Много дразнещо скърцане...

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Много дразнещо скърцане...

Мнение от indianeca » 24 Окт 2007, 18:42

Пичове :D имам едно много дразнещо скърцане при шофиране, от волана или по-точно от самата гума и пластмасата. Имал ли е някой подобно нещо и как го е решил? Аз пробвах с тия мазилата за арматурното табло ама нещо си скърцори пак...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 24 Окт 2007, 19:04

Ако скърца когато въртиш волана е от лентовия кабел а не от пластмасите

Виж и тази тема (края на първа страница и продължава на втората) дали е твоя случай

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... EB&start=0

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 768
Регистриран на: 7.09.2004
Местоположение: Bulgaria | Cyprus
Пол: Мъж
Кара: Third E36 :)
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: За тез пари...

Мнение от ///M3-E36 » 24 Окт 2007, 21:12

И при мен (обикновено когато е студено - сутрин) има такова скърцане. От другата тема така и не стана ясно с какво се смазва. А другият ми въпрос е как се сваля волана :confused:
Изображение

Vlados написа:Ебати гадните коли, тея и да ми ги подаряват... пак ще ги купя :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Мнение от inseCT » 24 Окт 2007, 22:36

tsb_bg написа:Ако скърца когато въртиш волана е от лентовия кабел а не от пластмасите

Виж и тази тема (края на първа страница и продължава на втората) дали е твоя случай

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... EB&start=0


При мен продължава да скарца яко...а свалих кабела...са мисля да свалям и патроника да не е от там... :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: Русе

Re: Много дразнещо скърцане...

Мнение от miro20 » 24 Окт 2007, 22:50

indianeca написа:Пичове :D имам едно много дразнещо скърцане при шофиране, от волана или по-точно от самата гума и пластмасата. Имал ли е някой подобно нещо и как го е решил? Аз пробвах с тия мазилата за арматурното табло ама нещо си скърцори пак...

аз имах такъв проблем и се орпави с едно спрейче....
пръснах си гумените уплътнения против залепяне или нещо такова.
и реших .. я да пръсна и волана.. без да разглабям нищо - просто в цепката на волана дет се върти, като отдолу придържах с кърпичка да не отече нещо да омаца... поразвъртях малко... и взе че се оправи. сега се върти като по масълце без грам скрибуц :)
спрейчето ако настоваш мож д апогледна как се казва.. но е за няколко лева от практикер го взех до колкото помна.
успех :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Мнение от inseCT » 24 Окт 2007, 22:55

///M3-E36 написа:И при мен (обикновено когато е студено - сутрин) има такова скърцане. От другата тема така и не стана ясно с какво се смазва. А другият ми въпрос е как се сваля волана :confused:


Ако си с ейрбег...!В самият волан от зад има две болтчета малки...отварташ ги и по този начин сваляш ейрбега...после откачваш кабелите които са 3,МАСА,ОРАНЖЕВ КАБЕЛ ЗА АЙРБЕГА,КАФЯВ-КЛАКСОН! след това отварташ и гайката в средата и го вадиш от шлиците но много внимателно ч ас тка скасах половината кабели :mhihi: Надявам се да ти е от полза...НО ОТКАЧИ КЛЕМИТЕ НА АКУМУЛАТОРА ПРЕДИ ДА НАПРАЙШ ЦЯЛАТА РАБОТА...ЧЕ ИНАЧЕ ШЕ СЕ ОБАРКА КОМПА ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: Много дразнещо скърцане...

Мнение от inseCT » 24 Окт 2007, 22:59

miro20 написа:
indianeca написа:Пичове :D имам едно много дразнещо скърцане при шофиране, от волана или по-точно от самата гума и пластмасата. Имал ли е някой подобно нещо и как го е решил? Аз пробвах с тия мазилата за арматурното табло ама нещо си скърцори пак...

