Проблем с ел. стъклата

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Проблем с ел. стъклата

Мнение от X-citer » 05 Яну 2004, 23:45

Става въпрос за следното :arrow: когато искам да затворя стъклото(проблема е само при лявото) и задържам за малко копчето, пускам го и то се затвяря автоматично. Когато стигне в крайна позиция само се връща с около сантиметър надолу и остава отворено. Затварям го със задържане на копчето, но понякога то първо тръгва на долу и се налага да го затварям на няколко пъти на малки интервали. Не го прави непрекъснато а от време на време. Някакви идеи на какво се дължи :?: :roll:
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 06 Яну 2004, 7:38

Не го затваряй с задържане на бутона.
По добре опитвай на малки интервали.
моето беше същото
веднъж като го затворих чрез задържане на бутона счупи пластмасовите водачи и изскочи от релсите, после ни напред, ни назад. Като го затваряш автоматично и като "усети" трудност машнката изключва и връща малко - така си го обяснявам. Аз сменях пластмасови водачи няколко пъти докато накрая не се досетих и не смених уплътнението покрай прозореца. Явно стъклото е заяждало в него
сега нямам проблеми

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: Планетата ЗЕМЯ

Re: Проблем с ел. стъклата

Мнение от KUPETO » 06 Яну 2004, 23:03

X-citer написа:Става въпрос за следното :arrow: когато искам да затворя стъклото(проблема е само при лявото) и задържам за малко копчето, пускам го и то се затвяря автоматично. Когато стигне в крайна позиция само се връща с около сантиметър надолу и остава отворено. Затварям го със задържане на копчето, но понякога то първо тръгва на долу и се налага да го затварям на няколко пъти на малки интервали. Не го прави непрекъснато а от време на време. Някакви идеи на какво се дължи :?: :roll:


Каква ти е колата,ако не е тайна де :?: Ако е Бмв Е-36 купе причината е много елементарна,става ? за един ход на стъклото който при отваряне на вратата прозореца слиза 1 пръст на долу :!: :wink:
Пътят към АДА е обсипан с добри намерения!

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от X-citer » 07 Яну 2004, 2:22

Е 36 седан. На вратата има рамка(не е като на купето), така че няма логика да се връща надолу...
А и не всеки път механизма за автоматично затваряне се задейства и трябва да го затварям чрез задържане до края.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 337
Регистриран на: 3.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: му се с повече от 525 hp
Мечтае да кара: ама честно: ONE1
Детайли за колата: важи

Мнение от sonic » 11 Яну 2004, 22:21

Най вероятно се дължи на електромагнитния датчик на оста на моторчето-той дава инфо на електрониката кога да спре. Прегледай куплунга към бутона и този към платката- опитай да минеш спойките и да почистиш датчика.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 11 Яну 2004, 23:02

X-citer написа:Е 36 седан. На вратата има рамка(не е като на купето), така че няма логика да се връща надолу...
А и не всеки път механизма за автоматично затваряне се задейства и трябва да го затварям чрез задържане до края.


опитай да отка4и6 акумулатора за няколко минути би трябвало да се ресетне електрониката, при мойта когато ми се наложи да сваля акумулатора след това известно време паметта не ми работи после се оправя сама , тествай тва отка4и една от клемите на акумулатора без зна4ение коя из4акай малко и кажи после дали има резултат!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от flober » 29 Яну 2006, 18:11

някои може ли да ми помогне , прозореца от страната на шофьора слиза и се ка4ва само на интрвали трагва и след 5 см. сира и трябва да пусна коп4ето и пак да го натисна и още 5 см. и така докато го затворя или отворя каква може да е при4ината ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 4.01.2006
Местоположение: димитровград
Пол: Мъж
Кара: e28 e30 e38

Мнение от prostia » 29 Яну 2006, 18:16

flober написа:някои може ли да ми помогне , прозореца от страната на шофьора слиза и се ка4ва само на интрвали трагва и след 5 см. сира и трябва да пусна коп4ето и пак да го натисна и още 5 см. и така докато го затворя или отворя каква може да е при4ината ?
напръскаи оплътненията със някво масло или има една грес под налягане във флакони (ас от нея използвам).пръскам ги веднъш седмично и всичко е ок. :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от flober » 29 Яну 2006, 18:38

не тои прозореца си варви свободно просто нещо по електониката го спира защо винаги интервалите са равни и на горе и на долу и се данеби да има някъкъв на4ин за програмиране на самият прозорец , за на4ина му на работа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1383
Регистриран на: 17.09.2004
Местоположение: Банкя
Кара: E21 79'

Мнение от Pin2 » 31 Яну 2006, 20:41

При мен проблема е, че се затварят когато си искат. Немога да им хвана дирята. Когато неискат, като цъкна и се чува, че се опитва.. това го правят само някои от стаклата (2) с другите няма проблем. Неразбирам какъв им е проблема. Дали е възможно да има проблем с ел системата и ако да, къде да я карам за тест ?
Приятелите идват и си отиват, а враговете се натрупват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 4.01.2006
Местоположение: димитровград
Пол: Мъж
Кара: e28 e30 e38

Мнение от prostia » 01 Фев 2006, 1:15

според мен няма е36 без проблем в ел стъклата днес си смених водачите смзах цялата система имаше пукнатина на стоиката на моторчето точно под дръшката за отваряне на вратата заварих я и резолтат нулев, прозореца като стигне до края пропада леко на пред и излиза от оплатненията и спира да движи трябва да пусна леко на доло и тогава пак на горе ...


за тоя проблем маи ляк няма както и за всички останали свързани ел зтъклата на е36

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 01 Фев 2006, 1:25

има само едно решение ... смяна на колата и ще се оправи НО само да е по нова ... както някои казват Годинките нямат значение ... да ама не ;)

п.с. иначе пробваи да намериш цел механизъм от некоя врата и да пробваш с него ... пазари се с некоя морга кажи им че ако се опраи го зимаш ако не ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 4.01.2006
Местоположение: димитровград
Пол: Мъж
Кара: e28 e30 e38

Мнение от prostia » 01 Фев 2006, 1:46

то и чисто нова да сложиш пак ще е същото като затварям стъклото тя цялата врата се гъне сякаш е от хартия :mhihi: :mhihi: :mhihi:


ааа да питам нещичко (да не пускам нова тема ) претапицирах си курите на вратите и ми взеха 90лв дали сам се минал ?? :dunno: :dunno:
вие как мислите???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Мнение от Hristo » 01 Фев 2006, 17:23

аз съм с врътки на стъклата :mhihi: и мислех да си сложа поне отпред ел. но като гледам колко са проблемни май ще се отказвам от тази операция:( ръчното няма 6-5, бачка винаги :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 5.05.2003
Местоположение: Asenovgrad

Мнение от Mavrenata » 01 Фев 2006, 23:59

Любо скоро ще трябва да си купуваш щипка защото е пътник

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook