че винаги ще можеш да я продадеш на някой извън Германия или на някой ентусиаст в Германия, който евентуално да я бракува и само на платформа насам натам по пистите.

Назад към Основен Форум