аз имах такъв проблем и се орпави с едно спрейче....
пръснах си гумените уплътнения против залепяне или нещо такова.
и реших .. я да пръсна и волана.. без да разглабям нищо - просто в цепката на волана дет се върти, като отдолу придържах с кърпичка да не отече нещо да омаца... поразвъртях малко... и взе че се оправи. сега се върти като по масълце без грам скрибуц :)
спрейчето ако настоваш мож д апогледна как се казва.. но е за няколко лева от практикер го взех до колкото помна.
успех :)


Батка моляте виж го как се казва че и на мен ми отне 10 години от живота тоя скапан волан...иначе треа да разглобя сичко че немога да открия от какво го прай :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: Русе

Мнение от miro20 » 24 Окт 2007, 23:19

ко ли не прай човек щом е за 10 години мъчение.. дигнах са бос до гаража да го намера.. ама ето какво представлява :
Изображение
HOLTS - rubber and nylon lubricant
(аз лубрикант за едни други цели мислех че се ползва само)
на белия етикет пише на БГ следното :
спрей за гумени уплътнения
смазва и предпазва уплътненията на вратите и багажника и всички подвижни механични системи... предотвратява слепването.. дъра бъра.. и улеснява движението на всички механични части.. бла бла бла...
производител англия , вносител.. еди кой си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Мнение от inseCT » 24 Окт 2007, 23:42

miro20 написа:ко ли не прай човек щом е за 10 години мъчение.. дигнах са бос до гаража да го намера.. ама ето какво представлява :
Изображение
HOLTS - rubber and nylon lubricant
(аз лубрикант за едни други цели мислех че се ползва само)
на белия етикет пише на БГ следното :
спрей за гумени уплътнения
смазва и предпазва уплътненията на вратите и багажника и всички подвижни механични системи... предотвратява слепването.. дъра бъра.. и улеснява движението на всички механични части.. бла бла бла...
производител англия , вносител.. еди кой си.


злато злато!!!мерси много...евала колега ти пра :bowdown: ...ше го тарся и ше пробам още утре! :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Мнение от PIPERKOV » 25 Окт 2007, 6:56

Аз мойто го мазах с те4ен парафин и не се еобаждало пове4е

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1180
Регистриран на: 4.08.2004
Местоположение: София - Център
Пол: Мъж

Мнение от Space » 25 Окт 2007, 11:18

WD40 няма грешка :mhihi:
_!_

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: Русе

Мнение от miro20 » 25 Окт 2007, 11:48

не се и съмнявам че има и други средства :) за мен това ми реши най бързо проблема без разглабяне и т.н... тъй като е спрейче.
фъсваш там и готово.
и предполагам няма да вреди на никакви ел и др. връзки по кормилото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 602
Регистриран на: 1.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 328i
Детайли за колата: Estoril blue Convertible - the best e36 :)

Мнение от tin » 25 Окт 2007, 13:00

странно аз като си преоблицовах волана , пича като ми е разглабял волана каза че не е могъл да види проблема бил надолу по оста и трябвало да се разглобява и т.н. и го оставих така ... щото не ме дразни скърца когато навивам повече волан по уличките
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Мнение от indianeca » 25 Окт 2007, 17:46

Ще пробвам това с пръскането, а ако не стане ще разглабям и ще мажа с нещо! А иначе и това с парафина е идея. Доста е дразнещо, когато слушам музика по-силничко не му обръщам много-много внимание, но все пак си е гадно! Благодаря за съветите ;), а да с air bag е :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Мнение от Doberman_vas » 15 Фев 2008, 16:56

indianeca написа:Ще пробвам това с пръскането, а ако не стане ще разглабям и ще мажа с нещо! А иначе и това с парафина е идея. Доста е дразнещо, когато слушам музика по-силничко не му обръщам много-много внимание, но все пак си е гадно! Благодаря за съветите ;), а да с air bag е :mhihi:

и кво стана? оправи ли се със спрейчето или не го пробва?
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook