Правопис

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

младши ентусиаст
Аватар
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Правопис

Мнение от red_bull92 » 07 Апр 2021, 13:08

Здравейте, въпросът е към администраторите и модераторите на форума. До кога ще продължава неграмотността във форума? Няма авто-форум, в който да не съм влизал и това със сигурност е форумът с най-много неграмотни потребители. До кога ще продължава това?!
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E39 323i на части -> viewtopic.php?f=134&t=376715&p=3958725#p3958725

младши ентусиаст
Аватар

Re: Правопис

Мнение от pampo » 07 Апр 2021, 13:15

Тест за правопис ли трябва да се въведе преди регистрация? А за вече регистрираните пак тест или бан?

Дон Кроки
Аватар
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: с JB4 :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Мнение от Kroki » 07 Апр 2021, 13:48

Освен с плащане на членски внос, хората да получават и ваучер за 100% в някое вечерно училище? :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Мнение от empar » 07 Апр 2021, 13:57

Аз никак не намирам темата за смешна.
Положението с правописа е трагично навсякъде и не проумявам как може с подобен сарказъм(а на места и с агресия) да се неглижира подобен въпрос. :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Мнение от streetz » 07 Апр 2021, 15:37

Сигурно има български spell check за phpbb, може да се помисли в тази насока. :dunno:
From each according to his ability, to each according to his need.

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Е39М54В30

Мнение от zvetiko » 07 Апр 2021, 15:41

empar написа:Аз никак не намирам темата за смешна.
Положението с правописа е трагично навсякъде и не проумявам как може с подобен сарказъм(а на места и с агресия) да се неглижира подобен въпрос. :bang:

Неграмотността е свързана с глобализма и целенасочено се налага с различни прийоми- простия човек, по-лесно се управлява, по-малко разсъждава, по-лесно приема наложеното му. Наистина е добре форума да е перфектен, но някои хора са продукт на системата- не може тук да им промениш мирогледа и дадеш години образование...

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Мнение от empar » 07 Апр 2021, 17:06

zvetiko написа: не може тук да им промениш мирогледа и дадеш години образование...

Защо да не може???
Нали точно за това са форумите(били те онлайн автомобилни или цветарски на живо) - да растем и да се развиваме ЗАЕДНО, споделяйки!
В случая явно пропадаме заедно, но аз лично с невежеството никога няма да се примиря и неграмотното писане винаги ще ми бъде трън в очите!

Идеята за spell-check-а преди години се лансираше в един друг форум, но нямаше абсолютно никакъв ефект! Това, че нещо е подчетано като грешно на много малко хора прави впечатление.

пп. Във fishing-mania преди време отказах да продам въдица на човек, който искаше да дойде да си я вземе лично от нас и ме попита кАде живея. След отправена съвсем културна забележка бях заплашен с шамари... :dunno:

Мародератор
Аватар
Кара: S63B44O0

Мнение от Mollov » 07 Апр 2021, 17:16

red_bull92 написа:Здравейте, въпросът е към администраторите и модераторите на форума. До кога ще продължава неграмотността във форума? Няма авто-форум, в който да не съм влизал и това със сигурност е форумът с най-много неграмотни потребители. До кога ще продължава това?!

Не ти разбирам запитването... какво точно искаш от нас да направим?!?

Да редактираме постовете, че да са издържани граматично, синтактично и прочие..... или...?? Въвеждането на spell check ще доведе до правилно изписване на думите.... това ли се търси като ефект, защото за мен правилното изписване на думите е много малка част от правописа...

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.8 млн. км.

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Апр 2021, 18:03

Айде да не измервате само акъла на човек по това дали пише правилно във форума. Примерно потребителят alx редовно пише с малки букви само и разни други неща, ама това не е мерило дали е умен или не. Да не говорим, че хората понякога бързат и пишат някакви неща не съвсем правилно, ама да си минаваш поста всеки път за да търсиш някоя досадна грешка...прекалено е малко.
А това, че било най-неграмотния автомобилен форум изобщо не е вярно. Чел съм бая други когато съм търсил нещо и честно казано по-грамотен не съм виждал. Просто това е може би най-големия не просто автомобилен, ами мъжки форум(извинявам се на дамите, ама са малцинство)и е нормално да ви се набиват в очите често правописни греши поради големи брой писане. Имало е сега понякога някакви крайни неща относно правопис, ама забележете, че ако се появи такъв потребител с повече от два поста и веднага му се прави някаква иронична забележка от някой. Мисля, че това е предостатъчно, а наличието на тая тема е безумно, особено пък в основен форум. Поне да я бяхте цвъкнали в извън темата.
И да завърша само, че аз не подкрепям неграмотността във форума или където и да е, но да има правила против нея няма как да стане просто. Радвайте се поне, че през годините си извоювахме във всички БГ форуми с поне малко претенции за качество да не се пише на латиница.
Ако искате да подканвате към грамотност, може да го добавите в подписите си или тактично да го отбелязвате понякога.
Let me take your hand, guide me, I'll walk slow
But stay right beside me, devil's trying find me, hide me
Hold up, I take that back
Protect me and give me the strength to fight back!

Изображение
In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема viewtopic.php?f=167&t=416181
I feel the need, the need for speed.

младши ентусиаст
Аватар
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Мнение от red_bull92 » 07 Апр 2021, 18:35

Mollov написа:
red_bull92 написа:Здравейте, въпросът е към администраторите и модераторите на форума. До кога ще продължава неграмотността във форума? Няма авто-форум, в който да не съм влизал и това със сигурност е форумът с най-много неграмотни потребители. До кога ще продължава това?!

Не ти разбирам запитването... какво точно искаш от нас да направим?!?

Да редактираме постовете, че да са издържани граматично, синтактично и прочие..... или...?? Въвеждането на spell check ще доведе до правилно изписване на думите.... това ли се търси като ефект, защото за мен правилното изписване на думите е много малка част от правописа...

Ами добавете някакъв редактор на думите, както е при писане от смартфон например.
Не може да се пише Оплътнение или още по-лошо ОплАтнение и други подобни. Как да помогнеш на човек, който има проблем с колата си, като при четенето не можеш да разбереш за какво става въпрос или се напрягаш много, за да го прочетеш и се отказваш да помогнеш.
:dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E39 323i на части -> viewtopic.php?f=134&t=376715&p=3958725#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.8 млн. км.

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Апр 2021, 19:33

Как ли четат Английския в англоезични форуми когато го пишат хора, които не го владеят перфектно и са от други държави? Дали има теми "пишете грамотно". Чак да не се разбира какво се пише май не може да се случи.
Let me take your hand, guide me, I'll walk slow
But stay right beside me, devil's trying find me, hide me
Hold up, I take that back
Protect me and give me the strength to fight back!

Изображение
In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема viewtopic.php?f=167&t=416181
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Мнение от ares2 » 07 Апр 2021, 20:13

Top Gun Maverick написа:Айде да не измервате само акъла на човек по това дали пише правилно във форума. Примерно потребителят alx редовно пише с малки букви само и разни други неща, ама това не е мерило дали е умен или не. Да не говорим, че хората понякога бързат и пишат някакви неща не съвсем правилно, ама да си минаваш поста всеки път за да търсиш някоя досадна грешка...прекалено е малко.
А това, че било най-неграмотния автомобилен форум изобщо не е вярно. Чел съм бая други когато съм търсил нещо и честно казано по-грамотен не съм виждал. Просто това е може би най-големия не просто автомобилен, ами мъжки форум(извинявам се на дамите, ама са малцинство)и е нормално да ви се набиват в очите често правописни греши поради големи брой писане. Имало е сега понякога някакви крайни неща относно правопис, ама забележете, че ако се появи такъв потребител с повече от два поста и веднага му се прави някаква иронична забележка от някой. Мисля, че това е предостатъчно, а наличието на тая тема е безумно, особено пък в основен форум. Поне да я бяхте цвъкнали в извън темата.
И да завърша само, че аз не подкрепям неграмотността във форума или където и да е, но да има правила против нея няма как да стане просто. Радвайте се поне, че през годините си извоювахме във всички БГ форуми с поне малко претенции за качество да не се пише на латиница.
Ако искате да подканвате към грамотност, може да го добавите в подписите си или тактично да го отбелязвате понякога.

Аз съм съгласен с теб, както и с другите колеги в голяма степен. За мен лично тук е място за разтоварване и евентуално ако мога да допринеса към някоя тема, или пък да се науча на нещо ново от друга. Може би съм неграмотен..
но изобщо не се и старая да пиша с всички детайли тук, защото просто ме мързи.. :) не влагам много в това как изглеждат мненията ми . Предпочитам да са правилни съвети и да помогна на колега с нещо ако мога.
Има разбира се някаква граница, но.. чак да се припада толкова е прекалено. Това е като да си на среща с приятели за по бира и да се правиш на сноб и да позлваш думи които не знаеш какви са..
Все пак не сме в някакви академични среди. Напълно се съгласявам, обаче с правописа на основни думи от типа на: Оплатнения, прожини, термустати, и тн ..
Но пак да припомня, че голяма част от термините са чуждици, а изписването на чуждица на БГ, е въпрос който би могъл да породи сериозни спорове.
И друго за което се сещам.. нали си давате сметка, че образователанта ни система в най новото време е много качествен провал. Аз успях да хвана малко от друга система като започнах училище 1989 и май имах късмет до някъде, но не достатъчно, че да стана добре образован по световни стандарти.
Ако трябва да виним някого за състоянието на обществото ни, то това е профанизацията която ни насадиха в последните 30 години и затриването на образованието ни. В ниакъв аспект не защитавм соца. По скоро твърдя, че за да се утвърди качествена образователна система е нужно много време.. а ние с тези 40 прехода сме за никъде.
Учил съм в САЩ и в Англия и единственото което разбрах там беше, че тук нямаме образование.. колегите ми бяха продукт на работещи системи, от деца до, завършването на университети. Такива разлики не се компенсират с нищо.. но такова е положението. Всека жаба да си знае гьола.. :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Мнение от ivoaudi » 07 Апр 2021, 21:18

Аз не виждам голям проблем с правописа. Да, дразни ме и има мнения, даже не си правя труда да допрочета, но не съм съгласен, че това е най-неграмотния форум. Даже ако говорим конкретно за автомобилни, по-скоро е най-грамотния.
Не виждам и вината на администрацията, нито пък начин това да се подобри. Наша, обща задача на всички е, появят ли се неграмотни индивиди да им покажем начина и то обичайно така и се случва.

А че нашето образование като цяло че било некачествено? Зависи с кво ще сравняваме, ако ще е с масата бози на запад е нужен трезв поглед и чак тогаз!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Кръстникът
Аватар
Кара: атмосферка
Мечтае да кара: с чарджър
Детайли за колата: стокови

Мнение от c04 » 08 Апр 2021, 9:27

Има един тънък момент, че понякога пишем с грешки нарочно /разговорно/. Е и от другите има де :mhihi: :mhihi:
Баварец=Красавец :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Кара: 2016 m550d

Мнение от ekalchev » 08 Апр 2021, 11:57

Не съм съгласен че това е най-неграмотния форум, форума на Рено е преди този :)

Неграмотността е нещо, което не може да се коригира в старша възраст. Не виждам как това е проблем на форума, това е проблем с нацията. Цяло поколение израсна в чалготеките, вместо да ходи на училище. Какво очакваш да се направи във форума? Да им забранят да пишат или да им редактират постовете. Проблема не е малък и е само върха на айсберга. С неграмотността върви и лошото възпитание и още други лоши неща. Тоя проблем се решава на ниво държава не в БМВ форума.

Следваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума